Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
PolariS - специалист
Здравейте,
въпроса ми е за хладилник Мраз 80, горе-долу в добро състояние (не питайте защо въобще го ползвам). Замразява много, всичко става на кокал, терморегулатора е на 1 - 2 и пак така. Не му знам историята, но доста е ползван. Може би проблема е в терморегулатора (не съм сигурен), какъв да взема, вид, модел...Що за животно е тоя хладилник, според мен е без компресор (не съм специалист, не ми се смейте), каква мощност има, колко харчи, че нищо не пише на него. Помогнете да го закрепя още малко време... :?
velsi - Почетен майстор
Правилно си забелязал. Няма компресор. Това е амонячен хладилник. Има нагревател. Ако не ме лъже паметта мощността му е някъде около 140 вата. Най-вероятно проблема е в терморегулатора, защото при тези хладилници това е масово явление. Важно за този тип хладилници е да не се изключват за дълго време, защото в противен случай се повреждат.
PCL82 - майстор
Или терморегулаторът е блокирал или осезателът му прави лош контакт с изпарителя. Осезателят обикновено ез акрепен с една ламаринена скоба, която може да е изгнила.
Justy - майстор
Да не си свалил вратата на камерата. Имам Мраз 120 и като сваля вратичката получавам този ефект. Датчика минава зад камерата и се закрепя към дъното и. Ако се откачи - ефекта ще е същия.
PolariS - специалист
Закупих си терморегулатор RANCO VC-1, смених стария. Сега всичко си работи нормално. В комплекта на споменатия регулатор си има всичко, даже нова врътка за регулиране на температурата, всичко за 7 лв. Мерси за отговорите! :-D
velsi - Почетен майстор
Браво! Поздравления за успешната развръзка. И помни никога не го изключвай за дълго време, дори и ако няма да го ползваш!
Стефан - майстор
Ако пък, по някаква причина го изключиш за по-дълго време, преди употреба му направи поне 5-6 "салто-мортале", и си готов.
farmera - специалист
velsi написа:
Браво! Поздравления за успешната развръзка. И помни никога не го изключвай за дълго време, дори и ако няма да го ползваш!
Май това не е много вярно :wink:
Един такъв неработил поне 2 години ми направи голяма беля с тва замразяване :cry:
Justy - майстор
Каква беля може да направи, освен да се е запушил изпарителя - Стефан каза как се оправя :wink:
Относно замразяването погледнете уплътненията на вратите.
Ако има хлабини и не добро залепване то влиза топъл въздух и от там
се получава обледяването!

Тема "Хладилник Мраз 80 - много замразява" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: