Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
fox_vt - майстор
От доста време проточния бойлер релакс започна да прави проблема със отказа да се включи понякога,и трябва няколко пъти да пуснеш и спреш водата за да тръгне.Накрая проблема стана прекалено досаден и след кратка справка в нета се оказа,че магнита който задейства рид ампулата в датчика за поток се размагнитвал със течение на времето.Въпросния магнит се наричал на галено -торпедо :? и се оказа доста трудно да се намери като резервна част,тъй като в магазините се води-магнитен датчик.Както и да е намерих поръчах и го доставиха за цената от 13,50лв включващо торпедото,филтър и една шайба.Стария филтър се строши,но шайбата оцеля и се оказа че торпедото е загубило почти целия си магнетизъм.Слагам аз новото,шайбата и филтъра пускам водата и :butthead: неще и да чуе.Оказа се че торпедото се заклещва като стигне горе и не пада надолу.И щото мърфи винаги е прав проклетата шайба не ще и да чуе да се извади,що псуване беше поради липсата на точния инструмент-накрая се предаде и излезе на парчета.След по задълбочения преглед се вижда че новото е доста по китайско от старото и по леко #-o
Прикачен файл:
20140205_180929.jpg
Долното е новото и месинговия диск е двойно по тънък и на ръка се усеща че е по леко.Малко го побългарих със утежняващо вещество :lol:
Прикачен файл:
20140205_181804.jpg
20140205_181804.jpg (37.8 KиБ) Видяна 5519 пъти
И изрязах малко перцата да станат като на старото.Дотук добре обаче се оказа че гадината като отива нагоре включва рид ампулата и подминава мястото и тя изключва,на връщане обратното.След чесане по главата и благославяне на китайската инжинерна мисъл,и след като няма място ампулата да отиде още нагоре,реших със последен отчайващ опит да сложа ампулата наобратно,и чудото стана :-D Даже не съм слагал шайбата а само филтъра и го оставих така за сега.
И сега след тоя дълъг пост в помощ на бъдещите ремонти на който има такъв бойлер имам два въпроса.Първо има ли някой който има същия бойлер Теси Гейзер инлайн 7kW- да погледне в какво положение е при него рид ампулата с кабелите надолу или нагоре.И втория въпрос дали няма да мога да намагнитя отново торпедото със една бобина от дебел проводник и възможно най силен ток-знам че магнитите се намагнитват на една машина която използва бая ток,който няма как да постигна но поне да пробвам,или да не се занимавам.
Последна промяна от fox_vt на чет фев 06, 2014 7:37 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Едно време намагнитвахме железца с бобина от 100навивки 1мм и батерия от 4,5 волта. Датчика трябва да го ползваш за сърцевина на бобината.
alsted - майстор
Класическото намагнитване е чрез чукане с постоянен магнит (примерно от високоговорител).
tedy58 - помощник
Гледам темата е стара но все още актуална.
Имам същия бойлер и проблема с размагнитването е същия.
Прилагам снимка на рийд ампулата. В моя случай изводите са "нагоре" както е видно от снимката.

Tesy 7kw geyser inline_20170917_125701.jpg
https://drive.google.com/file/d/0B1EQxw ... p=drivesdk
имам бойлер проточен релакс същият като теси включва с торпедо и ампула от нов ме мъчи прецъква и трудно задържа включен оказа се че торпедото отивайки нагоре подминава ампулата доста над торпедото в трабичката трябва да има нещо което трябва да го спре успоредно на ампулата пускайки водата при мен това нещо липсва и сложих една пружинка с точна дължина да върши тази работа сега работи перфектно но ще търся тази втулка отгоре да си е оригинално.

Тема "Магнитен датчик на проточен бойлер(торпедо)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: