Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
zdravcho - специалист
Става въпрос за нещо такова http://magprom.net/images/tefal-Gv8461.jpg
nilro написа:
При включването на ютията помпата с вкарва вода от водосъдържателя в парогенератора и спира.После пак по малко си вкарва вода.
Мисля,че работи коректно.
Но парата излиза постоянно.
Нямаме такова нещо още, но не е ли това нормалният начин на работа, както каза и колегата по-горе - да си подава постоянно по малко пара, а с бутона да прави паров удар. Ако изхода на камерата не е свободно отворен, вътре ще се повишава налягането и би трябвало да има защити - предпазен клапан, сензор за налягането... Ако си я разглобил има ли нещо като вентил на изхода на камерата за пара към ютията?
Последна промяна от zdravcho на пет май 12, 2017 5:40 pm, променено общо 1 път.
nilro - специалист
Парата,която излиза е много и постоянно,което според жената не е било така преди.Пара е излизала само когато е натискала бутона.
preslav - майстор
nilro написа:
Здравейте,жената ме помоли да и поправя ютията-ютия с парогенератор модел kashmir 280 juro pro.
Ще съм ви благодарен за малко помощ.
Проблема е следният:
На самата дръжка на ютията има копче за подаване на пара-електрическо.
Това копче,би трябвало да отваря магнет вентил само когато имаш нужда от пара и го натиснеш.
Обаче и без да е натиснато към ютията върви пара.
Бутона прекъсва веригата-наред си е.
Прави впечатление,че този магнет вентил е постоянно отворен.Даже,когато се включи ютията в контакта,без да се включи от копчето,чувам как вентила сработва и се отваря.Според мен това не е нормално да му е правилният режим,защото винаги трябва да изключваш ютията от щепсела.
Дали е някаква защита от прегряване/налягане/ и умишлено освобождаване на парата и какво може да го задейства дори преди да е загряла?
Има термичен предпазител с незнайни характеристики.
-махнах го от корпуса-резултата е същия.
-изключих го о куплонга-пак нищо не се промени.
Някъде в Ютията имаш нещо такова - http://www.eaparts.gr/modelsearch.aspx? ... p47227]/0/ - вероятно е в корпуса на парогенератора. Проследи кабелчетата, които отиват до електромагнитния вентил, проследи и кабелчетата, които идват от бутона на ютията до платката, надявам се да не са се изчанчили до такава степен, че да управляват един електромагнитен клапан през реле, но всичко е възможно, примерно с идеята клапана да не се отваря преди парогенераторът да е достигнал определено налягане. Предполагам платката ще струва колкото половин ютия, но ако искаш да закърпиш положението можеш да байпасираш управлеието на клапана през платката и да го управляваш директно от бутона. Ако не те е страх разглобявай внимателно и снимай. Не знам как си проверил, че бутонът за пара е изправен, може кабелчетата след него да са се претрили и да са постоянно свързани.
zdravcho - специалист
В долната част на снимката има нещо като магнетвинтил - ако той пуска и спира парата провери дали е изправен - изправна намотка, идва ли до нея напрежение, ако идва цъка ли вентила...
nilro - специалист
Бутона прекъсва веригата,но нищо не се случва.На платката има два контактора-релета.Може би,този който управлява магнет вентила да е залепнал и да кара клапана да работи постоянно.
preslav - майстор
nilro написа:
Бутона прекъсва веригата,но нищо не се случва.На платката има два контактора-релета.Може би,този който управлява магнет вентила да е залепнал и да кара клапана да работи постоянно.
И аз за това си мисля, но не ми е пред очите. Опитай се да проследиш веригата на клапана, ако наистина минава през реле можеш да шунтираш релето, но действай умно, за да можеш да върнеш нещата назад. Струва ми се, че индикацията ти показва ниско налягане в парогенератора, което е нормално при постоянно отворен вентил - затвориш ли клапана съобщението за грешка ще изчезне.
nautilus33 - майстор
И при мен има една ютия, която почна да прави проблеми. Като се включи, загрява за няколко секунди и изключва, като не успява да достигне желаната температура. Дори бих казал, че едва нагрява, тъй като може да се пипне с ръка. Не съм я отварял, понеже ми трябва ключ еврейска звезда с дупка в средата :( Та, ще трябва да видя откъде да намеря. Но, ако някой може да даде насоки какъв евентуално би могъл да е проблемът.
plamen6703 - майстор
Филипс ли е ютията :) като я отвориш огледай около терморегулатора какво се случва и ще се справиш без чужда помощ :partyman:
nautilus33 - майстор
Moulinex ocealys 160 е. Иначе с какво друго мога да отвия капака отзсд, че такива ключове нямам.
plamen6703 - майстор
Такъв "ключ" струва 1-2 лв. и без него заниманието си е жива мъка :) Като развиеш болта след това завиваш друг, който е с обикновена глава :wink: :partyman:

Тема "Ремонт на ютия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: