Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
romanpm - майстор
" Глътнала въздух помпа от неползване , това е :wink: преодолял си го с натиска от шишенцето :)
вт фев 14, 2017 4:08 pmGacony написа:
Проблема - решен! Как?
Ето как: използвах последния пост, в който zdravcho ми даде линк. Как постъпих? Изпих една средна боза, направих на капачката на шишето дупка с по-малък отвор от шлауха, който смуче вода от контейнера. Нанизах шлауха на капачката, загрях гореща вода. Преварително включих машината да загрява. Напълних шишето с горещата вода, завих капачката, включих кнопката за еспресо и започнах да стискам яко бутилката, която пареше. Сложих ръкавици и продължих. Накрая потече водата. Сложих на цедката кафе и стана хубаво еспресо.
Благодаря на всички за помощта ви!
Специални благодарности за zdravcho, заради метода, който хвана декиш.
Поздрави:
gacony
Благодаря и от мен, момчета! "Priming pump" задвижи помпата и на моята, престояла 11 г. в кашон, Saeco Via Veneto. Използвах пръскалка (предполагам възможно е и със спринцовка). Напълних я със студена вода (не съм загрявала, както gacony).
Ако в бъдеще някой като мен :) се чуди, кой от двата шлауха захранва помпата - по-дългият от двата, който е скосен в края.
Поздрави и отново благодаря за полезните съвети!
iliqn_d - помощник
Здравейте,имам проблем с въпросната машина.Вероятно се счупиха някакви зъбчета на главата в които контрира ръкохватката да не превърта,след което започна да изпуска вода отстрани на ръкохватката. Вчера тръгнах да я разглобявам но срещнах проблем с врътката отстрани,не мога да я махна за да сваля горния капак и да развия главата.Сваля ли се изобщо капака или има др.начин за развиване на главата.Развих двете винчета отдолу които държат цедката с пружината и извадих уплътнението вътре на което се е разпаднал най-горния ръб,дали не изпуска само от там вода.Как да процедирам според вас.Благодаря за съветите предварително.
plamen6703 - майстор
пон яну 14, 2019 8:00 pmiliqn_d написа:
Здравейте,имам проблем с въпросната машина.Вероятно се счупиха някакви зъбчета на главата в които контрира ръкохватката да не превърта,след което започна да изпуска вода отстрани на ръкохватката. Вчера тръгнах да я разглобявам но срещнах проблем с врътката отстрани,не мога да я махна за да сваля горния капак и да развия главата.Сваля ли се изобщо капака или има др.начин за развиване на главата.Развих двете винчета отдолу които държат цедката с пружината и извадих уплътнението вътре на което се е разпаднал най-горния ръб,дали не изпуска само от там вода.Как да процедирам според вас.Благодаря за съветите предварително.
Илияне, между вероятно и счупиха се "зъбчета" има разлика :wink: Ако не са се счупили "зъбчета", преди да баталясаш машината провери дали не е запушена цедката и ръкохватката! След това като си развил двете "винчета" почисти клапана и около него. След това като сменяш /ако го сменяш/ уплътнението има "дамар" за смяната, гледаш уплътнението има профил, който влиза в канал, трябва да ги срещнеш за да се случат нещата!
Успех! :partyman:
iliqn_d - помощник
Цедката е запушена и ще я изчистя, както и клапанчето и около него.Ще слагам ново уплътнение.Пиша че май са се счупили зъбчета,защото на такива ми приличат частите които изпаднаха, не съм запознат точно с конструкцията на машината :?, и прескачането на ръкохватката ме навежда на тази мисъл. И пак да попитам има ли как да се свали врътката отстрани?Благодаря за съветите отново :o
plamen6703 - майстор
вт яну 15, 2019 8:01 pmiliqn_d написа:
И пак да попитам има ли как да се свали врътката отстрани?Благодаря за съветите отново :o
С помощта на две отвертки една срещу друга издърпваш "врътката", внимателно като напъваш да не се увеличи броя на счупените "зъбчета" :wink: ! :partyman:
iliqn_d - помощник
[-X
вт яну 15, 2019 9:28 pmplamen6703 написа:
вт яну 15, 2019 8:01 pmiliqn_d написа:
И пак да попитам има ли как да се свали врътката отстрани?Благодаря за съветите отново :o
С помощта на две отвертки една срещу друга издърпваш "врътката", внимателно като напъваш да не се увеличи броя на счупените "зъбчета" :wink: ! :partyman:
=D> Благодаря :partyman:
iliqn_d - помощник
вт яну 15, 2019 9:04 pmhidrazin написа:


:partyman:
Благодаря :partyman:

Тема "Проблем с кафемашина Saeco Via Vento" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: