Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tripioo - специалист
ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ 10 ИНА ГОДИШНА АВТОМАТИЧНА ПЕРАЛНЯ КОЯТО ПРЕДИ МАЛКЛО ПРОТЕЧЕ ... ДВАТА МАРКУЧА СА ЗДРАВИ... ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОТ КЪДЕ Е НАЙ ВЕРОЯТНО ДА ПУСКА ВОДА ?
ЗНАМ ЧЕ ВЪПРОСА Е МНООО ГО ОБЩ , НО НЯМАМ ИДЕЯ КЪДЕ И КАКВО СЕ ГЛЕДА (ЗА СЕГА) И ТЪРСЯ НАСОКИ ...
preslav - майстор
tripioo написа:
ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ 10 ИНА ГОДИШНА АВТОМАТИЧНА ПЕРАЛНЯ КОЯТО ПРЕДИ МАЛКЛО ПРОТЕЧЕ ... ДВАТА МАРКУЧА СА ЗДРАВИ... ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОТ КЪДЕ Е НАЙ ВЕРОЯТНО ДА ПУСКА ВОДА ?
ЗНАМ ЧЕ ВЪПРОСА Е МНООО ГО ОБЩ , НО НЯМАМ ИДЕЯ КЪДЕ И КАКВО СЕ ГЛЕДА (ЗА СЕГА) И ТЪРСЯ НАСОКИ ...
Помпата за мръсна вода - на мен от други места не ми е текло. В същност сълзяло е и от "салника" на оста на барабана, но това не го считам за теч.
tripioo - специалист
ок а тази помпа къде се намира ?
zmiori - специалист
"Разчепкай" гумата на вратата, най вероятно около хоризонталния диаметър.
trichocephalus - напреднал
Най-вероятното място при пералня на около 10 години е изваден маркуч на препаратите ( този който започва от чекмеджето дето се сипва праха и омекотителя и стига до барабана) .
За да се стигне до него се сваля горния капак на пералнята - той е пред очите ти и се вижда ако се е разкачил от барабана тече. Решението е да го поставиш отново внимавайки за уплътненето на края му.Това се получава заради постоянните вибрации на барабана от едната страна, и стабилното закрепване в другия край.И с течение на времето, гумата става твърда, ригидна, вибрациите и се отразяват по-силно и накрая, като види голям зор се изважда сама.

Ако там всичко е наред -сваляш и задния капак напералнята и проследяваш маркучите от и към филтъра отдолу - с течение на врето те стават ригидни, закрепени са със скоби, и може гумата да се е скъсала някъде около скобите.

Третото място, което трябва да провериш е помпата - за нея колегата виждам ти е обяснил къде се намира и как да я провериш.

Последното място от където може да тече е самият барабан, но ако е от там -просто си купуваш нова пералня.
colyo - специалист
Вариантите са много. Май-голям проблем ми е правило ухото за захващане на двигателя към барабна. Имаше една микропукнатина, която се отваряше само на центрофуга и пълнеше двигателя с вода. Заварихме го, но се изметна барабана и малко след това взех нова пералня. Един-два пъти ми е протичало от филтъра( има едно малко уплътнение към моторчето ) и другото вероятно е семерингата на оста на барбана. Като я отвориш провери за следи от водни струйки и те ще те доведат до проблема.
preslav - майстор
colyo написа:
Заварихме го, но се изметна барабана и малко след това взех нова пералня
Ти ме подсети за една пералня, която беше със същия проблем - никакви заварки, че освен измятането следва изгаряне на емайла и т.н.
Обикновено се късат от точковите заварки, точно там разпробих 4 отвора, от вътрешна страна сложих стара печатна платка намазана със силикон, четири болтчета, държащи платката и планката на мотора - нямам идея колко години изкара и дали още не работи.
Ама сега кой ти ползва такива перални!
trichocephalus - напреднал
preslav написа:
Обикновено се късат от точковите заварки, точно там разпробих 4 отвора, от вътрешна страна сложих стара печатна платка намазана със силикон, четири болтчета, държащи платката и планката на мотора - нямам идея колко години изкара и дали още не работи.
Ама сега кой ти ползва такива перални!
аз :-D

моята стара "Кьортинг" ми направи точно такъв номер -скъса точкова заварка на барабана - точно където се захваща шината с амортисьорите :) процедурата беше аналогична -зачистване, мазане със водоустойчив силикон, планка, стягане.

Все още работи на село тая пералня
tripioo - специалист
за съжаление не мога да локализирам теча :lцl: :rain: обърнах даже пералнията и нищо :( кадето и да пипам сухо .... а вчера на дългата програма 1 кофа вода изтече ....
tripioo - специалист
:finga: на мене , току що осъзнах че най-добрия начин за проверка на спукан маркуч е да го свалиш и провериш от близо... дано само там е проблема :(

Тема "НАЙ- ВЕРОЯТНИТЕ МЕСТА ЗА ТЕЧ ОТ ПЕРАЛНЯ .." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: