• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
Това ми е телефона. Купих му такова калъфче.
На една от снимките се вижда, че гърба на калъфчето е пластмасов.

След няколко изпускания гърбът се счупи. Успях доста добре да отлепя кожената част и ми е хрумнала идеята да я лепна за гърба на телефона.


За самия телефон не ми е жал. Нови пласмасови капаци са два-три долара, така че ако крайния резултат не ми хареса особено - просто ще му сменя кутията с нова.

Та ако някои има опит - нека препоръча нещо, което се намира в кварталната железария.
preslav - майстор
2 компонентни лепила да искаш, според мен най-важното е подготовката на повърхностите, но това си го пише на опаковката на лепилото.
torbalan - Дървен философ
Първи опит - поксипол.

Отлепи се от пласмасата, все едно изобщо не е бил там...
preslav написа:
2 компонентни лепила да искаш, според мен най-важното е подготовката на повърхностите, но това си го пише на опаковката на лепилото.

Двукомпонентно е. Пише, че лепи пластмана... Но явно не точно тази ;)
Последна промяна от torbalan на чет фев 09, 2017 6:15 pm, променено общо 1 път.
sinfon - специалист
Няма лепило, което да хваща на гладко.
preslav - майстор
torbalan написа:
Първи опит - поксипол.

Отлепи се от пласмасата, все едно изобщо не е бил там...
Награпи повърхността на пастмасата, ако ти се играе направи фини отворчета където лепилото да влезе. Поксипола не ми харесва защото го дават бързосъхнещ, а идеята на двукомпонентните е да стегнат за 24 часа т.е. да има време да проникнат в порите, пукнатините, каналите и т.н.
Аз не бих се занимавал, но щом те влече!
За мен вариантът шиене е най-сигурен, но се изисква търпение, което вече ми липсва.
shotik - майстор
Поксиполът е твърдо лепило, търси някакво ,което ще е гъвкаво / меко / след залепването.И както писаха- хубаво награпяване, колкото може .
Chefo77 - майстор
Със силиконче няма ли да стане?
turbocharged - специалист
Трябва ти гъвкаво гумено лепило както ти казаха. Хелметекс, Прома или Moment. Обезмасляваш пластмасата намазваш с лепилото нея и кожата чакаш 15 мин да изсъхне и ги натискаш едно към друго. След 8-10 часа може да го ползваш без притеснения че ще се отлепи.
preslav - майстор
"От години аз дълбая на тази мида във седефа
и длетото ми се скапа вече, а тя си гледа кефа!"
krasi92 - майстор
Двойно залепващо тиксо със съответната широчина също става
  • 1
  • 2

Тема "С какво да залепя пластмаса за естествена кожа, която вече веднъж е лепена..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: