Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
MamaMy - майстор
Понеже всекидневно чистя пластмаси и много често по тях има всякакви етикети и лепенки, а някои стоят от години, съм открил свой собствен метод. Първо разтварям лепилото с газ за светене. Тя разтваря всичко що е лепило без да разтваря пластмаса. Тези гумираните повърхности също ги почиства перфектно. След леко накисване минавам втори път и свалям всичко. Съвсем рядко ми се случвало да минавам и трети път. Помня, че беше някакъв много дебел лепилен слой който ставаше на желе и много гадно се размазваше. След това чистя всичко с обезмаслител Меглио. На повечето пластмаси дори не им личи къде е бил етикет или тиксо. Онзи ден ме домързя да ида до близката железария за газ, че ми свърши. На един стенен часовник му почистих плексигласа отпред с медицински спирт 98%. За секунди стъклото се матира и се напука цялото. Аз до сега овиквах санитарките, че като стерилизират мивките използват спирт за ръкохватките и ги скапват. Те са прозрачни пластмасови вътре с имитация на метален пълнител. Прозрачната част се нацепва и пука веднага.
Antonii - майстор
Лепилото от етикети в най-общия случай се разтваря в масло. Така, че най-лесно може да се премахне с олио или машинно масло, но WD40 върши работа. След което разбира се с обезмаслител.
Обаче за лепкавата гадория по стари пластмаси невърши работа.
zz_stefanov - майстор
Лепило за етикети или тиксо се маха най добре с портокалов спрей.
Това за което е темата е друго.
brick - специалист
нед апр 04, 2021 1:56 amMamaMy написа:
Аз до сега овиквах санитарките, че като стерилизират мивките използват спирт за ръкохватките и ги скапват. Те са прозрачни пластмасови вътре с имитация на метален пълнител. Прозрачната част се нацепва и пука веднага.
Ръкохватките са от неподходящ материал, не са виновни санитарките. Сложете метални хромирани или за по-евтино от ABS като този модел, и няма да имате проблем със спирта.
kuger - майстор
Имам си един циркуляр с такава дръжка. Не беше ползван доста време. Миналото лято ми потрябва ... нямате си на представа каква гадост. Плесках го с какви ли не боклуци,ами лепнеше си.
Завърших си работа и го забутах... после пак ми потрябва и вече не лепнеше, кое му помогна не знам.
MamaMy - майстор
нед апр 04, 2021 9:52 ambrick написа:
нед апр 04, 2021 1:56 amMamaMy написа:
Аз до сега овиквах санитарките, че като стерилизират мивките използват спирт за ръкохватките и ги скапват. Те са прозрачни пластмасови вътре с имитация на метален пълнител. Прозрачната част се нацепва и пука веднага.
Ръкохватките са от неподходящ материал, не са виновни санитарките. Сложете метални хромирани или за по-евтино от ABS като този модел, и няма да имате проблем със спирта.
Не са лоши врътките. Не сме правили икономии, а просто това са най-подходящите на близката железария. Там имам открита кредитна линия и пазарувам без пари цял месец. :)

Прикачен файл

index.jpg
index.jpg (8.83 KиБ) Видяна 1177 пъти

Тема "Премахване на лепкавост по пластмаси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: