Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
alex63 - специалист
Някой поправял ли е запушен редуцир вентил за газова бутилка?
Той работи до преди 20 дни най-много месец( от поне 25 години) и скоро като гръмна в едно село къща съпруга ми купи нов за по-сигурно понеже го ползват децата.Каква беше изненадата ми когато тези дни исках да го ползвам и не пуска газ.Та някой имал ли е такъв проблем и ако го е разрешил как?
Продухвах го на работа със сгъстен въздух, но не мога да му осигуря плътно подаване на цялото налягане в малкия отвор, но все едно нищо не се получи.
Andri01 - майстор
Едва ли е запушен.По скоро иглата му идва къса,да отвори клапана на бутилката.Имам подобен-работи на две от бутилките ми ,но при третата не отваря.Пробвай го на други бутилки.
Stefan_62 - майстор
Или провери да не е задържала иглата и да не може да натиска клапана на бутилката :? .
alex63 - специалист
Andri01 написа:
Едва ли е запушен.По скоро иглата му идва къса,да отвори клапана на бутилката.Имам подобен-работи на две от бутилките ми ,но при третата не отваря.Пробвай го на други бутилки.
Ама днес го пробвах и на втората бутилка-същото е, а до преди месец работи на същите бутилки!И при отворен вентил не пуска газ-пробвах без маркуч и нищо не пуска.
alex63 - специалист
Stefan_62 написа:
Или провери да не е задържала иглата и да не може да натиска клапана на бутилката :? .
При завъртане на езичето това което слиза на долу си слиза както преди, а бутилките им трябва почти милиметър за да пуснат газ.
Илчо Илиев - майстор
Решението е....нов, аз не успях да го възкреся....
:tonqe:
вт мар 04, 2014 7:48 pmalex63 написа:
Някой поправял ли е запушен редуцир вентил за газова бутилка?
Той работи до преди 20 дни най-много месец( от поне 25 години) и скоро като гръмна в едно село къща съпруга ми купи нов за по-сигурно понеже го ползват децата.Каква беше изненадата ми когато тези дни исках да го ползвам и не пуска газ.Та някой имал ли е такъв проблем и ако го е разрешил как?
Продухвах го на работа със сгъстен въздух, но не мога да му осигуря плътно подаване на цялото налягане в малкия отвор, но все едно нищо не се получи.
Накиснете го е топла вода и ще се от пуши. Току що така си оправих моя.
:tonqe:
вт мар 04, 2014 7:48 pmalex63 написа:
Някой поправял ли е запушен редуцир вентил за газова бутилка?
Той работи до преди 20 дни най-много месец( от поне 25 години) и скоро като гръмна в едно село къща съпруга ми купи нов за по-сигурно понеже го ползват децата.Каква беше изненадата ми когато тези дни исках да го ползвам и не пуска газ.Та някой имал ли е такъв проблем и ако го е разрешил как?
Продухвах го на работа със сгъстен въздух, но не мога да му осигуря плътно подаване на цялото налягане в малкия отвор, но все едно нищо не се получи.
Накиснете го е топла вода и ще се отпуши. Току що така си оправих моя.
MamaMy - майстор
Поне 5-6 вентила съм сменил все с този проблем. При аутопсия се оказа, че алуминия вътре е гъбясал. Алуминиевия окис е един бял прах и с него бяха пълни целите вентили. Имам още няколко които не съм пипал и стоят за решение на този проблем. Даже купих два втора ръка и те бяха същите. Най-добре нов на заводи "Терем" или на "Ивайло". Турските също не са много таферни, а от китайските бягай с 200.

Тема "Запушен редуцир вентил?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: