• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Като отидеш при обущаря може да го попиташ какво лепило ползва, важно е да ти ремонтира обувката.
hakama - специалист
Тази следа от лепило (при обущаря бяха) - с какво може да се махне преди да ги напръскам със спрей за набук ( с боя)? С тази четка уж за велур и набук пробвах, но започна да се разранява кожата. Явно и друга четка за почистване принципно ще трябва да си взема.
Изображение
plamen6703 - майстор
Като гледам цялата обувка е за смяна с нови обувки :wink: Обущаря си е оставил ръцете на обувката, носи я така и без това след някой друг ден ще я бракуваш! :partyman:
hakama - специалист
Третото им пране в пералнята не им понесе, но са и на 2-3г... и понеже са доста скъпи стелките (поръчкови) и най-удобните до сега - искам да ги стегна за още 1-2г. :idea:
Идеята е с минимално повдигане и втвърдяване. Тъкан + лепило
На втората снимка са здрави.

ПП>Търся и сериозно лепило за обувки - гледах преди време обущарски, но са в кофи и не ми трябва толкова много.

Прикачен файл

68468644_941067312911008_1262973680720281600_n.jpg

Прикачен файл

IMG_20180907_201935.jpg
IMG_20180907_201935.jpg (92.18 KиБ) Видяна 2176 пъти
hakama - специалист
Кое лепило е най-универсалното и здраво - за обувки, за гума -метал (уплътнение на кола) и други.
Попаднах на тези (с твърдител):
около 40лв, сръбско:


Това за кожа не се знае приложимо ли е:
около 50лв. /немско/ SC 4000
wanderer - специалист
Лепилата които си посочил са за промишлено използване, и е абсолютно кощунство да ги купиш и да ги хвърлиш, като си ползвал минимално количество от тях. Лично аз опаковки под 1 кг не съм виждал, по големи има. Технологията на залепване е специална - почистване, дву-трикратно намазване и пресуване - при лентите със специални ролкуващи преси. Така, че насочи се към някое лепило в железариите за 3-5 лева. За дребни ремонти ползвам на хенкел. За черни обувки - често и сръбския аналог на TIP-TOP. Казва се TIGER и е черно на цвят, но ми го носят приятели вулканиатори, като ми отсипват малки количества.
kozl - майстор
Аз съм лепил подметки към кожа на обувки с Тип Топ. Ползвал съм разни стяги докато набере якост лепилото. И съм доволен от резултата. Но вече не лепя - купувам нови обувки, а Тип Топ не съм ползвал от години.
hakama - специалист
пет авг 14, 2020 12:17 pmwanderer написа:
Лепилата които си посочил са за промишлено използване, и е абсолютно кощунство да ги купиш и да ги хвърлиш, като си ползвал минимално количество от тях.
Това не го разбрах - как така ще го изхвърля?!
Тези на хенкел са за да си залепиш гумата на колелото... за друго не бих го ползвал.
Не случайно се насочихме към профи лепила.

Тигростик вече не внасяли по 1кг... което значи че ще трябва с братчедите да се свържа. :partyman: Или да взема по-скъпото (немско).
Не се сетих да питам голямата кофа колко струва (или 1кг колко е струвала)
Има ги в две разновидности: http://www.bkkbg.com/Lepilo.php

kozl би ли споделил колко време е "годно" след отваряне и дали може да се разрежда ако се втвърди?

Ако някой иска нещо на партия да вземем (1кг), да пише. :supz:
kozl - майстор
По спомени поне една година трае. Втвърдителя се държи на тъмно щото беше в стъклено прозрачно шише.
По некое време основния компонент се беше вдървил и отлете в боклука. Немам идея с какво се разрежда, ако изобщо се разрежда.
Обаче аз гледах обущарите работят с еднокомпонентно лепило от рода на полихлоропреново. Сега си купих от Лидъл подобно в малка алум.тубичка.
Наскоро лепих на съпружката обуща с ремонтно гел лепило На Патекс в тубички към 20 грама, ми доволен съм за сега държи не смърди като полихлоропреновото. Е не е като Тип Топа.
kr1100 - майстор
[quote=hakama

Това за кожа не се знае приложимо ли е:
около 50лв. /немско/ SC 4000
[/quote]
Това sc4000- лепило за транспортни ленти и е спряно поне от 3г. отпроизводство заради карцерогенно съдържащо съставки.
Ако купуваш точно такова имай в предвид ,че е с изтекъл срок и най-вероятно втърдитела е вече сгъстен , а и самото лепило
Има аналози от други марки.
За подметки към обувка ПУ - черен салам за стъклопакети.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Лепило за обувки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: