• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Готварската ми печка е стандартна, :? с два газови котлона.Проблемът е при по-големия. Натискам запалката и завъртам ключа за газта.Има пламък.След отпускане на ключа пламъкът изгасва.Ако държа натиснат ключа котлона работи.Идването на "специалист" не помогна.Дайте ми съвет,какво може да се направи?
Andri01 - майстор
Явно "специалиста" е бил менте. Не работи защитата на котлона: прегорял датчик,прекъсната връзка или изгоряла. Някой НЕспециалист ,а просто разбиращ да я свали,с нея в магазина и после монтаж. Елементарно е,но човек трябва все пак да има някакво понятие от подобна техника. Успех.:)
Mc Queen - специалист
Термодвойката е :angel:
viewtopic.php?f=11&t=24993
И изглежда така.
Поздрави:
Mc Queen

Прикачен файл

11.JPG
11.JPG (30.91 KиБ) Видяна 9224 пъти
Andri01 - майстор
Зависи от конкретната марка на котлона!! Но принципно е така.
valioboy - специалист
Темата е стара,но да не отварям нова първо ще питам тук.Имам същия проблем с печка Горение,за проба размених термодвойката на малкия котлон с тази на големия.Резултата е ,че сега и 2-та котлона работят ,но защитата не работи.И двата пускат газ без да е натиснат бутона.Защо се получи това,имат ли различни спецификации тези термодвойката ?Ще поръчам нова ,но защо спря да работи защитата ,защото им размених местата ли ?Мерси!
Andri01 - майстор
Заседнали клапанчета на защитата. Разглобяване,почистване и евентуално смяна на едната термодвойка. Но предполагам,че ти трябва специалист. Не е за човек без познания в тази област.Опасно е!!
valioboy - специалист
Малък град сме и нямаме такива специалисти,иначе не бих си трошил нервите да се занимавам.Трябва да търся микробус и да я карам на 50км на ремонт,следователно,ако същия ден не успеят да я поправят ще трябва и втори път да ходя.
По-интересното е ,че преди да разменя 2-те термодвойки защита си работеше и на 2-та котлона,имат ли различни спецификации термодвойките ?
pit55 - помощник
valioboy написа:
Темата е стара,но да не отварям нова първо ще питам тук.Имам същия проблем с печка Горение,за проба размених термодвойката на малкия котлон с тази на големия.Резултата е ,че сега и 2-та котлона работят ,но защитата не работи.И двата пускат газ без да е натиснат бутона.Защо се получи това,имат ли различни спецификации тези термодвойката ?Ще поръчам нова ,но защо спря да работи защитата ,защото им размених местата ли ?Мерси!
Това с червеното няма как да стане! При неработеща термодвойка или премахната такава - газ не може и не трябва да тече! Снимай подробно и качи тук да видим каква е тази работа.
Тези термотвойки трябва да се завиват към клапана много внимателно. Гледай клапана и медната тръбичка дето влиза в него да са съосни, завивай гайката внимателно като не я натягаш прекалено. Аз имах случай при който при завиване на нова термодвойка гайката даваше на късо и така клапанчето моментално изключваше. Принудих се да поставя пластмасово пръстенче между гайката и медния фланец.

Изображение
Andri01 - майстор
Развиваш гайката и махаш защитата. След това изваждаш ел. клапанчето: / отбелязано с "М"/цилиндърче ,пружинка и клапан/ най вероятно гумен/. Раздвижи пружинката,предполагам ,че е заседнала на вътре и за това не затваря.
https://www.google.bg/search?biw=1527&b ... whzcIJOK9M:
valioboy - специалист
Утре ще направя снимки, не ме разбрахте ,не съм казал,че съм махнал термодвойките,просто им размених местата,завих ги с френски ключ всяка към бутоните.Тази на големия котлон беше с много по-къси проводници и съответно не достигна до малкия котлони е метната вътре в печката,а тази термодвойка която беше на малкия котлон е с дълги проводници и сега е завита на големия котлон.След размяната на 2-те термодвойки и -2та котлона при завъртане на копчето към пламак (стартиране на котлона ) започват да изпукат газ (без да съм го натиснал на вътре да задействам запалката).Ще бъде ли проблем да ги използвам така,печката е на терасата ,на проветливо място е и дори да загасне и да пордължи да изпуска газ не би ми било проблем,а и я наблюдаваме когато работят котлоните.Мерси на всички,найстина ми е ценна тази информация понеже ми е голям проблем поправянето на печката.Мерси!
  • 1
  • 2

Тема "проблем с газов котлон на готварска печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: