Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Gacony - напреднал
Здравейте!
Имам кафе машина Saeco, която стои в кашон от десетина години. Реших да я пробвам и установих, че не пуска вода или пара през цедката. Иначе помпата работи. През чучура за капучино или чай, пуска пара. Какво ли се е случило, та не работи?
Благодаря ви за помощта предварително!
Хубав ден!
igt - специалист
Пробвай без цедката.
Ако пуска значи си за нова цедка.
zdravcho - специалист
Я пак обясни от къде какво пуска и какво не
Прикачен файл:
Saeco-via-veneto.jpg
Saeco-via-veneto.jpg (32.45 KиБ) Видяна 8011 пъти
Като махнеш ръкохватката с цедката за кафе и пуснеш машината на кафе от мястото където се слага ръкохватката трябва да тече вода. Като я пуснеш на пара и развиеш кранчето, от накрайника за пара - тръбичката от страни, трябва да излиза пара.
Gacony - напреднал
Като махна ръкохватката с цедката за кафе и пусна машината за кафе, от мястото където се слага ръкохватката не тече вода. Развих двете болтчета, които държат цедката. Отдолу има една пружинка със заоблен накрайник, който влиза в отвора. Без този накрайник, излиза пара, но не тече вода като от душ. Вадих гумения маншон и го сложих обратно така, че издадената му част да влиза в улеите.
Като я пусна на пара и развия кранчето, от накрайника за пара - тръбичката от страни, излиза пара.
Мисля, че на времето и нямаше нищо но сега, не ще. Дали няма нужда от обезвъздушаване?
За същата кафеварка от снимката става дума. Само разположението на ключетата е по-различно

Прикачен файл

IMG_20170208_094947-a.jpg
IMG_20170208_094947-a.jpg (54.34 KиБ) Видяна 7997 пъти
zdravcho - специалист
Виж тука има разни технически документации
http://www.partsguru.com/SaecoViaVeneto.html
Gacony - напреднал
Мерси за линка, Здравчо! Ще погледна по-късно.
Хубав ден!
zdravcho - специалист
Сигурен ли си, че работи помпата? Като гледам електрическата схема, помпата работи само за кафето. На пара нещата са на самотек :?
Може би затова само на пара работи. Не знам как са съчинили да се случва пренасочването на изхода на бойлера към пара и съответно кафе. Сигурно въпросната "врътка" отстрани прави нещо по въпроса.
profesionalist_wood - майстор
Gacony написа:
Здравейте!
Имам кафе машина Saeco, която стои в кашон от десетина години. Реших да я пробвам и установих, че не пуска вода или пара през цедката. Иначе помпата работи. През чучура за капучино или чай, пуска пара. Какво ли се е случило, та не работи?
Благодаря ви за помощта предварително!
Хубав ден!
Слагаш таблетки за чистене на варовик в контейнера и като се разтворят и пускаш без цедката. А между временно почисти цедката си в ултразвукова ваничка
Gacony - напреднал
zdravcho написа:
Сигурен ли си, че работи помпата? Като гледам електрическата схема, помпата работи само за кафето. На пара нещата са на самотек :?
Може би затова само на пара работи. Не знам как са съчинили да се случва пренасочването на изхода на бойлера към пара и съответно кафе. Сигурно въпросната "врътка" отстрани прави нещо по въпроса.
Помпата би трябвало да работи, след като когато извадя онзи накрайник с прожината, под цедката, излиза пара.
Забравих да спомена, че когато извадих машината от кашона, понеже нямах кафе я наблъсках с какао, за да пробвам какво ще се получи. А какаото е напрво катом прах и няма възможност да бъде пробито от водата.
Gacony - напреднал
profesionalist_wood написа:
Gacony написа:
Здравейте!
Имам кафе машина Saeco, която стои в кашон от десетина години. Реших да я пробвам и установих, че не пуска вода или пара през цедката. Иначе помпата работи. През чучура за капучино или чай, пуска пара. Какво ли се е случило, та не работи?
Благодаря ви за помощта предварително!
Хубав ден!
Слагаш таблетки за чистене на варовик в контейнера и като се разтворят и пускаш без цедката. А между временно почисти цедката си в ултразвукова ваничка
Ще потърся къде се продават такива таблетки. Един съсед ме посъветва да сложа в контейнера оцет, разреден с вода 1:1.

Тема "Проблем с кафемашина Saeco Via Vento" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: