Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
smokee - специалист
Здравейте.Искам да запълня десетина дупки по един третокласен междуселски асфалтов път с цимент,но не съм много наясно с бетона и цимента ,професията ми е доста далечна от това и за да не се отворят дупките след някой др.ден искам да ви попитам какво да купя и какво да направя,че да издържат повечко време пълнежите и труда ми да не е от ден до пладне.И също искам да попитам ,понеже ми се въртят някакви числа като 20 дни за съхненето на цимента/бетона има ли начин за ускоряване на засъхването за около ден ?Благодаря.
fox_vt - майстор
Не искам да те разочаровам но това е мярка за около година не повече.Няма как да уплътниш фугата межди бетона и асфалта и предвид различното им линейно разширение влиза вода и край.Можеш да добавиш ускорителна и водоплътностна добавка от рода на Текопласт Б,но така или иначе трябва пътя да се подсигури от минаване поне за ден ,лятото,и два три дни зимата.След това в следващите 7 дена стъпването на бетона да не е повече от лека кола,след 7 дена може да минават и камиони.Всичко това при бетон клас не по малък от B25 и цимент не по малко от 280 кг на кубик.
smokee - специалист
Студения асвалт изглежда доста лесен ,но каква му е цената горе долу знае ли се ? Струва ми се,че ще е скъп а на мен не ми се дават много пари защото ще си ги плащам от джоба макар,че минават стотици коли на ден от там никой не иска да се бръкне.Аз не съм ги и питал де,но ако искаха до сега да го бяха ремонтирали пътя.....
VLADO66 - майстор
Ами хич няма да е евтино.По евтино ще ти излезе да замеряш кмета с пачки.С бетон ще е доста по-евтино,но и нетрайно-пред къщи запълних една траншея през улицата останала след кабелджии и изтрая докато не минаха няколко камиона,хем гледах за я направя по всички правила-мин 5-6 см дебелина.и даже нахвърлях малко арматура.
hidrazin - майстор
Близо лев килото. Може да има и по-евтин.
http://www.balatummoket.com/studen-asfa ... aki-detail
:partyman:
smokee - специалист
Ако издържи 1 година ще е супер.Та въпроса сега е 1част цимент с колко части пясък да я смеся? Чакъл няма да има само пясък и цимент ще мога да осигуря.Ако го направя 1:1 как ще е ?
VLADO66 - майстор
Поръчваш си един бетоновоз,взимаш един общак и тръгвате по пътя.Не мисли че като си бъркаш бетона по-евтино ще ти излезе.А,преди всички вас трябва да ходи една водоноска да мие дупките.
miroton - майстор
Един приятел си асвалтира алеите и му взеха по 35лв на кв метър.
mitko64 - майстор
Ако минават и пръскат луга, лошо. Солта му разказва играта. По възможност използвай сулфатоустойчив цимент на Девня.Лятото правих един праг пред портата, яко армиран, да видя колко ще изкара.

Тема "Запълване на улични дупки с цимент/бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: