• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Junak - майстор
kozl написа:
Delonghi по-тясна от предишната. По-малко място заема. Може да се регулира "дължината" на кафето, обаче с електронна памет. Като задържиш бутона и запомня колко време е бил задържан. Следващите порции са с такова време.
Е напиши и един модел де :) Не вярвам да се приеме за реклама :-D
kozl - майстор
Да точно така изглежда и цената е такава. От Технополис е купена.
Изображение
plamen6703 - майстор
Същата съм си купил за офиса и при положение, че съм кофейноман съм много доволен от машината и кафето, което прави :) :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз имам ТОЗИ модел, който е също много добър. Количеството на водата не се регулира, но пък има иноксов бойлер и съшо е от висок клас, макар че в момента цената му варира много (199-299лв). Препоръчвам.
kozl - майстор
Бриелото до сега навъртя 15 г. А дано Делонгито повече :?
lyubohar - майстор
С тези електроники...
kozl - майстор
Продължение с Бриел-ото.
Реших все пак да я вкарам в работа и да я подаря на познат.
Купих некаква врътка - машината проработи. Наложи се да отпуша дюзата за пара - с бургия 0,8мм.
И така по едно време пак се шашна, помпата почна да се включва кога си иска.
Махнах капака и видях вода около частите. При тест без капак и дзъркели на очите - много финна струйка излиза от първата снадка м-у помпата и клапана. При опит за развиване на клапана - пластмасата се сряза.

Прикачен файл:
Brielo-klapan_1.jpg


Сега попаднах на това, но ще трябва на място да проверя дали резбите и диаметъра на изходящата тръба са еднакви. иначе по снимка шъ стане :?

Изображение
kozl - майстор
Тръгна. Изкарах към литър "кафета" за тест.
Обиколката по магазините не откри коляно с такава резба, обаче пък имаше комплект тръбички, колена, клапани в неразглобяема комбинация и с подобна конфигурация, но ме притесни факта, че м-у резбата към помпата и щуцера за връщащата вода към резервоара намаше клапан и по този начин това е байпас на помпата. Или може би помпата не се свързва към тази резба, но ако така това не става като конфигурация.
И накрая сглобих съществуващите части без коляното, като закривих изходящата pex тръбичка по посока на новополучената конфигурация.
А в Метро гледам 2 кафемашини на цената на 1 към 172 лв :shock:
Обаче няма таймер за дължината на кафето :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Кафемашина BRIEL ES38A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: