Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
КИМИ - специалист
С какво да шпакловам почернял от катрани и глеч комин?
Проблема за стичането на чернилката е отстранен- преди е нямало шапка, сега има.
старата мазилка е почерняла и колкото и да чегъртах- чак до коминските тела си е черно.
В неделя го минах с лепило за плочки но се скри само около 50-60% и пак има черни петна,
пак ли да шпакловам с лепило за плочки или с нещо друго?
Не ми се изолира с фибран, защото топли малко.
Благодаря предварително на знаещите.
nikolovvd - майстор
Някакъв дълбоко проникващ грунд ще ти трябва, за да запечаташ.
КИМИ - специалист
Благодаря,
не съм строител, но мога да шпакловам хубаво със шпакловки.

ПП. Сега се ограмотих за тия грундове- мисля да постъпя така:
1. Разреждам грунда с вода 1:5, после минавам комина с четка, като изсъхне 1 ден-
шпакловам с Колоркит и после- латекса- кажете ако греша някъде :? и дали Колоркит или пак Лепило за плочки след грунда?
nikolovvd - майстор
Като спомена плочки, замислял ли си се да го облепиш с плочки комина?
igt - специалист
Как си реших проблема аз.
Нанесох грунд, но неразреден. Една ръка колор кид. Мрежа за изолащия с фасадна шпакловка, отново колор кид и боядисвоне с фасаген.
Вземи мерки за отстраняването на катрана/глечтта в комина, защото може да избие пак.
КИМИ - специалист
Разбрах, благодаря ви- ще действам първо грунд/колоркид/латекс,
ако пак избие- свалям шпакловката и лепя декоративни плочки,
пусков срок няма, както писа един колега"Жената вика не бързай, когато свършиш- тогава" :lol:
igt - специалист
Тази работа не е като онази работа - внимавай да не ти даде срок, в който трудно да се вложиш!
КИМИ - специалист
Хаха ,
тая задачка с комина ми я е поставила от пролетта когато бяха големите дъждове и стече,
тя ако ми дава да гоня срокове досега да ме е изгонила. :-D :-D :-D :axe: :rock:
VLADO66 - майстор
Този колоркит под циментовата шпакловка каква роля играе :? :) Иначе аз бих изчукал до тухла,мажа с циментова хидроизолация и отгоре последващи измазвания.
nikolovvd - майстор
За по лесно отделяне на горните слоеве в последствие. :lol:

Тема "С какво да шпакловам почернял от катрани и глеч комин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: