Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
П. Петков - специалист
mitko64 написа:
Ако минават и пръскат луга, лошо. Солта му разказва играта. По възможност използвай сулфатоустойчив цимент на Девня.Лятото правих един праг пред портата, яко армиран, да видя колко ще изкара.
Циментът на Девня не се ли определя като водоустойчив, сулфатен цимент, а не сулфатоустойчив? С него май се правят тетраедрите на вълноломите и подводните съоръжения . Дъл е така, Господ знае? :) Някой, който разбира от цимент, трябва да каже!
mitko64 - майстор
Мисля че на торбите пишеше сулфатоустойчив. Купувах го от Bauhaus.
schuldiner - майстор
Ако спрете да ръгате джилязу в бетона за пътна настилка, може пък да изкара по-дълго. Асфалтът по пътищата всъщност е асфалтобетон, т.е. бетон със специални качества и армировката няма нищо общо с тях, дори ги влошава. Трябва да се прави разлика между основа и покритие.
Иначе съветът на Vlado е най-практичен. Само с уточнението не бетоновоз, а газка със земновлажен...
mitko64 - майстор
В моят случай не ставаше без джилязу, пробвах с земновлажен, и се натроши на блокчета от колата. Сега съм сложил скара от 8мм ръбесто, отгоре оградна мрежа, заскобена в паважа. И да се попука, поне няма да се разпадне. Отгоре го шлайфах с камбанка да бяга водата, но ще видим налятос.
schuldiner - майстор
Ами ще се натроши, като няма основа... А сега като почне да се разпада, ще газиш подвитите арматури. Щото ако мислиш, че оградната мрежа или скарата Ф-някакво повишава устойчивостта на бетона на механично натоварване... Само по-бързо ще се разпадне от температурните разширения и корозията.
А за smokee не знам какъв е проблемът да вземе и малко чакъл - само с пясък няма да стане. То ясно, че всичко е временно и си го плаща от джоба, но общите правила трябва да се спазват в някакъв минимум. Няма да може да изреже ръбовете на дупките до правилна форма, както и няма да гарантира минимална дебелина на слоя 4-5 см, поне почистването и технологията за разбъркване и полагане на сместа да следи. Според мен стандартен В20 (и В15 е о.к.) ще откара 3-4-5 години без проблеми, ама един трактор примерно ще го разкърти за нула време...

ПП Представяш ли си на заебан шестокласен път някой да ръси луга... Това му е най-малкият проблем на бетона. И между другото, тетраподите и тетраедрите по морето не са армирани и не са от някакъв особен цимент правени.
mitko64 - майстор
Основата е здрава, отдолу е паваж. Отлятото от мене е нещо като триъгълник към бордюра на пътното платно. А естествено че арматурата на натиск с нищо не помага.
Илчо Илиев - майстор
Абе има още един вариант за тая идея,но...може да ми се смеете...
Преди години трябваше да запълним едно място с някакво покритие,но нямаше пари за бетон,та един комшия даде идея....да вземем раздробен асфалт, къде правят ремонти, като изрязват ивици за преасфалтиране ,машината надребнява асфалта и изглежда като филц,но отъркалян в асфалт...
Та тая история я насипахме на тънко и с една горелка я топлихме и трамбовахме....
Стана,макар,че след време пак се разби,но според мен проблема беше,че не можахме ...нямаше с какво да го трамбоваме по-сериозно, да се уплътни, иначе стана спойката...
Та, идеята ми е,ако има от къде да се вземе тоя отпадък, една горелка за пърлене и трамбовка(голям чукан с 2 летви за дръжки), ще изкара колкото бетона,но няма да с такава стойност,а ако се направи с повече старание, ще е почти като кърпежа на пътното....

п.п Ама не са смейте, неволята учи.....
hidrazin - майстор
Какво му е бетонното на асфалтобетона? Това че основната съставка е камънак, пясък, баластра, минерални прибавки и отпадъци... ?
Свързващото вещество е битума и това го прави коренно различен от традиционния бетон. Ама както и да е де. Има и полимербетон. Кой както иска така да го нарича.
Не е проблем и сам да си направиш асфалт. Излиза много по-евтино ама това вече е друга бира.
:partyman:
smokee - специалист
Бях мернал из практикер едни железни армировки около 1х2м по спомен ,представляваха наредени арматурки образувайки мрежа с квадратни дупки,не бяха скъпи ,ще взема 2 такива и 3-4 чувала цимент .От плажа ще напълня няколко чувала с пясък,явно мрежата ще трябва да я режа с ножовка поради липсата на 220В на пътя според формите на дупките и смятам сместта да е 1:1 пясък с цимент.Надявам се да се сместя под 30-40 кинта,повече не ми се дават.Ще потърся и този ускорител за бетон ,който споменахте горе.После мога да хвърля една снимка да си оплакнете очите от произведението ми :)
Илчо Илиев - майстор
smokee написа:
Бях мернал из практикер едни железни армировки около 1х2м по спомен ,представляваха наредени арматурки образувайки мрежа с квадратни дупки,не бяха скъпи ,ще взема 2 такива и 3-4 чувала цимент .От плажа ще напълня няколко чувала с пясък,явно мрежата ще трябва да я режа с ножовка поради липсата на 220В на пътя според формите на дупките и смятам сместта да е 1:1 пясък с цимент.Надявам се да се сместя под 30-40 кинта,повече не ми се дават.Ще потърся и този ускорител за бетон ,който споменахте горе.После мога да хвърля една снимка да си оплакнете очите от произведението ми :)
Не си ли се замислял защо не ползват пясък от плажа за строежи,а дават пари за такъв от друго място.....

Ще ти кажа, да не се чудиш ...в този пясък има доста сол и не се получава добър бетон....руши се лесно...

Тема "Запълване на улични дупки с цимент/бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: