Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
8180 - майстор
BillyJ,
Какво трябва да видим на последната снимка (с вратата)?
Ако нещо ти помага, пишеш "тръгва" от лампата.
Моите няколко наблюдения са, че течове ОТИВАТ КЪМ лампата. Обикновено там е най-ниско.
Та, ако можеш да се ориентираш за "началото", откъде тръгва, може да е от помощ за посоката на търсене. Това е за в плочата. Отгоре - Божа работа.
chapara - майстор
Само разсъждавам. Аз живея в стара кооперация и тръбите и кабелите за осветлението вървят от горната страна на плочата, подмазани и след това полагана настилка. Като чета за тухлена сграда, макар и по нова, дали някой не е приложил тази стара технология :?
preslav - майстор
Снимай и другия край на пътечката, че май нещата отиват към комина както е казал Чапара.
8180 - майстор
chapara написа:
Само разсъждавам.
Ако това е към мен - нещо недоразумение.
Пишем почти едно и също. И аз съм го виждал в стари сгради, за новите - не знам.
Ти ме изпревари. :partyman:

Аз за обшивката на комина не го видях/разбрах.
BillyJ - напреднал
preslav написа:
Снимай и другия край на пътечката, че май нещата отиват към комина както е казал Чапара.
Кой друг „край на пътечката“ да снимам?

Петното почва (или м.б. свършва както отбеляза 8180) от лампата и продължава около 1-1.5 метра като най-интензивно/мокро е около лампата и с отдалечаване от нея мокротата намалява. От другата страна на лампата (между нея и тази водост. тръба на терасата) няма петно
Това, което се вижда на 3та снимка, тръбата не е комин, а водосточна тръба
preslav - майстор
BillyJ написа:
preslav написа:
Снимай и другия край на пътечката, че май нещата отиват към комина както е казал Чапара.
Кой друг „край на пътечката“ да снимам?

Петното почва (или м.б. свършва както отбеляза 8180) от лампата и продължава около 1-1.5 метра като най-интензивно/мокро е около лампата и с отдалечаване от нея мокротата намалява. От другата страна на лампата (между нея и тази водост. тръба на терасата) няма петно
Това, което се вижда на 3та снимка, тръбата не е комин, а водосточна тръба
Ти свърза ли се с онези от линка, че колегата още не ми е давал координати на други?
Опитвам се да се ориентирам кое как е разположено в стаята - ако правилно съм те разбрал, като застанеш под осветителното тяло с гръб към прозореца, пътечката сочи вътрешността на стаята. Поправи ме ако греша. Водосточната тръба би трябвало да е някъде зад теб и в дясно. Можеш ли да определиш къде е линията, по която минава вътрешния край на терасата, примерно някъде по средата между лампата и прозорците, по към лампата, по към прозорците. Така както обясняваш къде е най-мокро може да се окаже, че Чапара е прав за кабел за осветлението минаващ по горната страна на плочата - чувал съм за такива решения и в панелките.
Разпитвам подробно защото и при мен имаше овлажняване на външната ми стена - над мен са тавански стаи, който са навътре от моята стая. Правихме хидроизолация на площадката пред таванските стаи (нещо подобно като терасата на комшията над теб), комшиите до мен обаче се отказаха от изолацията. В последствие се оказа, че течът е над тях, но водата си е намерила път и избива при мен. Може да се окаже, че гнусният водосток е изгнил в стената - какво е положението при сегашните валежи?
Ще кажа една простотия, но ако термографите не открият нищо аз бих свалил осветителното тяло и с дълга и тънка бургия щях да пробия контролен отвор нагоре до излизане от плочата. Така ще се види какво има над осветителното ти тяло и дали не е там заровено кучето. На комшията ще му се извиня за евентуалните поразии, ще го почерпя една ракия и ще му замажа дупката.
Може да се окажеш прав, че течът тръгва, а не свършва в лампата.
BillyJ - напреднал
Ти свърза ли се с онези от линка, че колегата още не ми е давал координати на други?
Не още. Реших да изчакам колегата с координатите...иска ми се все пак нещо препоръчано, т.к. е ясно че „нивата е крива“ и ще трябват опитни хора....дано се обади твоя човек и даде координатите.
Опитвам се да се ориентирам кое как е разположено в стаята - ако правилно съм те разбрал, като застанеш под осветителното тяло с гръб към прозореца, пътечката сочи вътрешността на стаята. Поправи ме ако греша. Водосточната тръба би трябвало да е някъде зад теб и в дясно. Можеш ли да определиш къде е линията, по която минава вътрешния край на терасата, примерно някъде по средата между лампата и прозорците, по към лампата, по към прозорците.
Абсолютно правилно си се ориентирал:
1. Пътечката сочи вътрешността на стаята и мокротата намалява
2. Водосточната тръба е зад мен и в дясно на терасата
3. Линията, по която минава вътрешния край на терасата (над мен/съседската) се пада между прозореца и лампата (площта без петно), по-близо до лампата като че ли, на около 20-30 см от нея...чисто визулна преценка. Имам и чертежи :-) архитекта на блока е на моя етаж, т.че ми ги даде...ще поста снимка утре
kozl - майстор
Ти ли си монтира осветителното тяло?
Как е изпълнена ел.инсталацията (кабелите за осветление на тавана)?
Често изпълнителите залагат гофриран шлаух в плочата, вързан за армировката и после наливат бетона. Тази гофрирана тръба е възможно през някоя цепнатина в бетона да провежда вода през нея. Но според снимката ми се струва, че петното очертава кабела за лампата.
Завирихте ли терасата? Давам пример от тераса, която мокреше долния апартамент над дограмата при топене на сняг и при запушване на воронката и навирване на вода. И според мен причината е в изолацията м-у дограма и под на терасата откъдето влиза водата. Временно решение бе да се замаже фугата плочки - дограма със полиуретанов уплътнител.
Добре е в това място да има праг от бетон и в-у него да се монтира дограмата. Добре за хидроизолацията и зле за прескачане.
preslav - майстор
BillyJ написа:
Ти свърза ли се с онези от линка, че колегата още не ми е давал координати на други?
Не още. Реших да изчакам колегата с координатите...иска ми се все пак нещо препоръчано, т.к. е ясно че „нивата е крива“ и ще трябват опитни хора....дано се обади твоя човек и даде координатите.
Човекът ми каза "мисля, че имам координати на някакви хора в София, но нека се прибера в къщи и да проверя"
Така, че не изпадай в заблуда, че това ще са препоръчани хора т.е. някой да им е сърбал попарата.
Звънкай на тези и се уговаряй, виж какво предлагат, но не очаквай чудеса.
Доколкото ми е известно снимката всеки може да направи със съответната камера, после обаче идва обработката на специална програма и най-важното анализ на обработения материал.
Сега говорих с него - не може да даде препоръки, просто са карали едни и същи курсове, но поглед върху работата им няма как да има.
nikolov333 - майстор
Оглеждал ли си положението в окачването на лампата към тавана какво е? Къде се пада воронката на съседа отнесено към положението на лампата и как е реализирана връзката от воронката до улука в който се отича?

Тема "Идентифициране причината/мястото на теч!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: