Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Илиянчо - напреднал
чет яну 21, 2021 3:54 pmkrasi92 написа:
Кондензатора или диода мери
Диода го меря с пробна лампа та 220 волта и ми свети пробната лампа със слаба светлина с трептене в двете посоки.
l0v - специалист
Ликаж на проходния кондензатор на магнетрона. прочети темата от начало там е обяснено.
Илиянчо - напреднал
чет яну 21, 2021 7:05 pml0v написа:
Ликаж на проходния кондензатор на магнетрона. прочети темата от начало там е обяснено.
Да почна от началото.Микровълновата гори 15 амеровия предпазител разкачих магнетрона пак го гори( магнетрона е премерен и е здрав,разкачих кондензаторите не го гори а видимо самите кондензатора нямат следи от късо и нагар (направо нови) и накрая пробвах да сваля диода от кондензаторите и на ново ги вързах всичко работи без да гори предпазителя но не се топли храната за това си мисля,че е диода.Диода е тестван с пробна лампа на 220 волта която свети слабо и в двете посоки придрожена с трептене на светлината.
krasi92 - майстор
Сменяй кондензатора щом диода ти се струва здрав.Аз бих сменил и диода и кондензатора щом магнетрона е здрав.Инвестицията е около 20 кинта.
l0v - специалист
Я вземи и снимай карантията на тая печка и покажи. Щото не ми е ясно за какви кондензатори говориш. проходните няма как да ги видиш дори и да са пробили. И диода ти се каза че се мери с батерийка а не с ламба.
Ей ти и схемичката и кажи кой диод си мерил.

download/file.php?id=99646
Илиянчо - напреднал
пет яну 22, 2021 12:03 aml0v написа:
Я вземи и снимай карантията на тая печка и покажи. Щото не ми е ясно за какви кондензатори говориш. проходните няма как да ги видиш дори и да са пробили. И диода ти се каза че се мери с батерийка а не с ламба.
Ей ти и схемичката и кажи кой диод си мерил.

download/file.php?id=99646
Здравей.Става дума за диода който е вързан за кондензатора и корпоса на микровълновата.
l0v - специалист
чет яну 21, 2021 8:42 pmИлиянчо написа:
............... и накрая пробвах да сваля диода от кондензаторите и на ново ги вързах всичко работи без да гори предпазителя но не се топли храната за това си мисля,че е диода.Диода е тестван с пробна лампа на 220 волта която свети слабо и в двете посоки придрожена с трептене на светлината.
Като не ти са дават пари за нов диод за проба. Иди в магазина за радиочасти и си купи 7-8 диода 1N4007.По 1-2 стотинки са. Навържи ги последователно като спазваш полярноста и ги сложи на мястото на високоволтовия диод. Не си играй даже да ги запояваш. Усучи им изводите и ги закачи направо така.
Илиянчо - напреднал
пет яну 22, 2021 10:11 aml0v написа:
чет яну 21, 2021 8:42 pmИлиянчо написа:
............... и накрая пробвах да сваля диода от кондензаторите и на ново ги вързах всичко работи без да гори предпазителя но не се топли храната за това си мисля,че е диода.Диода е тестван с пробна лампа на 220 волта която свети слабо и в двете посоки придрожена с трептене на светлината.
Като не ти са дават пари за нов диод за проба. Иди в магазина за радиочасти и си купи 7-8 диода 1N4007.По 1-2 стотинки са. Навържи ги последователно като спазваш полярноста и ги сложи на мястото на високоволтовия диод. Не си играй даже да ги запояваш. Усучи им изводите и ги закачи направо така.
Паралелно или последователно да ги вържа тея диоди
krasi92 - майстор
Е па човеко е написал. Ние га ли прочете
Илиянчо - напреднал
пет яну 22, 2021 5:01 pmkrasi92 написа:
Е па човеко е написал. Ние га ли прочете
Не е от диода сложих нов и пак изгоря предпазителя

Тема "Микровълнова фурна Нео не работи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: