• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
За съжаление темата продължава. Снощи пак зацикли помпата и след час така я спрях от бутона. На сутринта към 6:30 тръгна работи, като я включих след снощното спиране до към 10 минути и до ся цикли и не може да си завърши програмата, която стартирах снощи.
Тва щото докато помпата цикли, времето на програмата не тече, обаче се съхранява в паметта до къде е стигнало.
Последния път като я отварях и правих разни проби открих, че с откачен тахогенератор помпата не цикли и си изпълнява програмата, но със студена вода. Т.е. сигнала от тахогенератора е необходимо условие за включване на нагревателя и толкова. Явно проблема е свързан с нагряването. Но по какъв начин :?
И понеже предния път реших да пробвам да елеминирам релето на нагревателя и помпата не циклеше и се усъмних в импулсното захранване, че кляка при включване на релето, та смених му ИС. Е то не останаха много неподменени чаркове по захранването, ако в него е причината, но забравих да тествам ще цикли ли помпата с откачен нагревател.
Нагревателя го проверявах за съпротивление , показа 24 ома. Утечки към корпус не открих с оммера. И това беше при някоя предишна проба като бях накачулил пробни крушки, тук там и имаше и в паралел на нагревателя.
Не мога да си обясня, защо след намеса по подмяна на елементи и то само в часта на импулсното захранване по платката и миялната се държи нормално за някакъв последващ период от време :? Може би лоша споюка или попрекъснала писта, които не мога да открия визуално и с прозвъняване :?
За сега обаче ме спъва липсата на време, та да взема да спретна външно захранване и да пробвам с него дали ще цикли помпата и поне да се убедя, че причината не е в захранването.
krasi92 - майстор
Борбата е безмилостно жестока и продължава.Още ли не те е набила половинката че и обръщаш жилището на бойно поле.Почти съм сигурен че тия от фирмата ако прочетат темата ти ще ти пратят нова и ще те назначат за главен експериментатор.
kozl - майстор
Шах с мат :rolleyes:
Към 9:45 чух звуков сигнал за END на програмата. Все пак след като цикли сума ти време при програма за 36 мин, накрая "изпра" посудата.
Директно я пуснах, така както е загряла втори път на същата програма и я изкара без "заекване".
Квато и да е приччината, явно ще ме разиграва.
Сама си решава кога ще пере и коги ще заеква в безкрайни цикли.

А за фирмата - едва ли. Имаше невга специалист дека ремонтираше платките на Електролукс, ма веке не ще, оти било финансово неудачно. Те таквиз кат мен в Електролукс едва ли ги уважават, дето миалните си увековачават. Продажби требат, до гаранция и нова - тва е логиката на производството.
Antonii - майстор
Тая помпа през реле ли минава, че подобни проблеми съм имал с реле.
Отначало работи, като позагрее или се натовари, вече неработи.
Проблема не се появаваше всеки път, и не беше на съдомиялна, но е подобен.
като гледам как се мъчиш, реших да си направя регистрация та и аз да пръдна по въпроса :-D
моя боклук на аег / пак фаворит / го имам от 3-4 години .. Купих я, защото беше скъпа и по дефолт трябваше да е добра, но се оказа невероятен боклук.. После взех за вилата един Индезит който беше 3-4 пъти по-евтин и мие много по-добре.

Дава подобна грешка I20 , The I20 fault code indicates that your dishwasher is not draining well.
Зацикля с изпомпването на вода. Проблема явно е от сензорите за ниво, които дават сигнал че все още има вода вътре и не е изпомпана.
Тази миялна ми отвори очите колко са смотани от аег. Мързи ме да я отварям, но изглежда са сложили по грешка сензори с мерене на налягането, а в тази замърсена среда те се запушват. Четох из нета, че и други имат подобен проблем.

Моята като зацикли я лекувам така: Натискам бутонс със стрелката да излезе от грешката, след това ресет и на ново програмата. Междувременно и наливам 100-200мл Доместос да разяде каквото се е натрупало евентуално по сензорите. Тази процедура трябва да я правиш на около 2 седмици и да не оставяш вътре чинии 2-3 дена докато се натрупат, че явно става мухъл по сензора и се бъгва. Може и профилактично да я пускаш с доместос на 2 седмици празна, като мине първото изплакване и чуеш че се отварята капака за таблетката тогава сипваш.

Като се разяде евентуално от доместоса направо и тегли един шут и си вземи някаква сносна марка, явно тия от аег са пълни смотаняци. Какви са тия специалисти да ти сменят паметта и процесора??! :finga: :finga: Това се разваля или от некадърно проектирана платка или от некадърно написана програма, която от спорадични записи да протърка флаш-а .. но и в двата случая тая серия не би трябвало изобщо да стигне до пазара
kozl - майстор
ср апр 21, 2021 11:15 amoctopus написа:
Дава подобна грешка I20 , The I20 fault code indicates that your dishwasher is not draining well.
Тя тази грешка може и да е от нагревателя. Изобщо грешките не са това което са - описали в ръководството.
octopus написа:
Проблема явно е от сензорите за ниво, които дават сигнал че все още има вода вътре и не е изпомпана.
Точно нагревателят мое да я свърши същата при утечка към корпус и да лъже контролера, че нивото не е спаднало. А това си е недостатък на Електролукс, защото са приели схема тока на нагревателя да преминава през пресостат ниско ниво. Но пък си мисля, че с добавка на един контактор за нагревателя това може да се отстрани. Проблема обаче е ГОУЕМ, когато в сервиза не могат да открият причината, а тя се открива с мегер и по-гадното е, че мое да е такава причината на утечка дето ту я има ту я нема и тогава става студио Х.
Относно сензорите (пресостатите) еми те и на занусито предполагам са същите като тръбички и принцип на действие, защото на повечето миялни са такива - пресостати.
И не си прочел цялата тема. Процесора и паметта цъфнаха поради късо от клемите на ел.мотора на помпата към клемите на тахогенератора, от няколко капки вода. А за да стане това, некой от работниците в Електролукс не си бе свършил работата както трябва и предпазния чохъл на куплунга беше неправилно заложен, така че да не пази от прокапване.
И все пак ако не бе грешката поляшка, то миялната щеше да работи 6,5 години докато се прекъснат проводниците във вратата. Са що се прекъсват проводниците ми зависи от броя отваряния/затваряния и от това как са направени и какви са. И който може да запоява или кримпва и има неголеми, но точните познания може да си подмени проводниците, както направих аз. А другите де разчитат на сервиз може да получат големи сметки за ремонт и мъгляво обяснение на проблема
И си мисля, че гоуемия проблем е тука в сервизите, а не в Електролукс.
krasi92 - майстор
Случва ми се да работя с хората дето официално представляват фирмата. Какво ви кара да мислите че там работят полуграмотни. Хората работят по методика подадена им от тази фирма и своеволията не се толерират. Пращаики уреда си там следват процедури по инструкця и те така.
kozl - майстор
чет апр 22, 2021 6:55 amkrasi92 написа:
Случва ми се да работя с хората дето официално представляват фирмата. Какво ви кара да мислите че там работят полуграмотни. Хората работят по методика подадена им от тази фирма и своеволията не се толерират. Пращаики уреда си там следват процедури по инструкця и те така.
Дори и да си помисля, че е вярно това де си писал една птичка пролет не прави.
И на мен се е случвало и продължава да ми се случва да обикалям по сервизите.
И ако сервизите и услугите бяха в абсолютна полза на клиента може би тоя форум нямаше да съществува.
Аз мога да изброявам конкретни примери от житието си. И тук съм писал как бяха запоили кабелите в сгъвката при вратата на съдомиялната и ме смотолявиха че проблема бил в софтуера.
Ти как мислиш тия грамотни ли са или са на принципа на баницата мекото и на работата лекото?
Доста сервизи обиколих и платки не ремонтират. Предполагам, че и тези, за които пишеш, защото не си посочил точно кои са и коя фирма представляват и те не ремонтират платки.
И срещнах грамотен специалист, който ремонтираше платки на Електролукс, но впоследствие се отказа. Що ли :?
Но едно е сигурно за каквото и да си пишем накрая ще стигнем до парите.
Само мога да отбележа, че за този 13 годишен уред всеки грамотен финансист ще констатира, че ремонта не се оправдава финансово, освен ако не е подарък :wink:
kozl - майстор
Днес подмених Q1 и за сега машината работи.
Прилагам и схемата дето свалих на захранването и частично на вригата от тахогенератора към процесора.

Прикачен файл:
AEG fav 65411_ схема захранване.jpg

Направи ми впечатление, че при източване на водата щом нивото намалее до изключване на контакта на пресостат НН дренажната помпа спира, престоява няколко секунди и пак продължава да работи.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Съдомиялна AEG favorit 65411 vi грешка 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: