Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
AAsat - специалист
Не че не оже да е прекъснало трафчето, но това се случва много рядко. Коя намотка е прекъснала? Твърде вероятно да има някакъв друг проблем. Има ли около 320V DC върху CE1?
hidrazin - майстор
+1
Трафчета прекъсват изключително рядко. Схемата е доволно елементарна.
Освен чипа има 1 оптрон, 1 ценер, 3 резистора и 5 кондензатора.
Всичкото това струва 2-3 лева. Ми да вземе да смени всичките елементи ако не може да ги измери.
:partyman:
Светлинис - специалист
:? Пуснах комп. захранване - това си е отделна глава . Сега подадох 12 волта на мястото на вторичната на трафа (със само два извода,) който съм махнал. Не видях къде да пусна 5 волта и дали не си ги "прави" сама от 12-те :?: . Светнаха диоди, изписа някаква грешка. А сега?
vlax - майстор
Светлинис написа:
:? Светнаха диоди, изписа някаква грешка. А сега?
Ми напиши каква е грешката ,кой номер,да видим
hidrazin - майстор
Погледни схемата на захранването дето съм сложил на предната страница.
Захранването оригинално вади две напрежения - 12 и 8 волта.
Тези 8 волта са само за да може от тях да се направят 5 волта.
Това става като 8-те волта се подадат на стабилизатора 7805 - на най-левия му крак като го гледаш.
Средния е на маса и на най-десния крак трябва да имаш 5 волта.
Провери какво имаш там (на най-десния крак). Ако там нямаш 5 волта, следва да бучнеш там 5-те волта от захранването за комп.
Може и да минеш само с 12-те волта като ги подадеш на най0левия крак - 7805 ще си направи 5-те волта.
Само виж за колко волта е електролита преди 7805 - по схемата дето съм дал е обозначен като СЕ3 и е 470 микрофарада.
Ако е за 10 волта, следва да го смениш с такъв за поне 16 волта.
После пиши какво е станало...
:partyman:
vlax - майстор
hidrazin написа:
Погледни схемата на захранването дето съм сложил на предната страница.
Захранването оригинално вади две напрежения - 12 и 8 волта.
Тези 8 волта са само за да може от тях да се направят 5 волта.
Това става като 8-те волта се подадат на стабилизатора 7805 - на най-левия му крак като го гледаш.
Средния е на маса и на най-десния крак трябва да имаш 5 волта.
Провери какво имаш там (на най-десния крак). Ако там нямаш 5 волта, следва да бучнеш там 5-те волта от захранването за комп.
Може и да минеш само с 12-те волта като ги подадеш на най0левия крак - 7805 ще си направи 5-те волта.
Само виж за колко волта е електролита преди 7805 - по схемата дето съм дал е обозначен като СЕ3 и е 470 микрофарада.
Ако е за 10 волта, следва да го смениш с такъв за поне 16 волта.
После пиши какво е станало...
:partyman:
Може схемата да не е същата.Би трябвало да има вече 5 волта,иначе няма да изпише грешка,според мен.
Светлинис - специалист
грешка IE после DOOR Сега пак IE Има звуковете светят диодите, има вкл и изкл от бутон.
MamaMy - майстор
Значи проблема е в ключалката. Ако е ел.ключалката свали телта на уплътнението на вратата и като развиеш двата болта на бравата може да бръкнеш между гумата и ламарината и да я извадиш. Внимавай с кабелите. Отбележи си кой къде е или снимай с телефона. Нататък като разглобиш бравата ще видиш кой крак е на соленоида, кой на датчика. Мериш и сменяш.
Светлинис - специалист
:)
Последна промяна от Светлинис на ср май 17, 2017 10:23 pm, променено общо 1 път.
Светлинис - специалист
Открих най-накрая схемата - да, малко е различна от дадената по-горе и затова ми питам какво захранване да сложа вместо оригиналното - на изхода на трафа (вече несъществуващ) https://www.manualslib.com/manual/84002 ... manual[url][/url]
Проблемът беше в захранването на платката. След като "присъединих" директно 12 волта от компютърно, както ме посъветваха по-горе, платката тръгна самостоятелно. Тя не е вързана в машината и изглежда нормално да дава грешки. Сега въпросът е какво захранване да "присадя" и дали е достатъчно само 12 волта на мястото на импулсния траф, който се оказа вече извън платката. Проблемът се усложнява от тоталната заливка със силикон някакъв и пластмасови капаци, които режа по малко. Тъй че въпросът дали е достатъчно 12 волта стабилизирано и как да ги "присадя" остава. Благодаря!

Тема "Електроника на пералня Самсунг - смяна на елементи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: