Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Преди даста години се сдобих с локмен. Беше на мода. Батериите бяха проблем......
Но от портокали капна сок в-у корпуса на локмена и разтвори пласмасата. Първоначално не разбрах и взех да търкам с парцал и се наруши полировката.
Години по късно си купих спрей за почистване на лепило от етикети с мирис на портокал. На упътването пише, че съдържа съставка, която се извлича от портокали. Но не мога да го открия къде съм го заврял.
zz_stefanov - майстор
kozl написа:
.... локмен...
walkman :roll:
DundyTheCroc - майстор
Както е казал Тинки изопропанол (изопропилов аклохол). Литъра е към 8 лева, обаче е универсално средство за почистване, щадящо повърхностите, не е отровен и според мен винаги трябва да има под ръка от него.
DundyTheCroc - майстор
Изопропанол само чист от фирми, продаващи реактиви, там е чист на 99 процента.
DundyTheCroc - майстор
На мен магазина ми е до нас, така да се каже, има каквото си поискам, чистотата е гарантирана ;)
Един линк за София, гледам имат и наливен:
http://www.valerus-bg.com/category/chem-reagent/1/

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (76.39 KиБ) Видяна 3305 пъти
kozl - майстор
Разглобих го и отделих само пластмасовите черупки на корпуса. Пробвах с лидълския и още един подобен на него. Става ама много бавно и тегаво. После с обезмаслител за печки, положението се подобри. Няколко пъти напоявам и търкам с четка и забърсвам с кухненска ролка. Ролката свърши. Много бързо хартията се налапва с лепило и почва да замазва вместо да бърше.
Вече не лепне. Измих със сапун и с четката и оставям да съхнат.
Аве гадна работа.
Прикачен файл:
мини компресор_1.jpg
А ето и вътрешността:
Прикачен файл:
мини компресор_2.jpg
stotir - напреднал
Здравейте, това покритие, което започва да лепне след време се изчиства успешно с медицински спирт. :-D
zz_stefanov - майстор
То ако ставаше със спирт и обезмаслител няма да пишем.
Между другото машинката от първият ми пост тук престана да лепне. Като, че ли веществото дето осигуряваше 'кадифения допир' се изпари с времето.
Antonii - майстор
Коресилина помага в подобни случаи.
addicted - специалист
Понеже това противоплъзгащо покритие е много поресто като структура, в него се завъждат разни бактерии които го правят такова лепкаво. Аз от свой устройства най успешно съм го чистил с меглио. Пръскаш, чакаш, търкаш. Пада до чиста пластмаса.

Тема "Премахване на лепкавост по пластмаси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: