Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
masterval - майстор
Прикачен файл:
топка.jpg
Прикачен файл:
врата.jpg
Как да разглобя тази брава на врата с тристранно заключване? Патронът трябва да се смени, но за да се измъкне, трябва са демонтирам шилдовете. Има някаква технология, която не мога да разбера. Друга подобна съм разглабял, като се извади декоративната метална пластина на "топката". Но тази нещо не става...
danaildr - специалист
Патрона се сменя без да се разглобява бравата. Точно под трите "шипа" които изпълняват ролята на език за заключване, имаш един болт. Развиваш тоя болт и измъкваш патрона от страната на обикновената брава. За да извадиш патрона трябва да вкараш в него ключ и да го завъртиш малко (около 30-45 градуса). Не съм сигурен само дали по подока на часовниковата стрелка или обратно.
fox_vt - майстор
Точно така е както си забелязал от вътрешната страна няма шилд и от там се вади патрона.
marian1 - майстор
danaildr написа:
Патрона се сменя без да се разглобява бравата. Точно под трите "шипа" които изпълняват ролята на език за заключване, имаш един болт. Развиваш тоя болт и измъкваш патрона от страната на обикновената брава. За да извадиш патрона трябва да вкараш в него ключ и да го завъртиш малко (около 30-45 градуса). Не съм сигурен само дали по подока на часовниковата стрелка или обратно.
Колега грешиш - при тристранно заключващите се, не е така. Мисля че трябва да пробваш не от към топката, а от към дръжката - правилен ти е реда за разглабяне!
lyubohar - майстор
Понякога в тоя"шилд"има твърдосплавна част против разпробиване.
Внимавайте да не изпадне някъде.
Johny - майстор
Има патрони които се демонтират като се свали шилда от вътре и там има едно болтче, близко до патрона, което се развива, за да го освободи.
Не виждам добре, но случая не е такъв. Развий болта, който е с шлиц за плоска отвертка и както е казал колегата, с леко завъртане на ключа извади патрона.
masterval - майстор
Както писах, бравата е тройно заключваща се, тоест патронът е със зъбно колело, и номера с ваденето не е прост.
Шилдът отвътре не може да бъде свален преди да се земонтира "топката" и дръжката от вътрешната страна. Та питането ми е, как да сваля топката и дръжката.
VLADO66 - майстор
Огледай отвсякъде дръжката дали има имбусен скрит болт,обикновенно е отдолу на дръжката.При демонтажа трябва да внимаваш да не изпаднат вертикалните заключващи шишове.
masterval - майстор
Огледах дръжката, огледах топката. Единствено на топката от задната страна има един отвор в кожътож би моъл да влезе шестогран 3 или 4, но просто не може така да е захащането.
Както писах по-горе, веднъж съм свалял такава, като металната лъскава пластина на топката, доколкото си спомням, внимателно се вадеше и под нея вече имаши някакъв винт, който освобождаваше дръжката, а оттам и патронът се вади. Но с тази брава нещо не ми се получава?!
А за шишовете го знам, особено горният е проблемен, той се заклинва преди да се извади патронът. Но и да пропадне няма грижи, само дето не мога да измъкна патрона...
VLADO66 - майстор
Пробва ли да развиеш трите болта на шилда откъм дръжката -по някога дръжките са закрепени за шилдовете със зегер шайби.Като гледам тия яки болтове сигурно е така/това са преминаващи болтове/

Тема "Как да разглобя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: