Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Привет,
Имам една ел.помпа (компресор) на батерии. Години минаха корпуса и почна да лепи. В началото беше като мъх, но сега от мъха няма следа и лепне пластмасата. И други неща съм имал подобно изпълнение, които след време стават лепкави.
Ако някой се е справял с подобен проблем, моля да сподели.
infomar
Да не е някаква боя с която е боядисана.... нямам случай самата пластмаса да се разлага до сега поне при мен.... :? ... някое гумено покритие или силикон може.... но не и ПЛАСТМАСА.
С какво си се опитвал да я почистваш?
kozl - майстор
Не съм чистил с нищо. Като ново стои като много фин мъх и наподобява гумена на материя на пипане. Обаче с времето се скапва и почва да лепне.
zz_stefanov - майстор
Имам такова по машинка за подстригване Ремингтън. Повърхност срещу приплъзвана, но с годините почва да лепне. Досега не съм открил с какво да му махна лепкавостта. Та и аз питам.
p.v.x - майстор
За такива малки детайли , най добре е със сухо парцалче.
Получава се нещо като сухо полиране.
Целта е да се премахне тънкия съединителен филм , който е бил между пластмасата и противо- приплъзващото покритие.
Ще видите как се събира на малки меки топчета.
Това е най-трудния , но и най-щадящия начин , за пластмасовата основа.
Може да се използват и препарати за почистване на PVC дограма.
Иначе може да се използва и ацетон.
Дори и спирачна течност.
nikolovvd - майстор
В Лидъл продаваха едни спрейчета за почистване на лепило от тиксо. С него си чистя джама като си сменям винетката.
Предполагам лепилото е на същата основа.
inkovsv - специалист
Аз чистя с чист медицински спирт.
zdravcho - специалист
Обезмаслителя после трябва него да изчистиш. С спирт и ацетон става, като ацетона със сигурност ще матира пластмасата отдолу, а може и боя да свали ако има такава. В Лидл вярно имаше някакъв препарат за отстраняване на лепило, но не съм го ползвал. За такива дейности ползвам един специален препарат за почистване на плексиглас (в рекламните агенции го ползват много) - за отстраняване на лепило от старо фолио, на отпечатъци от пръсти, замърсяване и т.н. Много добре почиства и мазнотии, включително засъхнало олио. Голямото му предимство е че не влияе по никакъв начин на пластмасата - гланца остава непокътнат. Вземам го от магазин където продават фолиа за облепяне. 10-11лв. шише от 1л.
kozl - майстор
Много от хЕмикалЕте ги имам, но за ся време за проби нЕма. Като проимам щъ падне лъскане :lol:
Короселина най-последна проба ще е ако преди тва не съм уцелил ефективното.
Със сух парцал не е работа. Замацва се парцала и па си лепне.
Лепило от етикети чистя с няколко препарата, включително имам и лидълски. Но и с АМВ съм чистил.
Все пак едно шише си отиде от лидълската течност да изчистя лепило от лепинки за облепяне на вътрешно тяло на климатик по периметъра към стената.

Тема "Премахване на лепкавост по пластмаси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: