Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
profesionalist_wood - майстор
Gacony написа:
profesionalist_wood написа:
Gacony написа:
Здравейте!
Имам кафе машина Saeco, която стои в кашон от десетина години. Реших да я пробвам и установих, че не пуска вода или пара през цедката. Иначе помпата работи. През чучура за капучино или чай, пуска пара. Какво ли се е случило, та не работи?
Благодаря ви за помощта предварително!
Хубав ден!
Слагаш таблетки за чистене на варовик в контейнера и като се разтворят и пускаш без цедката. А между временно почисти цедката си в ултразвукова ваничка
Ще потърся къде се продават такива таблетки. Един съсед ме посъветва да сложа в контейнера оцет, разреден с вода 1:1.
Заповядай http://www.tetbg.com/products/category/0360f11/1
Gacony - напреднал
profesionalist_wood написа:
Gacony написа:
profesionalist_wood написа:

Слагаш таблетки за чистене на варовик в контейнера и като се разтворят и пускаш без цедката. А между временно почисти цедката си в ултразвукова ваничка
Ще потърся къде се продават такива таблетки. Един съсед ме посъветва да сложа в контейнера оцет, разреден с вода 1:1.
Заповядай http://www.tetbg.com/products/category/0360f11/1
Мерси! Тези дни ще поръчам.
Приятен уикенд!
gnt69 - майстор
Gacony написа:
profesionalist_wood написа:
Gacony написа:
Здравейте!
Слагаш таблетки за чистене на варовик в контейнера и като се разтворят и пускаш без цедката. А между временно почисти цедката си в ултразвукова ваничка
Един съсед ме посъветва да сложа в контейнера оцет, разреден с вода 1:1.
Може и с оцет. И ако са хромникелови решетките може и на котлон. Включваш котлона слагаш решетките пускаш ширма защото смърди на изгоряло кафе и след 5-10 минути си ти, всичкото кафе което е било в дупките вече е изгоряло и станало на прах.
:partyman:
Gacony - напреднал
gnt69 написа:
Gacony написа:
profesionalist_wood написа:
Един съсед ме посъветва да сложа в контейнера оцет, разреден с вода 1:1.
Може и с оцет. И ако са хромникелови решетките може и на котлон. Включваш котлона слагаш решетките пускаш ширма защото смърди на изгоряло кафе и след 5-10 минути си ти, всичкото кафе което е било в дупките вече е изгоряло и станало на прах.
:partyman:
Благодаря за съвета!
Май не си ме разбрал. Решетките не са ми запушени. Като сложа ръкохватката без решетка, не тече нито вода, нито пара. Горе някъде е запушена системата.
gnt69 - майстор
Спорен е момента дали ще се отпуши. Щом не върви вода си за механично почистване. Дори и да сложиш препарат ако препарата не може да мине през системата.
plamen6703 - майстор
Gacony написа:
Мерси за линка, Здравчо! Ще погледна по-късно.
Хубав ден!
Първо погледни линка, който ти е дал колагата и според това дали си в състояние да разглобиш и почистиш от котлен камък бойлера, нагревателят и т.н. като смениш с нови "О" пръстените... и каквото е за смяна. Така също ще можеш /ако можеш/ да се убедиш дали работи и помпата на машината... След това събери машината и както я подкараш си поръчвай прахчета, таблетки и др. такива, които служат за профилактично почистване на котлен камък.
Ако пък прецениш, че няма да се справиш с ремонта на машината, спокойно можеш да я отнесеш за ремонт в сервиз.
Gacony написа:
Имам кафе машина Saeco, която стои в кашон от десетина години. Реших да я пробвам и установих, че не пуска вода или пара през цедката. Иначе помпата работи. През чучура за капучино или чай, пуска пара. Какво ли се е случило, та не работи?
Благодаря ви за помощта предварително!
Здравей,

Имам същата, ако стои много дълго без употреба (или е чисто нова), признаците са същите...
Оправя се с обезвъздушаване, както си предположил. Пишеше го и в упътването (което съм загубил).

Процедурата, ако не помниш е:
1. Включваш я (от най-лявото копче) и сипваш вода в резервоара ако няма.
(Каката в магазина каза да чакам да загрее, но в упътването това липсва)
2. Насочваш п*шката за пара към решетката или я слагаш в чаша.
3. Развиваш врътката за пара докрай и включваш бутона за кафе (средния).
4. Държиш така докато започне да излиза чиста пара от приставката за пара (в началото е "по-водно").
5. Изключваш бутона за кафе, завиваш врътката за пара.

Това е... Би трябвало да е готова за кафе.

Нищо не губиш да пробваш, преди всички други гимнастики...

Ето, намерих и някакво упътване на разни езици - точката, която те интересува е 4.5 (картинка 28).

Успех...
Gacony - напреднал
Благодаря на всички ви за помощта! Утре ще пробвам за последно. Тази вечер се обадих на технически много грамотен приятел, който освен всичко останало, е отремонтирал и кафе машини. Ще напиша каква е била причината, след като бъде разрешен случая.
Хубав уикенд на всички ви!
Лека нощ!
zdravcho - специалист
Според тази схема http://www.partsguru.com/user/0030.0204 ... 3%20AX.pdf помпата работи само в режим кафе. На пара нещата явно са на самотек. Има вариант да не е обезвъздушена, но тогава и пара не битрябвало да излиза. :? Тука http://www.partsguru.com/user/Priming%20pump.pdf също има инструкция за обезвъздушаване, точно както е описал колегата по-нагоре, а ако не стане и принудително с ръчна помпичка. Като я пуснеш на кафе с вода и особено без вода помпата бръмчи, няма как да го пропуснеш - обърни внимание. Ползвана ли е преди това машината или от как е купена си стои в кашона?
:drinkers:
Gacony - напреднал
Проблема - решен! Как?
Ето как: използвах последния пост, в който zdravcho ми даде линк. Как постъпих? Изпих една средна боза, направих на капачката на шишето дупка с по-малък отвор от шлауха, който смуче вода от контейнера. Нанизах шлауха на капачката, загрях гореща вода. Преварително включих машината да загрява. Напълних шишето с горещата вода, завих капачката, включих кнопката за еспресо и започнах да стискам яко бутилката, която пареше. Сложих ръкавици и продължих. Накрая потече водата. Сложих на цедката кафе и стана хубаво еспресо.
Благодаря на всички за помощта ви!
Специални благодарности за zdravcho, заради метода, който хвана декиш.
Поздрави:
gacony

Тема "Проблем с кафемашина Saeco Via Vento" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: