• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Jblaze - специалист
Колеги, имам нужда от съвет с какво да смажа ножчетата на машинката за подстригване (Филипс - не знам точния модел). Ножчетата представляват 2 "гребенчета със зъби" като едното е статично, а второто се движи наляво-надясно и по този начин реже косъмчетата. Проблемът е, че от скоро започна да не движи ножчетата, въпреки че батериите са сменени скоро и заредени. Ако сваля ножчетата моторчето си върти на пълни обороти. Пробвах да пръсна малко силиконова смазка м/у ножчетата и машинката си заработи нормално. Въпросът ми удачна ли е тази смазка или трябва да използвам нещо по-подходящо? :)
zdravcho - специалист
"тънко" машинно масло
lov - майстор
Течен парафин от аптеката. Има същите смазочни качества като на показаното масло с тази разлика че спокойно се понася от човешката кожа докато с маслата заради разни други присадки може да береш ядове. Отделно много по лесно се отмива с най обикновенни сапуни. То вярно че количеството е малко но все пак а и цената е същата.
Jblaze - специалист
Мерси за препоръката. Днес ще пробвам с парафин. :)
lov - майстор
Само информативно по същата причина плетачните машини за облекло се смазват с парафин.
Тошко - напреднал
За моята машинка ползвам това от поне седем години, и половината още не е изразходвано.
Прикачен файл:
huile-de-precision.jpg
huile-de-precision.jpg (11.67 KиБ) Видяна 4077 пъти
Препоръчайте някаква смазка да смажа телескопичните водачи на фурната за вграждане, която издържа на висока температура, на миене с вода и препарат и да не е вредно за храните които се пекат.
Този сайт не ги продава онлайн и не го намирам никъде в нета да го продават. След като вече знам какво е точното наименование, открих това http://pharmco-shop.com/Gresi-Gresi-c-4_54.html там припознах това http://www.pharmcobg.com/uploads/Produc ... S%20BG.pdf
Дали ще свърши работата за която ми трябва?
  • 1
  • 2

Тема "Каква смазка да използвам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: