• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
трябва да сменя micro USB порта на бош иксо акумулаторна отверка. Като я отворих, останових, че точно зад порта има някаква черна маса, като смола или нещо подобно. До сега не съм виждал такава и предполагам е използвана вместо калай/тинол. Наистина ли е така и как ще стане запояването на новия порт понеже от долната страна на платката не се виждат крайщата на крачетата на порта. Та, не знам въобще как е хванат за платката. Или са хванати всичките 5 пинчета на порта и ще трябва да се работи с пистолет за горещ въздух?
nautilus33 - майстор
Или ако някой може да помогне с това как да свържа друга букса към отверката, защото смяната на УСБ май ще се окаже сложна.
lov - майстор
Да не мислиш че всички потребители в този форум имат същата отвертка. А и така да е не им се е налагало да я разглабят. Макар и и това не е задължително за един ремонт.
Първо от обясненията нищо не се разбира. Или по точно са пълни с глупости. Те тва копютурните портове ги нямаш за нищо ама не ги слагат по отвертките А поялник и пистолет за горещ въсдух май само си чувал как се ползват. И второто в место да беше чесал пръстите по клавиатурата да беше направил няколко снимки. Така поне имаше шанс за някакъв отговор.
nautilus33 - майстор
lov написа:
Да не мислиш че всички потребители в този форум имат същата отвертка. А и така да е не им се е налагало да я разглабят. Макар и и това не е задължително за един ремонт.
Първо от обясненията нищо не се разбира. Или по точно са пълни с глупости. Те тва копютурните портове ги нямаш за нищо ама не ги слагат по отвертките А поялник и пистолет за горещ въсдух май само си чувал как се ползват. И второто в место да беше чесал пръстите по клавиатурата да беше направил няколко снимки. Така поне имаше шанс за някакъв отговор.
Накратко трябва да сменя буксата за зареждане, която е тип micro USB, същата както на голяма част от телефоните. Ето и снимка

Изображение

Не ми е ясно как точно да стане, понеже не знам това черното нещо какво е. Но ако има вариант да се постави друга букса ще е добре, понеже запояването на микро усб ми се вижда сложничко. Но не знам къде точно мога да запоя + и - за да свържа да речем обикновена букса 5,5мм х 2,1мм.
lov - майстор
Това черното нещо се отстранява само по механичен път. Макетно ножче скалпел пинсета и каквото друго имаш под ръка. Ако е повредена буксата се разпоява и слага нова. В магазините за електроника се продават като резервна част а и под път и над път могат да се намерят по разни платки донори. Съветвам те да не сменяш вида на буксата защото после ще се чудиш как да я закрепиш механично. А захранването е само на крайните изводчета.Това не е компютър да се ползват и линиите за данни. От снимката не е ясно точно каква е, но понеже споменаваш 5 пина и микро вероятно 4 и 5 са заедно може да се види на платката от задната страна. Поляритета ще си го намериш сам като проследиш платката. а Може и така но само да не омоташ нещо.

Прикачен файл

913743220_368.jpg
913743220_368.jpg (39.94 KиБ) Видяна 2054 пъти
nautilus33 - майстор
lov написа:
Това черното нещо се отстранява само по механичен път. Макетно ножче скалпел пинсета и каквото друго имаш под ръка. Ако е повредена буксата се разпоява и слага нова. В магазините за електроника се продават като резервна част а и под път и над път могат да се намерят по разни платки донори. Съветвам те да не сменяш вида на буксата защото после ще се чудиш как да я закрепиш механично. А захранването е само на крайните изводчета.Това не е компютър да се ползват и линиите за данни. От снимката не е ясно точно каква е, но понеже споменаваш 5 пина и микро вероятно 4 и 5 са заедно може да се види на платката от задната страна. Поляритета ще си го намериш сам като проследиш платката. а Може и така но само да не омоташ нещо.
Мерси. Проблемът е, че от задната страна на платката нищо не се вижда. Няма никакви изводи. Ще видя да снимам по-късно. Иначе, така като гледам е micro B от снимката. Зарядното от самсунг става.

Имам един скъсан УСБ кабел. От снимката която си дал, само 1 и 2(черно и червено) ли трябва да запоя, а останали росто да резна? Ако реша да избера този вариант.
hidrazin - майстор
Естествено че нма да има никакви изводи от задната страна защото е за SMD монтаж.
Онова отзад е някакво лепило/силикон. Взимаш една остра отпред отвертка и човъркаш докато изчистиш всичката гадост.
После сменяш с нова. Не чак толкова трудно ако не ти треперят ръчичките като стар чекид...я и не са наврени изотзад... :-D
Я разгледай тук за твоята?
http://www.elimex.bg/category/1189/komp ... tml?page=4

Изображение
:partyman:
nautilus33 - майстор
hidrazin написа:
Естествено че нма да има никакви изводи от задната страна защото е за SMD монтаж.
Онова отзад е някакво лепило/силикон. Взимаш една остра отпред отвертка и човъркаш докато изчистиш всичката гадост.
После сменяш с нова. Не чак толкова трудно ако не ти треперят ръчичките като стар чекид...я и не са наврени изотзад... :-D
Я разгледай тук за твоята?
http://www.elimex.bg/category/1189/komp ... tml?page=4

Изображение
:partyman:
АМи гледах в ютюб клипчета, как ги запояват, че чак и с горещ въздух нагряват, ама става дума за телефонни платки. Иначе на тази снимка, която си дал, май само страничните крачета са запоени, или петте извода отза също? защото именно те са ми проблемни. Не ми треперят ръцете много :), но имам чувството, че и най-лекото трепване и съм направил мост с тинола между отделните изводи.

П Иначе на линка, който си дал има бая различни видове от това micro B USB, само да видя как ще разбера кое е за мен.
nikolov333 - майстор
Така като го гледам, би трябвало да е този :drinkers:
Прикачен файл:
product_79476.jpg
product_79476.jpg (42.64 KиБ) Видяна 2006 пъти
nautilus33 - майстор
Малко обновяване по темата- поръчах си УСБ, обаче това черното, като смола, се оказа първо много гадно за отстраняване, и втора, идиотите са го били сложили и под УСБ-то. Та, мисията се оказа неуспешна, тъй като при свалянето се отлепи е зеленото покритие( не му знам името) по платката, и мисля, че и едно от местата за запояване на пинчетата от УСБ-то. Двете крайни са ОК, но след като запойх, нямаше никакъв резултат след свързването на УСБ кабел. Има ли друг вариант, да речем да изкарам два кабела + и - директно от батерията или някъде другаде по платката и да сложа обикновен жак 5,5мм х 2,1мм за адаптер?
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на micro USB порт на акумулаторна отверка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: