• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
bambal - напреднал
Здравейте колеги,
Днес си купих шнапер за дограмата, тази част, която се слага на касата я монтирах успешно, но малкото чопче, което се слага на врата не разбирам къде да го завия. Сложих го в канала на пластмасата (на снимките се вижда къде е дупката) и работи, но не мога да затворя напълно вратата. Моята логика е, че трябва да пробия обкова (металната част), но ме е страх да не направя някоя глупост. Някой може ли да ми даде съвет?
Благодаря :supz:

Прикачен файл

IMG_20130615_193349.jpg
IMG_20130615_193349.jpg (79.37 KиБ) Видяна 14986 пъти

Прикачен файл

IMG_20130615_193337.jpg
IMG_20130615_193337.jpg (68.72 KиБ) Видяна 14986 пъти
VLADO66 - майстор
Развиваш винта който си снимал на мартината,слагаш втулката и завиваш,след което по него слагаш шнапера.
bambal - напреднал
VLADO66 написа:
Развиваш винта който си снимал на мартината,слагаш втулката и завиваш,след което по него слагаш шнапера.
На кое се казва мартина?
VLADO66 - майстор
На вертикалното джелезо в крилото.
tarlyo - специалист
Що ми се струва, че си взел шнапер за 13мм обков, който няма да стане на твоята дограма. Ако можеш го смени, като кажеш, че ти трябва за 9мм. Иначе цилиндърчето се монтира както ти казаха, на място най-близо до дръжката, но с по-дълга видия от тази която ще свалиш. 4,1 х 32 трябва да е.
root666 - специалист
Колега, откъде го взе шнапера? И аз имам нужда от нещо такова, като излизам да пека на скарата на терасата, да не се умирисва вътре.
ZEDYCUS - майстор
root666
Колега, откъде го взе шнапера? И аз имам нужда от нещо такова, като излизам да пека на скарата на терасата, да не се умирисва вътре.
В квартал Тракия в блока(141 номер) срещу входа на Кауфланд има магазинче за обков на алуминиева и пвц дограма. Аз си взех и монтирах от там на терасите- 7лв е шнапера комплект с насрещника.
bambal - напреднал
tarlyo написа:
Що ми се струва, че си взел шнапер за 13мм обков, който няма да стане на твоята дограма. Ако можеш го смени, като кажеш, че ти трябва за 9мм. Иначе цилиндърчето се монтира както ти казаха, на място най-близо до дръжката, но с по-дълга видия от тази която ще свалиш. 4,1 х 32 трябва да е.
Колега, май си много прав, сложих всичко и а да изпия една бира, че стана, но се оказа, че чочето не може да влезе докрай в шнапера и вратата се отваря. Мерих с шублера обкова и спорд мен е 15мм (има ли такъв размер или не съм видял хубаво), в такъв случай колко милиметров шнапер да търся?
tarlyo - специалист
Обкова ти е 9мм. Търси шнапер за 9мм.

Мери се така
Изображение
bambal - напреднал
Благодаря за помощта на всички, другата седмица ще потърся 9мм шнапер и ще пиша какво е станало :)
  • 1
  • 2

Тема "как се монтира шнапер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: