• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
пет дек 16, 2022 3:15 pmatom3 написа:
Автора на темата все още ли ремонтира същата съдомиялна заради която е пуснал темата преди 8 години?
Същата.
А майка ми мъчи една пералня CANDY от лето 1980-то.
Наследствена черта :-D
hidrazin - майстор
пет дек 16, 2022 6:28 pmkozl написа:
пет дек 16, 2022 3:15 pmatom3 написа:
Автора на темата все още ли ремонтира същата съдомиялна заради която е пуснал темата преди 8 години?
Същата.
А майка ми мъчи една пералня CANDY от лето 1980-то.
Наследствена черта :-D
"Дъще, не се омъжвай за майстор. Никога няма да си купите нещо ново." :-D
:partyman:
atom3 - специалист
Мисля че ще приляга на автора.

Изображение
kozl - майстор
Не ми се пише за миялната оти работи сега след поредния сервиз преди пътя към скрапа.
Не можах да се спрявя с това:
kozl написа:
Да ама пак същата греда като предния път
Цитат:вт сеп 07, 2021 10:37 amkozl написа:
1. Загуби се регулирането на нивото и миялната работи с малко вода. Какво точно стана - почва да пълни и в момента в който пресостат НН включи контакта, пълненето спира и повече не ще, а се включва цирк.помпа, нивото спада и пресостата изключва контакта, но реакция няма. Върти си цирк.помпа в началото около минута с по-малки обороти и под 160V измерено напрежение. Като изтече минутата ускорява като напрежението на помпата е почити мрежовото.

2. Изчезна подгрева, ама напълно. Пробвах с долята вода, за да се гарантира затвореното положение на контактите на пресостат НН, защото веригата на подгрева минава и тя през този контакт, но уви, изобщо няма команда от процесора към транзистора за релето на нагревателя.
За да се смени нагревателя
В сервиза пак не казаха причината. Казаха куп неща, които правили и които бях проверил и бяха изправни. Но ме олекотиха с 150 пари, за разлика от предния път. Пазят си занаята.
Освен това ремонтирали циркулационнатя помпа, защото откриле теч. Теча може де е бил незначителен. Защото аз не открих мокро в тавата под миялната. Незначителен и насочен в нагревателя теч може да обясни нагорялата букса и липсата на вода в тавата - изпарена при допира с горещия нагревател.
А почнаха и пластмасите да стареят. Нови колела на чекмеджетата, че старите се разпаднаха и то понеже се намират все още части. Като няма части и следва неизбежна раздяла. Както стана и с предната ми кола.
Все пак тука е направи сам, така че съм в унисон с форума.
А миялната при първата и повреда изреди няколко сервиза поради липса на резервни части (платки) и още тогава можеше да съм се разделил с нея ако не беше помощ от форума, но не от този, а от ФРБТ. В онези години в известните столични сервизи платки не ремонтираха, сменяха с нови. Смяна на платка 250 лв. при цена на АЕГ-то 750 лв. Съгласих се, но след като остана в сериза КиК ми звънят, че и циркулационната помпа изгоряла и е за смяна и още 350 лв. и 25 лв. за диагностика и.... Много се ядосах, защото аз циркулационната помпа я бях проверил.
Първия проблем на миялната половин година след изтичане на 3 г. гаранция бе от прокапване от водно съединение в-у куплунга на ц.помпа и окъсяване на тахогенератора към захранването на помпата и от там късо в платката в логическата част и повреда на процесор и памет, резистор, транзистор и стопени писти.
А и прокопването нямаше да направи късо ако предпазното фолио стоеше по правилния начин. Но в бързината на заводския монтаж или умишлено това фолио открих загърнато наобратно и по този начин то не пази куплунга от прокапване.
Предполагам, че тези от сервиза са пробвали миялната със загърнато наопаки фолио и като е прокапало от снадката на маркуча е гръмнала и новата платка или пък нямам обяснение защо ме отказаха от ремонта.

Да. Винаги идва преломен момент.
atom3 - специалист
Аз щях отдавна да съм я продал тази и да съм купил нова. Това е страхотна загуба от пропуснати ползи за всичкото вложено време. Всеки има такива ситуации в живота си, на мен последно с един стар душ панел ми се случи, беше му заял термостата от котлен камък, дисплея му не работеше имаше течове тук таме. Вложиш два часа в опит да го оправя, като видях колко много неща ще са нужни за ремонта и дори дори и след него пак ще е стар панел веднага му качих обявата в интернет и купих нов, доплатих 170 лева от това което взех за стария и сега имам лъскав панел с всичко работещо и минах на следващата задача и после на следващата и така нататък.
Аз приключих с моя боклук от AEG, след 8 години агония с това недоразумение изпаднах в ярост, наблизо имаше нож.. наръгах я неколко пъти, малко шутове и тупаници и сега има пробойни и капака е като динена кора :)) Почувствах наистина голямо облекчение, толкова години и нерви ми загуби!!! Мислех да я напълня с карбид за НГ и да снимам клип как ще цъфне, ма не остана време.. може за следващата

Та как се стигна дотам.. след години мъки и псоване, грешка i20 , по цели нощи ресетване и т.н. това лято отново я зарязах с помията и водата вътре и заминах на море, карах няколко седмици и бях забравил за проблема.. есента се прибрах и по някое време викам я да сложе някоя чиния вътре, та останах замаян като отворих вратата.. вътре все едно имаше разложен труп :)) заебах я така още няколко седмици докато се престраша да започна разчистването.
Отворих, позачистих, няколко ритника да се поразмърдат електроните .. пак i20 .. малко чембери на пресостата .. започна i30 , i40 .. викам си добре, взе да се вдига версията на грешката. Отворих пресостата, вътре феритната сърцевина се беше счупила, сигурно от потупването. Намерих от някви бобини ферит, сложих го, пак кор .. а вътре в него PIC12F509 :D мизерияяя !! :-D :-D :-D
Отделно QC-pass лепенките из миалната бяха от "Maria" , "Rosa" и разни лелки, сигурно минали през тунел границата с Мексико :weedman:

та най-накрая с мъка на сърцето реших да набия още 35лв. в тоя боклук като мy взема нов пресостат:
https://www.ebay.co.uk/itm/183261615625
Интересно че тия пресостати в ебау вървят като топъл хляб и други продавачи продават камара бройки, пристигна след около месец. Сложих го - пак i20 .. и като ми причерня .. бой... деба вашта мама боклучава.. ръгай с ножа, умриииии :x :x :-D :-D :mrgreen:

Та винаги се сещам, едно време имахме в университета страничен предмет, обучение по исо за качество, и даскала ни пита веднъж - Кое е качествено? Всеки се изреди да обяснява - което покрива параметри, не се чупи бла бла.. и тоя вика - Не, качествено е това, което се купува..
И се убеждавам че е прав, боклуците на АЕГ никой не ги купува, в нета нямат по едно ревю поне да ги напсува някой, а примерно Heinner, Star Light имат десетки ревюта и хората доволни - ето това се купува, защото е качествено.. дано по-скоро аег-то фалират и да ги купят Нео например да ги научат как се правят качествени неща..

Та сега седи тоя боклук на общата тераса, ако някой иска да купи резервни части да драсне ..
или ако някой изхвърля неговата, бих дал някой лев за вратата, че мойта има пробойни :))) ако не ще си правя клип как я пръсвам :)
всичко е като ново, няма прах дори, пускана е средно по веднъж на месец .. защото непрекъснато даваше ядове :-D :-D
аз като си направя сметка, едно нескопосано миене на чинии от тоя боклук ми излиза по 20-тина лв., да знаех по-добре вместо да набивам пари в тия идиoти, да си бях купувал за всяко ядене нов сервиз :mrgreen:
kozl - майстор
AEG-то повечето се произвежда от Електролукс.
И понеже съдомиялните на Електролукс много приличат на тези AEG, то дали и те са проблемни :?
Обаче ползваме пералня Електролукс. Не помня кога е закупена, но с нея няма проблеми.
А съдомиялната за сега работи. Наложи се да и подменя колелцата на кошниците, че се потрошиха.
zz_stefanov - майстор
Не знам Козл, може да е до късмет. Електролукс ми е сушилнята. Тя за 15 години, лани скъса ремък и това е.
Преди 4 години масово хората купуваха комплект АЕГ пералня и сушилня. Не чувам масови псувни.
Виж за едни други уреди с дръжка с това лого направо ще ти кажа,......
kozl - майстор
Късмет и случайност - взаимно свързани понятия.
Първата повреда на съдомиялната е по причина от някакое от горните понатия. В заводската сглобка е запретнато покривалото на буксата на циркулационната помпа и от тройник в маркуча за изхвърлящата вода прокапва точно върху куплунга. Резултата късо м-у захранването на помпата и тахогенератора и повредена платка у-ние.
Е това късмет ли е, случайност ли :?

Обаче още не ми е ясна целта на този тройник :?
От него тънко маркуче отива в камера на най-високо ниво на машината. А от тази камера има сливен маркуч към защитата от преливане.
Такава въздушна връзка се прилага в хидравликата за прекъсване на сифонното действие.
На практика тази връзка ще прати вода при поплавъка на защитата при запушване по трасето за източване или без да има запушване ако маркуча е свързан към канала на по-високо ниво от указаното и пак грешка 30.
А каква е целта -прекъсване на сифонното действие или стоп по грешка 30 или и двете :?
ivanovbg - майстор
Уверил съм се, че не трябва да се ремонтират модерните платкови уреди след изтичането на гаранцията освен ако не е нещо елементарно. Нова машинка и пестиш много нерви.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Съдомиялна AEG favorit 65411 vi грешка 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: