• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mobilis - специалист
@aristokrata

Благодаря ти. Много добре те разбрах за това с отвертката - да я подложа под пантите и с натиск леко да усуча профила и/или огъна рамото на пантите. Същата работа става с подходящо дървено трупче. Помислих за този вариант... но при мен са три панти и не ми се ще да ги напъвам. Притеснявам да не пукна стъклопакета, а тогава ще съм трицифрена сума назад.
За уплътнението не се сетих. Утре ще го махна от страната на пантите, Сега гледам, че е малко особено - има някаква тел отдолу, ама едва ли е ще е проблем да го извадя. Надявам се, че няма да падне уплътнението на другите две страни.
aristokrata - специалист
Зависи какъв е профила. Единият вариант е да е просто набивна гума,а другия да е с ПВЦ водач,най-често син или оранжев на цвят. Ако твоята врата е от втория вариант гумата не може да излезне просто така,трябва да я изрежеш.
Варианта с трупчето също става,не се притеснявай за стъклопакета. Няма опасност да го спукаш. По-скоро ще деформираш касата и пантите повече,отколкото е необходимо и само ще си докараш нов проблем. По-добре викни някой,който го е правил,но имай предвид,че това е крайно решение. Махни уплътнението и виж какъв ще е резултата преди да предприемеш нещо друго.
Не можеш ли да изискаш гаранция от производителя? Умирам си от яд,когато клиент получава некачествена услуга и си мълчи. По този начин фирмите започват да мислят,че винаги ще им минава номера и продължават да правят некачествени изпълнения. И това не се отнася само за дограмата,а и за всичко останало. Имаме права като потребители и трябва да се научим да ги отстояваме! Ама манталитет,какво да се прави..
mobilis - специалист
Тя, вратата е слагана преди година, та гаранция франция... Майстора си остави ръцете, защото вратата беше читава - затваряше се нормално преди монтажа.... но както и да е. Сега се видях с повече свободно време и рекох да я оправя.
Уплътнението явно е с ПВЦ водач, и сигурно обхваща цялото крило. Ще режем с макетно ножче лека полека, да не стане циганска работа. Това с усукването - вярно, не си е работа.

Още веднъж ти благодаря. Виждам от подписа ти, че професионално се занимаваш с дограми. Жив и здрав! :drinkers:
aristokrata - специалист
Какво ще рече,че вратата се е отваряла преди монтажа? Този момент го няма,една дограма започва да функционира правилно едва след монтажа. А той явно е неправилен. Както и да е...
Май не си ме разбрал правилно,трябва да махнеш уплътнението на касата,а не на крилото.
Поздрави!
tarlyo - специалист
Я постни една снимка отвън, при затворена врата. Ако крилото е много повдигнато, може да влезе под касата и да създава напрежение.
mobilis - специалист
Такаа... Изрязах уплътнението на крилото от страната на пантите и нещата значително се подобриха. Остана малко от гумата и даже не личи при затворена врата.
Що се отнася до уплътнението на касата, то крилото запираше още преди вътрешния му ръб да достигне нейното уплътнение, та не е от там.

Много благодаря на всички, взели отношение по темата. :drinkers:
Поуката е, че трябва да гледаме и внимаваме как ни поставят вратите. Аз не бях запознат и мислех, че запъването при алуминиевите врати е нормално (от уплътненията), докато не отидох на друго място, а там вратата се затваря с едно движение. Ей това ме подразни, а то било усукване от калпав монтаж.
pavkatay - майстор
Нормално е при ПВЦ-поне в началото. Да не вземе някой да бие монтажниците. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Хоризонтален реглаж на алуминиева врата стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: