• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nikolovvd - майстор
Вероятно са 60 см. ребрата. Най-много в хола да е с 35 или 45 сантиметрови ребра.
На локално водно отопление (парно) не се слагат термовентили. Единствено изключение се прави за спалнята, защото не е добре да се спи на топло. Ако за всекидневната 24-25 градуса са нормални, то за спалнята 20-21 са добре. Някой спят и при 17-18 градуса, но да спиш при 25 и повече си е ужас, особено ако си препил. Сутринтта устата ти е пресъхнала като на чирус.
Има и друго, че при висока температура на водата и максимална мощност на помпата по-трудно се поддържа комфорта. Трябва да се вземе под внимание и инертността на радиаторите. Макар и алуминиеви, все пак съдържат вода. Явно питащият е новодомец и тепърва се учи как да управлява и настройва котела.
Да. От гледна точка на икономията въпросът стои малко по-различно при газовите котли. Те нямат инертността на котлите с твърдо гориво и са снабдени с доста повече електроника за автоматизация и управление на режимите, а някой могат да се програмират за цяла седмица как да работят. До колкото съм запознат, имат 5 готови и 2 потребителски програми.
kozl - майстор
Georgi.Georgiev написа:
Промивах ги изляоха мръсотий но без ефект, пробвах кранчетата еднакво всички имат дебит обезвъздушавам и няма въздух. Може ли да имат котлен камък нещо незнам вече за да са запушени.
:? от къде тия мръсотии в автономна инсталация с газов боилер, 3 радиатора и една лира :?
Тука е въпроса на загадката. Георгиев първи ползва инсталацията предната зима. От де са мръсотиите. Освен радиаторите да са втора употреба :?
preslav - майстор
kozl написа:
:? от къде тия мръсотии в автономна инсталация с газов боилер, 3 радиатора и една лира :?
Тука е въпроса на загадката. Георгиев първи ползва инсталацията предната зима. От де са мръсотиите. Освен радиаторите да са втора употреба :?
Не видях Георгиев да казва, че първи е ползвал това чудо на техниката, каза само, че 3 години не е ползвано и е стояло без вода. Не вярвам "великият" котел да е изработен от неръждавейка, както и сериозно бих се учудил ако никъде не са използвани обикновени водопроводни фитинги, да не говорим, че масово се ползват кълчища и т.н. Не съм се занимавал с алуминиеви радиатори, но прехвалените чугунени са свързани (ребро с ребро) със стоманени втулки с лява и дясна резба - 54 ребра с още толкова втулки, + стоманена лира, + стоманени (чугунени) фитинги, + котел, + разширителен съд - батаци да искаш!
Но най-големият батак е, че нещо правено от "фирма" не работи - коя ще да е тази фирма???
nikolovvd - майстор
Това че някой издава фактури с някакво име на фирма, не означава, че е фирма.
От друга страна, който е работил с Ф25 на белите тръби, знае че както адапторите, така и фитингите не са от ефтините и понякога се намират трудно или поне на мен ми беше трудно през 2002 година. После през 2004 минах на полипропиленовите тръби с алуминиева вложка Ф50 и Ф32 за изхода на котела и магистралите.
Забележка! Горното се отнася за Видин, а иначе технологиите са отдавна разпространени в Европа. :-D
Georgi.Georgiev - помощник
Колеги схемата приключи! Направо още не мога да повярвам как са сгафели тези майстори а е лицензирана фирма не може да не са тествали системата плюс това стария собственик го е ползвал доста време така ли не е видял че не топлят НЕЗНАМ! Така след като колегата Espace ми написа да проверя топлата вода на студено което незнам защо не съм обръщал внимание е топлата влиза от долу на първите два радиатора как са го допуснали незнам . Обърнах изходите и всичко си дойде на място :rock: .
lyubohar - майстор
Прилича малко на шапката в комина от известна наша комедия. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Аплодисменти за ESPACE !!! =D>
... и за Georgi.Georgiev, че завърши темата си коректно! =D>
ESPACE - майстор
Georgi.Georgiev написа:
Входа на радиаторите е от горе изхода е от долу в срещу положната страна спазено е вход и изход проверявал съм ги.
Знам си аз че на обясненията на потребители много, много не трябва да се вярва :-D. А иначе затова е добра системата на свързване долу-долу, няма как да се сбърка, работи отлично и дори при наличие на въздух няма характерния шум при алум. радиатори.
preslav - майстор
ESPACE написа:
Georgi.Georgiev написа:
Входа на радиаторите е от горе изхода е от долу в срещу положната страна спазено е вход и изход проверявал съм ги.
Знам си аз че на обясненията на потребители много, много не трябва да се вярва :-D. А иначе затова е добра системата на свързване долу-долу, няма как да се сбърка, работи отлично и дори при наличие на въздух няма характерния шум при алум. радиатори.
Авторът през цялото време е знаел къде му е проблема, но ни е гледал сеира. Шегувам се разбира се, прави му чест, че сподели в какво се е състояла мистерията.
LazarGanev - "Велик майстор"
ESPACE написа:
Georgi.Georgiev написа:
Входа на радиаторите е от горе изхода е от долу в срещу положната страна спазено е вход и изход проверявал съм ги.
Знам си аз че на обясненията на потребители много, много не трябва да се вярва :-D. А иначе затова е добра системата на свързване долу-долу, няма как да се сбърка, работи отлично и дори при наличие на въздух няма характерния шум при алум. радиатори.
+1 :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Наполовина студени радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: