• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
martobas - специалист
Ако сложи поп нитове има вероятност да се сцепи дружката, ако е PVC. Най-добрият вариант е да смениш закопчалките/чичитките с мебелни магнити за врати. Аз съм с по два такива на комарник повече от 7 години. Другият вариант е да ги смениш с AL дръжки за шнапер, те са извити и са подходящи, тях можеш да ги хванеш с поп нитове. Но, като се има предвид, колко са дебели стените на комарника, рано или късно нитовете ще разхлабят.


П.П.
Има още един вариант, но при теб най-вероятно няма да стане, предвид размера на самия профил. Има напрегнати панти за комарник, те са с пружина и сами затварят комарника. Но, те се слагат на двойните комарници, сиреч на по широките профили.
krasi92 - майстор
Комарника е алуминиев и човека не иска да го прави на швейцарски сирене и според моя опит с такива материали показва че нитовете се справят най добре.
Здравейте. Имам проблем с комарника на вратата на терасата. След външно саниране на апартамента и поставяне на гранитогрес на терасата с цокъл се налага да се преправи комарника. Проблема е там, че растоянието където трябва да се захване пантата за дограмата е много малко особено най долу където е цокъла и естествено комарника опира. Варианта според мен е, че трябва да се направи нова рамка от по широк профил която да се захване за дограмата, а комарника за нея. Алуминиев профил за ролетен комарник ще ми свърши ли работа според вас? Някой който се е сблъсквал с такъв проблем ако може да сподели как го е решил. Извинявам се, че ползвам на колега темата, но реших, че е по добре от колкото да отворям нова такава. Благодаря ви.
miliad - майстор
Рамка от алуминиева кутия 20/40. Има ги във всички складове за алуминиева дограма, сглобява се със стандартен ПВЦ ъгъл за нея.
Трябва да прекроиш и комарника.
А може и с нова рамка от профил за комарник. Кутия 20/40 се ползва за Ролетни комарници и за изнасяне на комарника при врати с външни дръжки.
Видях какъв е този профил 20x40 , но как ще я захвана със широката страна за дограмата като ъглите за сглобката са такива, че при сглобяването ще легне тясната страна ? Комарника съм го разглобил и ще се прекрои за това няма проблем.
miliad - майстор
Слaгa се нa тяснaтa стрaнa.
Ти по добре ползвaй комaрен профил, той е 25 мм широк, ще ти е по-лесно.

Прикачен файл

IMG_20170615_193118[1].jpg
IMG_20170615_193118[1].jpg (98.32 KиБ) Видяна 1714 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с комарник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: