• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Благодаря за споделения опит.Имам същата косачка с този проблем.
нед ное 08, 2015 3:54 pmteon написа:
...ако и при разкачена тръба на отдушника качва масло горе,то вече остава проблема да е само в цилиндро-буталната група...то горе в надбуталното пространство масло вече няма от къде другаде да дойде...
Напротив, от голям луфт на клапаните и гнездата. Двигателя е "еднодневка" - няма водачи и гумички на клапаните!
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 407.jpg
Picture 407.jpg (83.09 KиБ) Видяна 2162 пъти
Прикачен файл:
Picture 408.jpg
Picture 408.jpg (80.93 KиБ) Видяна 2162 пъти
Прикачен файл:
Picture 409.jpg
Picture 409.jpg (47.35 KиБ) Видяна 2162 пъти
Прикачен файл:
Picture 410.jpg
Picture 410.jpg (64.78 KиБ) Видяна 2162 пъти
antondonew написа:
Двигателя е "еднодневка" - няма водачи и гумички на клапаните!
...по принцип през водачите на клапана може да влезе масло,но не в количества каквито автора споменава...после тука имаме 'седящи' а не 'висящи' клапани, затова и конструктора е счел,че гумички не са необходими...по отношение на водачите- смукателният клапан се води по отвор изработен в блока...на изпускателният обаче- със сигурност има втулка водач, защото аз моята я сменях...поствам и снимки на част от приспособленията за монтаж и демонтаж които съм си правил за случая...накрая уточнявам- поста ми касае двигателя на фрезата от първата страница, че после се споменаваха и разни косачки...
ср май 03, 2017 5:23 pmmaxuel82 написа:
Имам бензинова водна помпа със същата марка и искам да попитам какво масло е подходящо за този тип двигател ,защото моето е доста черно и не е сменявано около 15г. Откъде се източва маслото и колко побира ?
И аз имам помпа бригс 3 цола с двигател бригс, не вади вода закачам друга помпа вади вода кпгато е закен бригса првз капкоеоро чувам свистене като налягане въздух въпроса ми е от къде мпже да изтърва помпата..... И къде има резервни части. :sad:
swenstyle - специалист
Прикачен файл:
download.jpg
download.jpg (8.26 KиБ) Видяна 1755 пъти
здравейте,

и аз искам съвет за двигател бригс, серия 90702, качен на сливенска мотофреза, ще сложа снимка. преди 2-3 години му смених сегменти, и от тогава си работи прилично. имах проблем с резбата на свещта и миналата седмица вече тогално се прецака и изхвърли свещта. Първо мислих да навивам втулка, но намерих глава 2-ра ръка. Докато я слагах днес, гледам изпускателния клапан нагорял - т.е. не затваря. И се оказа че клапаните нямат никаква хлабина (както се споменава в началото на темата) дори изпускателния не може да затвори с 0,3мм. НЕ помнех какъв беше маханизма в блока, който ги мести. Затова отворих капачето от където се свалят клапаните свалих ги, зачистих ги с телена, напаснах изпускателния с паста (мисля че остана едно място около 4 мм което не можа да се изпили, ама при положение че до сега е работело с 0,3 мм незатворен), мислих мислих, търсих из нета, попаднах на тази тема, и реших, че макар и въздушен този двигате си е четиритактов, няма как да не затварят клапаните, та нали ще изгорят, и изпилих шийките които излизат от блока, така че да се получат хлабини - на смукателни да е 0,15 на другия 0,25.
вече пали малко по-различно, трябва да се дръбне по-рязко, но пък само 50-60 см и пали, (преди теглех по метър и повече), само едно не ми харесва, сега като има вече компресия (която да взема да измеря утре) се тегли много по трудно, дори понякога ако се падне спряло точно преди компресиране, направо няма издърпване. Та дали не съм преебал нещата?
Jawata - напреднал
Здравей колега, имах подобен проблем с косачка.
На разпределителния вал има центробежно устройство за лесно палене (държи клапаните отворени за по лесно дърпане при стартиране)
при достигане на необходимите му обороти се измества и чак тогава прътите лягат на вала!
Не помня да ли не беше само на единия клапан???
Дано не си ги преДобрил!
към 2.35мин се вижда
swenstyle - специалист
Много благодаря
нямам спомен да е имало такъв центробежен регулатор като сменях сегментите, но и нито една снимка не съмнаправил, обаче си поръчах 2 палеца, дето бутат клапаните. по-нататък пак ще я разглобя, да видя какво е положението.
Plastex - помощник
Здравейте колеги, да не отварям нова тема, ще пиша в тази, проблемът е подобен. Пускам мотофрезата пролет и есен, макар да не е никаква пролет, паля днес, поработи 4-5 секунди на смукач, и като върнах смукача, изгасна. Дръпнах въжето пак 2-3 пъти, и виждам, че от филтър въздушен изтича бензин... Махнах решетката, която го придържа, и през нея минава и лостчето на смукача, и гледам през едно отворче, през което може би въздуха навлиза в карбуратора, за да се смеси с бензина, при отваряне на кранчето, гравитачно (резервоара е над двигателя) бензина потича. Предполагам, че на някоя гарнитурка и е дошло времето, но не съм отварял подобен карбуратор. Може би за човек, който разбира е ясно какво се е случило и какво и къде да търся? Да не се правя на мн умен, но това, което ми се ще да е проблемът, е да е пробит поплавъка, и като залепя дупката, пак да заработи...
BRIGGS & STRATTON, четиритактов, предварително благодаря за всякака помощ.
kr1100 - майстор
пон мар 11, 2024 3:11 pmPlastex написа:
...BRIGGS & STRATTON, четиритактов, предварително благодаря за всякака помощ.
Те имат само 1 единсвен модел и то като твоя. Нещо номерна двигателя , к.с. ??
Plastex - помощник
https://www.alo.bg/126697
Ето такава е мотофрезата, никакви снимки не направих, сигурно е 6.5 к.с. Карбуратора е като чашка отдолу, изгледах клипове и е възможно клапана да е спекъл в отворено положение, ако не е станало друго, за което не се сещам какво може да е. Видях, че има и такива, при които карбураторчето е над резервоара, моята не е такава.
Доколкото си спомням, указанията бяха след работа да се спира бензина от резервоара, и да остава системата празна от гориво за няколко месеца, но това май не е добра идея, разсъхва се всичко и явно запичат елементите в карбуратора.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем с двигател briggs & stratton" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: