• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
alex_serviz - специалист
Здравейте!
Кажете какъв безвреден спрей ползвате за смазване механизъма ( т.н. "асансьор" ) на кафемашина?
В Лид'л имаше някакъв на промоция миналата седмица, но още в понеделник нямаше зареден.
romanpm - майстор
Каква е кафемашината дай повече инфо , направи снимка на механизма и защо смяташ че трябва да се смазва :?
lov - майстор
Ползвам такава грес за места където има опасност да има контакт с хранителни вещества. Можеш дори да си я ядеш с лъжичка и нищо няма да ти стане.
Прикачен файл:
IMG_20120912_210713.jpg
Прикачен файл:
IMG_20120912_210701.jpg
Освен че не клеясва с времето не поема влага и е напълно неутрална. Не си променя вискозитета в доста голям температурен диапазон. Добре се държи даже не виждам разлика от уж разни специализирани греси за смазване на комбинация пластмаса с метал. Каквато комбинация предполагам е асансьора на твоята кафе машина.
П.П. Перфектна е и за смазване на оръжия.
Chefo77 - майстор
Аз така и не вдявам как да си смажа машинката. Само един път мазах където "трябва". Имам смазка, имам указания, но там, където трябва да се смазва, си има грес, при това обилно.
lov - майстор
То наистина често пъти не е нужно и всичко зависи как се експлоатира машината и най вече какви са околните условия. По тази причина производителите си дават един график за техническо обслужване и подмяна на смазките. Това се прави независимо за каквато и да е техника. От кафе машина та ако ще и до самолет. Ако се спазва няма да сбъркаш но обратното е по възможно. Защото на пръв поглед всичко изглежда наред както е в твоя случай но с времето дори и от естествените окислителни процеси смазочните материали губят свойствата си. Дори домашния прах полепнал там вече има свойството на абразив. За промишлените и други условия нещата може да са още по зле. За това местата се почистват измиват и греста се подменя периодично.
romanpm - майстор
Автоматичните кафе машини искат често почистване и то на понякога трудно достъпни места , едва ли смазването е причина за трудно движение :wink:
Huhavela - специалист
От "Бриколаж" взех преди време един спрей със силикон. С него съм я пръскал и няма никакви ядове. Става и за уплътнители на вратите на автомобил зимно време.
Chefo77 - майстор
Huhavela написа:
От "Бриколаж" взех преди време един спрей със силикон. С него съм я пръскал и няма никакви ядове. Става и за уплътнители на вратите на автомобил зимно време.
А как се сети да използваш силиконов спрей за автоуплътнения там, където минават храни и напитки?
lov - майстор
Е как може да задаваш такива въпроси!?
Те цици ремонтират със силикон че една кафе машина ли бре. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Какъв спрей ( безвреден ) ползвате за смазване на кафемашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: