• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vlax - майстор
вт сеп 07, 2021 10:37 amkozl написа:

...Отдавна имах намерение за придобиване на модерен осцилоскоп (допотопно дъртия се скапа) та са по нужда грабнах некакъв наличен. ...
Честит да ти е.Със здраве да го ползваш.
:partyman:
kozl - майстор
Благодаря.
Сега погледнах, че едната диаграма не се е прикачила и вместо нея се е повторила горната, та да си поправя грешката.

На колектора на Q1, това което чете процесора при 360 Hz (бързи обороти):

Прикачен файл:
колектор Q1 бързи обороти.jpg
kozl - майстор
Преди да замине към скрапа попътьом я оставих в сервиз - последен шанс.

След няколко дни ми звънят - "Ела да си вземеш съдомиялната нищо и няма работи перфектно, от 6 часа я тестваме.
:shock: :shock: :shock:
Дотътрах я в къщи и начално я пробвах в банята, че не мога да повервам. Та аз преди да я закарм в сервиза я тествах и ни водата си напълни до нормално ниво, нито грееше, дори с долята вода.

Както и да е изкара 2 пъти от най кратката програма и сега ще я монтирам в мястото и.

И все пак за мен си остава загадка по случката.

Дали друсането по превоза, що ли :?
krasi92 - майстор
горката съдомиална няма да я оставиш да умре спокоино :rock: :rock: :rock:
ср сеп 29, 2021 4:13 pmkrasi92 написа:
горката съдомиална няма да я оставиш да умре спокоино :rock: :rock: :rock:
Проблема е в тахогенератора. на циркулационната помпа .При студен мотор показва нормално съпротивление 220 ом.
Когато мотора загрее прекъсва и машината влиза в авариен режим.Това е типова повреда характерна за машините на AEG.
kozl - майстор
Да прочетох за това в другия форум ФРБТ.
И как се открива този проблем?

Защото мисля, че при мен случая не е такъв.
Първо трябва да приема, че от сервиза са ми направили подарък и са сменили тахогенератора за тяхна сметка :? Що пък не има и много добри хора в този свят :roll: Откак я върнах от сервиза до сега работи перфектно.
Да ама аз като я закарах миялната имаше вече друг проблем - с напълването и нагряването на водата. Изчезна функцията по регулиране на нивото, но за това пък циркулационната помпа тръгваше с ниски обороти и след 10-на секунди ускоряваше, а при завършване на цикъла обратното, което показва, че тахогенератора все пак я управлява. Без тахогенератор помпата върти само на високи обороти. Е да помпата се управлява, но процесора не отпушваше транзистора за релето на нагревателя, а импулси от Q1 имаше, като на диаграмата :? Странното бе че с недопълнена вода, като заработи помпата контактите на пресостат НН се отваряха и никаква реакция за грешка, помпата продължава да работи с малко вода :shock:
Освен това постнал съм диаграма от осцилоскоп на колектора на Q1, а също и диаграма само на тахогенератора, откачен при работеща загряла цирк.помпа.
А пък това също не мога да обясня:
вт сеп 07, 2021 10:37 amkozl написа:
Пробвах със станцията за горещ въздух на 130 градуса да нагрявам места от платката и така установих, че като позагрея процесора и почва да цикли, охлаждам с вентилатор, спира цикленето, та нарочих процесора.
Изброеното ми подсказва, че причината не е била в тахогенератора.

И изобщо то основно за това ми трябваше осцилоскопа да проследя за някакви импулси. Иначе бях закачил стрелкови мултицет да следя напрежението на тахогенератора. Е то като поче да цикли и това напрежение пада, щото като не върти помпата няма и напрежение, но веднага откачам буксата на тахогенератора към платката, помпата се развърта на макс.обороти и напрежението не поклаща стрелката.
Това, което ми направи впечатление, е че на диаграмата от тахогенератора при закачен тахогенератор към платката, то кривата на напрежението от тахогенератора се модулирала в-у крива с честота 50Hz. И някакви "игли" се появят с към 2 пъти по-високо напрежение пак в такта на 50Hz, но пък на колектора на Q1 диаграмата изглежда добре.
Това, което не направих е да закача генератор вместо тахогенератора и да проследя какво ще се случи.

Щукна ми неква мисъл, че докато съм я дрънкал по пътя към сервиза нещо се е случило и тя се е поправила. Ама нямам идея какво пък да е това :? Може ли контакта на поплавъка на дъното да си е увеличил съпротивлението и като съм я таралянкал да се е наместил :?
За всеки случай му направих промивка на микроключето. И ако от тва е било, егати главоблъсканицата си порведох и 2 пъти да сменям процесора :wallbash:
ейй не се отказахте от тоя боклук AEG
само да добавя, че към всичките им мизерии не им работи и защитата
от наводняване :D половин кофа изтече и ми прецака долните летви на кухнята
kozl - майстор
ср дек 29, 2021 11:53 amoctopus написа:
ейй не се отказахте от тоя боклук AEG
само да добавя, че към всичките им мизерии не им работи и защитата
от наводняване :D половин кофа изтече и ми прецака долните летви на кухнята
За сега си работи, защо да се отказвам.
Какво се очаква от защитата? Откъде изтече половината кофа, защото ако е кофата е 8 литра, то половината е целия обем на водата в зумпфа. А защитата спира клапана за пълнене.
ср дек 29, 2021 3:53 pmkozl написа:
ср дек 29, 2021 11:53 amoctopus написа:
ейй не се отказахте от тоя боклук AEG
само да добавя, че към всичките им мизерии не им работи и защитата
от наводняване :D половин кофа изтече и ми прецака долните летви на кухнята
За сега си работи, защо да се отказвам.
Какво се очаква от защитата? Откъде изтече половината кофа, защото ако е кофата е 8 литра, то половината е целия обем на водата в зумпфа. А защитата спира клапана за пълнене.
Изтече, защото на моето боклучиво AEG му сипвам и доместос, понеже не мие добре и отделно си дава грешка i20 .. та доместоса му помага, ама тоя път сипнах повечко и се разпеняви и от там почна да шурти.. съвсем спокойно си изтекоха няколко литра вода безбда сработи никаква защита.. спрях водата от при водомера. На вх.маркуч уж има едно удебеление, мислрх че е клапа.. но е явно някакъв фейк, само да лъжат клиентите :-D
krasi92 - майстор
Тия са много прости да не предвидят доместос
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Съдомиялна AEG favorit 65411 vi грешка 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: