Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! В една тема прочетох че колеги се оплакват от калпави глави за кордите на бензинови косачки и не само.В него момент си казах " Е на моя китаец всичко е наред",но същия ден ми се наложи да ползвам косачката и какво да видя палеца на главата счупен.

Изображение

И нали съм в "Направи си сам " реших да пробвам да дам още живот на този глава.
За целта взех една ламаринка поцинкована 0.8 мм (такава имам ) и се започна майсторенето.

Изображение

Изображение

Оставих оригиналната пластмасова "планка"за да я ползвам като пружина която да връща ламаринката в първоначално положение след натиск.Направих и зъбче което да не позволява капака на главата да се завърта
Със нит 3мм.и нитача прихванах ламаринката.

Изображение

И ето го резултата.Днес ще пробвам на терена как ще се представи.

Изображение
Последна промяна от Георги Иванов(алцек) на ср юни 04, 2014 2:55 pm, променено общо 1 път.
DeyanS - специалист
За момент докато разглеждах снимките се заблудих, че вместо корда ще го направиш с въртящо се ножче и започнах да си го представям, та сега ми излезе въпросителната тези косачки, който са с корда дали впоследствие не може да им се преправи главата с някакво острие или подобие, с идеята да не сече, а да реже? Или не би се получил желания ефект и няма смисъл.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Те си имат оригинален метален нож.А на тази пластмаса да се поставя такъв режещ инструмент според мен е опасно.Преди малко се завърнах от зеленчуковата градина.Там изпробвах отремонтираната глава,работи добре,като че ли има малко вибрации,явно дисбаланс,но може и така да ми се струва.Тази ламаринка е няколко грамчета все пак.Я по-запознатите с тази материя да коментират.
EDI - майстор
Няколко грамчета, ама при тази ъглова скорост си оказват влияние.Иначе на тези глави да се слага самоделно нож нож си е меко казано опасно.По-добре покупка на комбинирана ел. машина с корда и нож.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Експеримента продължава.Ще монтирам на срещуположната страна друга ламаринка със същия грамаж и предполагам че ще докарам баланса.Ако опита е несполучлив най-лесното решение е нова глава.
lov - майстор
То от другата страна пак имаш кухина така че пъхни нещо между двете стени за проба. Едва ли усещаш биенето пък и то винаги си има някакво от разликата в дължините на кордата. А и всичко е така направено че да кара пък пък докато устиска.
Ако някой ме убеди че винаги всичко е в баланс ще го почерпя. Ще уредя баланс машина за теста. :lol:
Но проблемите ти тепърва започват след това зъбче почват да се чупят останалите които заключват в капака. Или пък на капака ръбчето се чупи и те така до безкрайност.
Едни такива начупени им дадох последен шанс, залепих ги заредени с корда и колкото изкарат. На едната кордата я изкара до край ама на втората я скъсах още в началото и ще играе главния настройчик /чука/ да я ползвам на някоя по здрава.
Иначе се сдобих с две нови глави по препоръки на колегите и съм доволен от тях но тези ще им извадя душата по големия камънак за последно.
brum - майстор
Навии един болт отдолу и пробвай да балансираш върху него. Като почне да стои на главата на болта - махаш главата и продължаваш само на шпилката. Пък ако накрая го докараш на заострена шпилка да седи - нямаш равен :) .

Или другият вариант - връзваш с капка секундно лепило по средата на болта конец и от долният край също конец (пак в центъра на главата). И гледаш кой край на кордовата глава ще се завърти на долу като държиш 2та конеца опънати в хоризонтално положение.
jorkataG - специалист
Варианта колега според мен е да направиш същата ламаринка от другата страна като преди това счупиш здравия палец. Така или иначе главата е почти аут нищо не ти пречи да опиташ.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Как ще е аут :) ,така хубаво си работи.Оня ден се отвори и стана саде корди,пружини и подложни шайби.Днес се държа прилично,само дето съм пресукал кордата и едната беше задължала.Но я оправих и сега си пее.Няма вибрации няма нищо.Е не че чак да няма ,все пак е правена от великия жълт народ.Но е както си беше като момиче.
xpro-kb - напреднал
мисля да пробвам да сложа стоманен нож на ел.тример ! какво ще кажете дали ще пиша скоро пак или ще съм в бинт? :supz:

Тема "Глава за корда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: