Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
nilro написа:
Бутона прекъсва веригата,но нищо не се случва.На платката има два контактора-релета.Може би,този който управлява магнет вентила да е залепнал и да кара клапана да работи постоянно.
И аз за това си мисля, но не ми е пред очите. Опитай се да проследиш веригата на клапана, ако наистина минава през реле можеш да шунтираш релето, но действай умно, за да можеш да върнеш нещата назад. Струва ми се, че индикацията ти показва ниско налягане в парогенератора, което е нормално при постоянно отворен вентил - затвориш ли клапана съобщението за грешка ще изчезне.
nautilus33 - майстор
И при мен има една ютия, която почна да прави проблеми. Като се включи, загрява за няколко секунди и изключва, като не успява да достигне желаната температура. Дори бих казал, че едва нагрява, тъй като може да се пипне с ръка. Не съм я отварял, понеже ми трябва ключ еврейска звезда с дупка в средата :( Та, ще трябва да видя откъде да намеря. Но, ако някой може да даде насоки какъв евентуално би могъл да е проблемът.
plamen6703 - майстор
Филипс ли е ютията :) като я отвориш огледай около терморегулатора какво се случва и ще се справиш без чужда помощ :partyman:
nautilus33 - майстор
Moulinex ocealys 160 е. Иначе с какво друго мога да отвия капака отзсд, че такива ключове нямам.
plamen6703 - майстор
Такъв "ключ" струва 1-2 лв. и без него заниманието си е жива мъка :) Като развиеш болта след това завиваш друг, който е с обикновена глава :wink: :partyman:
Чираче - майстор
plamen6703
Ти си вундеркинг, от всичко разбираш. Имаш познания във всякаква област. Бравос!!!!!!
plamen6703 - майстор
Не ме бъркай със себе си, от термопанелни покриви нищо не разбирам и не искам да знам :lol: :lol: :partyman:
kozl - майстор
plamen6703 написа:
Такъв "ключ" струва 1-2 лв. и без него заниманието си е жива мъка :) Като развиеш болта след това завиваш друг, който е с обикновена глава :wink: :partyman:
Даже и в ЛИДЛ продаваха такива комплекти.
Аз наскоро сменях кабел в ютия на тъщата. Тъста се бе пробвал да го поправя и с какво беше отвил и завил така и не резбрах, но и той няма такъв торкс с дупка в центъра.
nautilus33 - майстор
Утре ще търся. Иначе в нета намерих единични бройки, че цял комплект няма смисъл да купувам, но пък не знам кой номер ми трябва.
plamen6703 - майстор
Не си заслужава поръчка от интернет на нещо, което се намира в почти всяка железария и доставката с куриер би струвала по-скъпо от самият инструмент :wink: :partyman:

Тема "Ремонт на ютия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: