Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
icemans - специалист
Здравейте. Издирвам ремък за въпросната хлебопекарна или по-точно искам да размера с какъв размер трябва да е. За съжаление стария отиде на боклука, защото в един магазин ми дадоха УЖ ремък който ще ми свърши работа, но после се оказа, че е голям. Най-близкото което намерих е 520мм, но пак ми се струва леко хлабав.
nikolovvd - майстор
Не е трябвало да го хвърляш. Ремъка може да се разтегне но броят на зъбите не.
Тези тук ще са ти малки http://nikelectric.com/index.php?cPath=216_298. Иначе от тях купих ремъци, но явно в момента нямат.
Има и 516 мм. Преди година и аз търсих ремъци и се чюдих 520 или 516, но като преброих зъбите се оказа, че 516 е моя ремък. Влиза доста стегнато, но за целта се сваля едната ролка и се монтира с ремъка. В противен случай няма да можеш да го монтираш заради стърчащите ограничители. Ширината на ремъка също е от значение!
icemans - специалист
Ширината ще я позная като го видя. А относно броя на зъбите - да така е! Изобщо не съобразих да ги преброя. И аз си мисля, че нещо под 520 ще е моя ремък. Знам коя ролка се сваля и как :) На същата скоро и сменях една втулка, която се беше износила.
a_stoev - майстор
Как се отваря това чудо? Има още някой скрит винт. Свалил съм 4 от долу, 3 от горе, под капака, махнах декоративната лайсна от страни и под нея имаше още един-два.
Има някакво скърцане от редуктора, като на запекъл лагер.
lov - майстор
Имат и щипки по пластмасата. Стара банкова карта и почваш от някъде де можеш да я вкараш.
a_stoev - майстор
Държало се е на винтовете на вертикалната ламарина, да го нарека камерата за печене.
Ориентирах се от това клипче.
Скърцането излезе от втулката на оста на голямото колело, която върти бъркалката. Домързя ме да ходя за силиконова грес, сложих литиева, да видим дали ще ароматизира хляба :D

Едит:
Не мирише на литол.
preslav - майстор
пон мар 30, 2020 6:39 pma_stoev написа:
Едит:
Не мирише на литол.
Не мирише, но има голяма вероятност да спече, не съм много сигурен, но е напълно възможно втулката да е без грес.
lov - майстор
Тя втулката със сигурност е от синтерован бронз и е хубаво ако може да се свали и разкисне и отново да е напои с масло. Имах такава пекарна но не помня какво правих. Дали ги сменях или само с тая процедура се размина. Помня че някъде слагах и съчмени лагерчета щото имаше възможност. Но бога ми много неща са ми минали през ръцете и вече забравям.

Тема "Ремък за хлебопекарна НЕО BM-201" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: