Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
zdravcho - специалист
profesionalist_wood написа:
lyubohar написа:
За чистене на цедките(няколко са)преди и аз си играех с игла.
Сега ги слагам в/у котлона.Изгаря всичко и после само ги почуквам и измивам.
Аз ги чистя с ултразвук....
И аз... ама не за котлен камък - излизат някакви кафеви мътилки от дупчиците
lyubohar - майстор
И аз опитвах с ултразвукова вана от Лидл,но трудно се чистеше.
Нагряването всичко маха.
А ваната изгоря след по дълго включване.
Сега съм с нова и я щадя.За верижки,бижута става.
tarlyo - специалист
Машината я имам от няколко дена. Оказа се, че работи като на Здравчо АЕГ-то. Работи 2сек, прави пауза и пак тръгва и си изкарва цяло кафе, докато не я спра.
Изображение
Последна промяна от tarlyo на чет дек 15, 2016 12:30 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
:lol: А със здраве да я ползваш :lol:
tarlyo - специалист
За 20лв няма да и диря кусур :drinkers:
Chefo77 - майстор
Ако ще те успокои, и моя автомат е така. Нямам идея защо, но и той пуска малко, спира и после - много. Само дето спира сам.
kr1100 - майстор
Офф ега ти еднодневните боклуци, които продават сега. :?
Antonii - майстор
Това за пускане на малко количество вода след което изчаква малко и продължава е с цел максимално извличане на ароматите от кафето.
Този цикъл при кафеавтоматите от висок клас може да се спре.
При тези незнам как е. В инструкцията може да пише нещо по въпроса как да се спира.
tarlyo - специалист
Има ли истински българин, който да чете инструкциите, преди да пусне машина и поне 2 пъти да я разглоби, преди това? :supz: \:D/
вт дек 13, 2016 1:22 pmsokolov.91 написа:
Аз преди време поправях такава кафе машина. Хората я бяха ползвали с вода от чешмата. Резултата беше тотално запушена цедка от котления камък. Заради запушената цедка симистора в електрониката се беше повредил от пренатоварване. Ремонта се изразява в пълно разглобяване и почистване от котлен камък навсякъде където минава вода. Цедката и диска за каймака се дупчат дупка по дупка с много тънка игла. Аз използвах игла от тези, с които зъболекарите вадят нерви на зъбите. И така - пълно почистване, смяна на симистора и от тук на там само изворна или минерална вода и машината е като нова. Дано съм бил полезен.
Здравейте! Писах Ви на лично съобщение сутринта, но преди да ми отговорите всъщност се сетих да пробвам машинат с двойната цедка, за да видя дали е това проблемът. Машината тръгна, което ме накара да пробвам да почитя цедакта сама по начина, който описвате. В момента работи като нова. Много ви благодаря. Без малко да я хвърлим:)))

Тема "Кафе машина Silvercrest не ще да работи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: