• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
И така супер лепило нема. Супер лепилото се оказа тапицерски конец.
По повод горното си припомних история с чепици. Не помня от Жданов или от Пиротска си купих шити летни обувки. На второто носене се разшиха и рикламация. Мотаха ме 3 седмици с тезата, че ги пратили на производителя в Хасково. Път натам, поправка, обратен път и по некое време ги получавам. Първото впечатление пак черни но особено черни. Докато ги разглеждах как са шити с възли и лепени =D> яка работа и тъкмо да си изкажа възхищението, гледам продавачките се отдалечават от мене и залягят под щанда :shock: И като си преместих вниманието от чеписите към себе си :x не мога да се позная аз ли съм или ваксаджията ня гарата. Така се почествах :finga: омърсен и прецакан, последва скандал с намесата на управителката, милиция или полиция не помня кое от двете, но пари не върнаха. На другия ден ми мина, изкъпан, чист със старите чепици вапцани с печатарско мастило, щото явно, "производителя от Хасково" е останал без боя за кожа. То май избухнах не толкова заради това, че придобих вид на печатарси пролетариат, а повече заради търговските лъжливи похвати на баламосване.
Беше похват на занаятчиите обущари като шият със светъл конец в-у черна обувка да мажат конеца с печатарско мастило. Да ама за още по-сигурно майстора ги подлепил чепиците и невнимателно ги изцапал с лепилце, което се опитал да маскира с мастило. Но като видял разликата в цвета и ги вапцал целите с печатарско лепило,....... пардон мастило. Така работат масторите в щата Хюстън. :-D
С връзки намерих боя за кожа и пребоядисах чепиците. Много ги носих тези летни обувки. Няколко сезона докато им се протриха подметките. Лепило/мастило малко ги оплетох ама нали се срещнаха на моите чепици.
Lisko - майстор
Историята кефи !!! Лека корекция - Хюстън е град, не е щат. :wink:

"Между Асково и Арманли има хасфалтова база !"
:-D :-D :-D
nikolovvd - майстор
На Хасково така му казват - щата Хюстън. :-D
А както казваше един колега студент от тавана - "Аз съм от града държава Русе." :lol:
hakama - специалист
Какво лепило би ми свършило работа?
Тези са започнали да се цепят на сгъвката - отвътре ако се подлепят с кожа или плат - ще се закрепят ли за още един-два сезона?
Изображение Изображение

2/
Платнените искам да ги боядисам в черно (че избеля платът) - или да ги дам на фирма ако има такава) или на БАСФ май гледах едни текстилни бои по 12лв. Но трябва в пералнята. Това трябва да стане преди лепенето (ако не е термо лепило).
Изображение Изображение > Изображение

ПП: Обущар дали ще се справи по-добре? Нямам много доверие, а и не ми се набиват пари много (само скобите да намеря и подходящо лепило). Платненките мога и сам, но лепилото е важно - те май ползват по-друго?
kozl - майстор
Естествена кожа (кожа с кожа) добре я залепва каноконлита. Ей на преди няколко дни яко се порязах на палеца с макетен нож. И залепих го с каноконлит. Е в мястото на лепене става твърдо, но пък държи.
Лепил съм гумена подметка към кожа с Тип Топ. Но първо това лепило не знам къде може да се намери и второ трябва силно да се притискат двете слепващи се повърхности.
hakama - специалист
kozl написа:
Но първо това лепило не знам къде може да се намери и второ трябва силно да се притискат двете слепващи се повърхности.
За тази цел си има стяги...
А това с канаконлита ще се престоря че не съм го видял. Трябва ми динамично лепило, тип Прома.
kozl - майстор
Стяги за чепици има при обущарите, но това вече не ще е "направи сам".
hakama - специалист
kozl написа:
Стяги за чепици има при обущарите, но това вече не ще е "направи сам".
Имам "дърводелски" стяги - мисля че ще се справя и с тях!
plamen6703 - майстор
hakama написа:
ПП: Обущар дали ще се справи по-добре? Нямам много доверие, а и не ми се набиват пари много (само скобите да намеря и подходящо лепило). Платненките мога и сам, но лепилото е важно - те май ползват по-друго?
Със сигурност ти трябва обущар, обувката е за подлепване и зашиване. С каноконлит може да лепиш обувка само, ако няма да я ползваш след това и ще държи като умрял свещ :cool:
Няма лошо да се пробваш да станеш обущар, но резултата може да те разочарова :wink: :partyman:
hakama - специалист
Обущарите термолепило ли ползват? Май ще ги давам, само боядисването се чудя сам ли да го правя (на текстила).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Лепило за обувки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: