Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
infomar
Преди няколко дена пералнята ми ХОТПОИНТ АРИСТОН, която е вече на над десет години (не знам колко точно) сутринта когато исках да я пускам не искаше да пали. Натискам копчето но ядец - тъмно.
Огледах визуално за кабел вътре от зад, от пред, от долу... до където можех с не въоръжено око... или миризма, но нищо.
Намислих да я сменям и си поръчах нова и тази я изкарах вънка на балкона.
Следващият ден пак я мъчих но пак не реагираше.
Днес, на четвъртият ден от инцидента реших пак да я пробвам и изведнъж тръгна.
Та въпросът ми е каква може да е предполагаемата причина за аварията която се отстрани сама?
Мястото където е стояла не е влажно, а обикновено кухненско където са всички прибори. Някой кондензатор ли прави проблеми?
Та ще си имам вече и резервна пералня, но не знам до колко мога да разчитам на нея. До сега не е правила никакви проблеми и работи без аварийно.

Прикачен файл:
Snap2144128267.jpg
Snap2144128267.jpg (73.01 KиБ) Видяна 1266 пъти
lov - майстор
А оставете ги намира тези кондензатори. Всеки втори все за тях дава акъл. Причините са много и ей така само с ръчкане и гледане няма как да стана. Освен това проблема който описваш е точно от тези дето има един лаф за тях. ДА ИМ СЕ УТАИ ДЕФЕКТА И ТОГАВА ЩЕ СТАНЕ. :lol:
infomar
ср сеп 12, 2018 4:27 pmlov написа:
А оставете ги намира тези кондензатори. Всеки втори все за тях дава акъл. Причините са много и ей така само с ръчкане и гледане няма как да стана. Освен това проблема който описваш е точно от тези дето има един лаф за тях. ДА ИМ СЕ УТАИ ДЕФЕКТА И ТОГАВА ЩЕ СТАНЕ. :lol:
Прав си, не разбирам и гледам умно. Явно се е "утаил" дефекта, щото колкото пъти я включа сега все работи.
plamen6703 - майстор
Дефекта е елементарен и често срещан, микробутона за "палене" е за смяна. Сменя се за няколко минути и ще работи както е работила до момента, докато не се повреди отново! :partyman:
infomar
ср сеп 12, 2018 5:01 pmplamen6703 написа:
Дефекта е елементарен и често срещан, микробутона за "палене" е за смяна. Сменя се за няколко минути и ще работи както е работила до момента, докато не се повреди отново! :partyman:
:partyman:
Благодаря.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
ср сеп 12, 2018 4:27 pmlov написа:
А оставете ги намира тези кондензатори. Всеки втори все за тях дава акъл. Причините са много и ей така само с ръчкане и гледане няма как да стана. Освен това проблема който описваш е точно от тези дето има един лаф за тях. ДА ИМ СЕ УТАИ ДЕФЕКТА И ТОГАВА ЩЕ СТАНЕ. :lol:
Днес поправях зарядно за лаптоп и се оказа кондензатор. От 47 микро, станал 0,3 микро.
Нямаше друго изгоряло.
Трябва да се измери, разбира се.
Интересното е че докато избирах кондензатор, чисто нов 22микро взех че го измерих и ми даде също към 0,3 микрофарада.
ben84 - специалист
ср сеп 12, 2018 4:27 pmlov написа:
А оставете ги намира тези кондензатори. Всеки втори все за тях дава акъл. Причините са много и ей така само с ръчкане и гледане няма как да стана. Освен това проблема който описваш е точно от тези дето има един лаф за тях. ДА ИМ СЕ УТАИ ДЕФЕКТА И ТОГАВА ЩЕ СТАНЕ. :lol:
Не знам защо се впрягате.
Кондензаторите съхнат и са чест дефект, който може да доведе и до други неприятности. Професионалистите също гледат първо за кондензатори и видими повреди, кво толкова? После започва "замерването".
Аз лично съм замервал коша за боклук много пъти след горните процедури. Просто нема смисъл от задълбаване вече. Но и също толкова пъти са тръгвали нещата след смяна на кондензатор. :partyman:
lov - майстор
И става като в баснята видяла жабата че подковават коня и тя взела че дигнала крак. :lol:

Аз трябва ли да се хваля че вчера си изхвърлях боклука от работилницата и имаше към две шепи в коша. :-D

Тема "Интересен проблем с пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: