Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
stefarata - специалист
Въпросният бойлер капе от дренажното маркуче. Носих го на техник и той каза, че това не е бойлер под налягане и че не може да се ползва като такъв, затова тече, а този бойлер е точно под налягане и се е ползвал 2 години като такъв и е нямало проблеми. Според мен не му се занимаваше. Уплътнението при пружинката, играещо ролята на възвратен клапан е здраво. Бойлерът си се включва и изключва нормално. Явно вдига някакво налягане, за да капе от там , но не мога да разбера защо. Какво друго мога да проверя.
Прикачен файл:
341956-500x500.jpg
341956-500x500.jpg (23.7 KиБ) Видяна 2411 пъти
lovech2001 - специалист
Провери термостата, ако загрява повече от колкото трябва, може от това да капе.
Иначе остава да е клапана за налягането, щом пружината е наред, смени му уплътнението.
radius - майстор
Този бойлер е проточен, но не е под налягане. Водата се спира и пуска преди бойлера, а от страната на душа налягането е малко.
DundyTheCroc - майстор
radius написа:
Този бойлер е проточен, но не е под налягане. Водата се спира и пуска преди бойлера, а от страната на душа налягането е малко.
Пълни глупости
radius - майстор
Имам такъв за едни проби, ама вземи се обоснови що съм глупак...може и такъв да съм в случая
nikolovvd - майстор
Проточният бойлер се захранва през кран. Когато се отвори крана се получава налягане в него, което от своя страна включва нагревателя. Затова се продават с определени накрайници/слушалки, които пускат определено количество вода. Колкото повече вода пуска толкова по-ниска е температурата на топлата вода. За да се повиши температурата на водата се намалява нейното количеството от крана, до момента в който налягането в бойлерчето падне до толкова, че да изключи.
DundyTheCroc - майстор
Точно този бойлер е под налягане, крана си е след него, т.е. крановете на смесителите. Нагревателя се активира над определен дебит, като спреш смесителя спира подгряването. Ти можеш да имаш, ама в мазето за части, а моя е под мивката и последно го ползвах преди седмица като спря топлата вода, ами под налягане си бачка все още.
И още нещо, не вади смисъл на думите ми от контекста, не съм казал, че си глупак, а че говориш пълни глупости, което е коренно различно.
radius - майстор
И кое му е различното - глупостите се говорят от глупаци обикновено. Както и да е.
Мазе нямам, а бойлера го ползвах за "къпане" както и ти - с кранове след него, т.е. балона му е под налягане винаги. Но ми се види, че не е предвиден за такава работа и може би това е имал предвид сервизния техник, щото ако ти е 6 бара във водопровода си много близо до сработването на предпазния клапан.
Това наистина е за зор-заман и е голям компромис къпането с него.
Моя (с малка преработка на ел. частта) го ползвах и няколко дни на 1.5 бара като циркулационен за проби за отоплението на къщата и нямаше прокапване.
ESPACE - майстор
Geyser in-line е проточен бойлер под налягане! Дънди е прав за всичко.
DundyTheCroc - майстор
Една даскалка имаше следният лаф: Умните говорят глупости, за останалите си е ежедневие, да го разбира който както си иска...
Та бойлера прокапва при по-голямо налягане, понеже му е слаб защитния клапан, а след него е тръбичката.

Тема "Проточен бойлер Tesy Inline- теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: