Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
8180 - майстор
Жалко, сериозна фирма бяха.
Успех на теб.
Hursa - майстор
Само зимата ли се получава проблема. Или винаги когато вали обилно.
marian1 - майстор
Защо не направихте другата проба?
Тази със запушването на воронката оцветяване на водата и "завиряването на терасата" там ми се чини да е заровено кучето.....
Защо не помогнеш на нас отговарящите с няколко снимки на терасата?
BillyJ - напреднал
@ Hursa: Да, само зимата и то при обилно снеготопене. Мисля бях казал и при силен дъжд, но това беше миналата година (само веднъж се „овлажни тавана“, тази година няма. Ето сега през последните 2 дена вали и няма следи....

@ marian1: Уффф, малко е „тегава“ ситуацията с комшията, не е много кооперативен...едва го измолих да се качим за малко и полеем (ателието с терасата над мен е необитаемо). Пък и той рядко е в София. Няма да се съгласи за други/по-времеотнемащи тестове. На терасата му има барбекю, саксии т.н. и няма да се съгласи да ги носим другаде дори и за изв. време
Поради тази причина нямам опция за оцветена вода/по-дълго заливане или снимки на терасата му...м.б. ако се налага за термографска снимка ще се съгласи...

Ами тва е...единствения шанс ми са снимки/анализ и да му покажа че/ако е от него. Иначе може да е от водост. тръба, която минава в съседство (през моята тераса) и е на около 2 метра от петното.

Ако ще е от помощ, мога да направя снимки на петното и водост. тръба?
preslav - майстор
Всякакви снимки биха могли да наведат на някаква мисъл, но ми е учудващо, че до сега не си се насочил към водостока - можеш да елиминираш причините за теча една по една.
Говорих току що с колега разполагащ с камера и съответната програма, но първо е далеч, второ е на мнение, че такъв теч много трудно се хваща, ако е топъл или студен "избил" щранг е едно, ако е просмукване, подлизване или както там го наречеш е друга работа. Не съм запознат, но ми звучи логично, че при бавния процес на просмукването температурите се уеднаквяват и камерата може да не хване разликите. Така или иначе имам уверението, че довечера може да ми даде координати на хора занимаващи се с подобен вид обследвания в София, но във всички случаи това няма да се случи за 2 часа, 2 дена, може и за 2 месеца да не се установят нещата.
Кофти е като имаш несговорчиви комшии, но пък някои застрахователи са доста сговорчиви!
BillyJ - напреднал
preslav написа:
Всякакви снимки биха могли да наведат на някаква мисъл, но ми е учудващо, че до сега не си се насочил към водостока - можеш да елиминираш причините за теча една по една.
Говорих току що с колега разполагащ с камера и съответната програма, но първо е далеч, второ е на мнение, че такъв теч много трудно се хваща, ако е топъл или студен "избил" щранг е едно, ако е просмукване, подлизване или както там го наречеш е друга работа. Не съм запознат, но ми звучи логично, че при бавния процес на просмукването температурите се уеднаквяват и камерата може да не хване разликите. Така или иначе имам уверението, че довечера може да ми даде координати на хора занимаващи се с подобен вид обследвания в София, но във всички случаи това няма да се случи за 2 часа, 2 дена, може и за 2 месеца да не се установят нещата.
Кофти е като имаш несговорчиви комшии, но пък някои застрахователи са доста сговорчиви!
Да, точно...просмукване, подлизване е.....т.к. петното е дълго, някак изглежда по дължината на ел. кабелите (т.к. почва от осветителното тяло) и е в права линия. За снимки, ще направя довечера и постна
Не подозирах водост. тръба, т.к. ми изглеждаше по вероятно да е терасата/изолацията над мен...
Супер за координатите, когато ги даде се свързвам с хората моментално....време има...поне до зимата :-)
preslav - майстор
BillyJ написа:
preslav написа:
Всякакви снимки биха могли да наведат на някаква мисъл, но ми е учудващо, че до сега не си се насочил към водостока - можеш да елиминираш причините за теча една по една.
Говорих току що с колега разполагащ с камера и съответната програма, но първо е далеч, второ е на мнение, че такъв теч много трудно се хваща, ако е топъл или студен "избил" щранг е едно, ако е просмукване, подлизване или както там го наречеш е друга работа. Не съм запознат, но ми звучи логично, че при бавния процес на просмукването температурите се уеднаквяват и камерата може да не хване разликите. Така или иначе имам уверението, че довечера може да ми даде координати на хора занимаващи се с подобен вид обследвания в София, но във всички случаи това няма да се случи за 2 часа, 2 дена, може и за 2 месеца да не се установят нещата.
Кофти е като имаш несговорчиви комшии, но пък някои застрахователи са доста сговорчиви!
Да, точно...просмукване, подлизване е.....т.к. петното е дълго, някак изглежда по дължината на ел. кабелите (т.к. почва от осветителното тяло) и е в права линия. За снимки, ще направя довечера и постна
Не подозирах водост. тръба, т.к. ми изглеждаше по вероятно да е терасата/изолацията над мен...
Супер за координатите, когато ги даде се свързвам с хората моментално....време има...поне до зимата :-)
Чакам и колегата да се включи, но междувременно попаднах на тези - http://techove.net/?q=%D0%A2%D0%B5%D1%8 ... 0wodDDcKrg - не ти пречи да се свържеш и да им обясниш проблема си.
Линкът май нещо не работи - https://www.googleadservices.com/pagead ... IHg&adurl=
Това, което виждам аз е телефон 0878 294 488 - дано там отговорят
Последна промяна от preslav на ср апр 19, 2017 10:46 am, променено общо 1 път.
Hursa - майстор
Любопитно, че не се образува в топло време - пролетта и есента обикновено вали относително повече. Да не би да не е теч.
BillyJ - напреднал
Здравейте,

Ето как изглежда ситуацията: Прикачени 3 снимки
Заб.: Тръбата на 3та снимка е водосточна, на моята тераса е, влиза в стената/тавана ми и е свързана с воронката, която е на терасана над мен (на съседа ми)...поне като наливаме вода във воронката на терасата му се "чува" как изтича през тази тръба...
Прикачен файл:
1a.jpg
Прикачен файл:
2a.jpg
Прикачен файл:
3a.jpg
Последна промяна от BillyJ на ср апр 19, 2017 10:12 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
От последните снимки ме навява мисъл за теч от обшивката на комина и проводник на водата ел. инсталацията на осветлението :?

Тема "Идентифициране причината/мястото на теч!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: