Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
garvanski - напреднал
Здравейте.
Моля за съвет как да смажа ефективно лагерните панти на интериорните врати в къщи. Вратите са сравнително нови- на около 1 година. Преди около месец свалих горната и долната тапички на пантата и напръсках обилно с бяла грес на спрей. Ефекта е само временен, защото греста не може да проникне хубаво вътре. Има ли как и с какво да смажа пантите да не скърцат за по- продължително време.
Пантите са от този модел:

Прикачен файл

ПАНТИ.jpg
ПАНТИ.jpg (54.1 KиБ) Видяна 4167 пъти
fox_vt - майстор
Или някакво проникващо масло на спрей,също масло за шевни машини също става.Само гледай да не оливаш много че омазнява около пантата.Тоя спрей с бялата грес е хубав но не може да проникне навсякъде.
turbocharged - специалист
WD-40. По препоръка на едни дограмаджии. На мен не ми се вярваше, но върши идеална работа и не цапа.
sreky - специалист
Точно тези панти са на щифт,измъкни го и смазвай на воля.1 съвет смазвай пантите 1 по 1 че ако свалиш всички е малко играчка да ги наместиш после,лагерчетата трудно се вкарват
garvanski - напреднал
Благодаря, момчета. Имам проникващо масло- спрей на "LOCTITE". Ще опитам с него и ако няма ефект ще избивам щифта.
Поздрави.
VLADO66 - майстор
Тази панта според мен е неразглобяема
griffin - майстор
Ако имаш така наречената суха смазка може да опиташ с нея в момента на пръскане е течна и след 5-10 секунди засъхва в вид на тефлонов филм, поне при мен доста лагери минават такав обработка :-D
garvanski - напреднал
Здравейте.
Не съм се опитвал да избивам щифта и не мога да кажа дали се избива, но с проникващо масло на спрей стана идеално. Направо се пръска в процепите на пантите и то си влиза където трябва.
За мен темата е изчерпана. Дано да е полезна и за още някого.
Поздрави и благодаря отново.
Здравейте!

А как се свалят тапичките на този вид панта за да се пръсне вътре с wd40? Долната има отвор, оттам ли се случват нещата?

Тема "съвет за смазване на лагерна панта на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: