• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
stefarata - специалист
Искам да си сложа такава джаджа че ми омръзна да проветрявам стаята като съм на терасата. Питането ми е универсални ли са или специфични за модел обков. Обковът ми е мако
novgradski - специалист
Сигурно са различни защото като си слагах на моите врати едното беше с допълнително зъбче, а за другата врата го зашмергелих...както казва зъболекаря "няма коронка,която да не става -шмергелиш докато стане".Първо монтираш ролката на врата - и след това бележиш за мястото на шнапера.
Прикачен файл:
шнапер1.jpg
Прикачен файл:
шнапер2.jpg
stefarata - специалист
Прикачен файл:
IMG_20161224_112801-600x800.jpg
IMG_20161224_112801-600x800.jpg (77.86 KиБ) Видяна 4932 пъти
от други теми тук въф форума видях че има значение колко милиметра е дограмата. Как да измеря моята?
lebendi - специалист
stefarata написа:
Прикачен файл:
IMG_20161224_112801-600x800.jpg
от други теми тук въф форума видях че има значение колко милиметра е дограмата. Как да измеря моята?
По насрещниците на касата се познава най-лесно дали е 9 или 13 аксела,качи снимка на насрещник и ще се види.
stefarata - специалист
Прикачен файл:
IMG_20161224_124801-600x800.jpg
IMG_20161224_124801-600x800.jpg (73.16 KиБ) Видяна 4915 пъти
това ли е насрещник?
lebendi - специалист
stefarata написа:
Прикачен файл:
IMG_20161224_124801-600x800.jpg
това ли е насрещник?
Да това е насрещник и е 13 аксела-купуваш от най-близкия склад за профили или офис на фирма за дограма един шнапер 13 аксела,монтираш го и :rock:
stefarata - специалист
Благодаря и Весела Коледа
MASTER - специалист
lebendi написа:
stefarata написа:
Прикачен файл:
IMG_20161224_124801-600x800.jpg
това ли е насрещник?
Да това е насрещник и е 13 аксела-купуваш от най-близкия склад за профили или офис на фирма за дограма един шнапер 13 аксела,монтираш го и :rock:
Хех, бих искал да се осведомя какво е това аксел ???
Малко неловко се чувствам, имам претенции в прозоречната техника да няма тайни за мен, но влязох нещо в дълбоки размисли. :D

На немски думичката за този термин е подобна, но не е същата :D:D:D

По темата - само по снимка няма как да се познае въпросният "аксел" , освен ако не се ползва кристална топка.
Или трябва да се знае точният профил, или трябва да се премери. И то не касата, а крилото.

Касите нямат "@ксели", въпросната мярка се обуславя от крилото.

Склонен съм да се съглася, че е 13, тъй като девятки не се произвеждат повече от 20 години. ( с изключение на някои турски и български системи, но мисля че и в тези държави отдавна спряха този стандарт)


Но за да пасне шнапера, той трябва да е предвиден за конкретната профилна система, и трябва да легне в канала, предвиден за насрещниците. Има доста голяма съвместимост между различните марки, примерно Века Кьомерлинг Трокал, Шуко Рехау и още много други ползват еднакъв шнапер, но има системи, където нещата са различни.

Ако не е точният модел, се налага "побългаряване", най бързо става с ъглошлайф.

Аз лично обаче предпочитам да навия три винтчета, вместо да стържа с флекса и да се правя на конструктор-инженер на обков. И то за детайл, който струва кинта и двайсе стинки.
krasi92 - майстор
А какво е стинки щото и в българският език има една подобна дума но не звучи точно като стинки
MASTER - специалист
Секи знай ко е стинки :D Пример - Шийсе стинки са точно 0,6 лева.

Обаче къде точно се измерват тези 9 и 13 мм не знаят и по голямата част от хората, които се занимават с прозорци.
  • 1
  • 2

Тема "Шнапер за балконска врата ПВЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: