• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
batkotivalio - напреднал
Здравейте, имам телевизор SANG 16912 LED при пускане независмо от бутона или от дистанционното пали за една секунда след което угасва.
Предния диод свети отчитайки някакъв проблем който не мога да установя. Отворих го вътре има три платки PSU Vestel 17PW05-3, main board 17MB62-1 и още една платка предполагам драйвер на подсветката която не мога да видя номера, въпросът ми е, по така описаните симптоми, може ли да се каже къде може да е проблема и въобще някой който има повече опит да каже има ли смисъл тия боклуци да се ремонтират?
plamen6703 - майстор
batkotivalio написа:
Здравейте, имам телевизор SANG 16912 LED при пускане независмо от бутона или от дистанционното пали за една секунда след което угасва.
Предния диод свети отчитайки някакъв проблем който не мога да установя. Отворих го вътре има три платки PSU Vestel 17PW05-3, main board 17MB62-1 и още една платка предполагам драйвер на подсветката която не мога да видя номера, въпросът ми е, по така описаните симптоми, може ли да се каже къде може да е проблема и въобще някой който има повече опит да каже има ли смисъл тия боклуци да се ремонтират?
Според зависи от гледната точка на собственика на телевизора... ремонт примерно от около 40-50 лв./ това само ориентировъчно/ дали си заслужава да се плати за този телевизор.
nautilus33 - майстор
Здравей,
някои от ЛЕД телевизорите имат кодове за грешка. Погледни диода по колко пъти премигва и потръси в нета дали има кодове за твоя телевизор.
MamaMy - майстор
Прилича на изгорели ледове. Драйвера изключва при промяна в тока и като изгорят няколко от лентата прави такива номера.
batkotivalio - напреднал
T.e. отиваме на нов дисплей?
sinfon - специалист
batkotivalio написа:
T.e. отиваме на нов дисплей?
Не, диодите се сменят. Лентата е в дисплея или зад него. Зависи. Тестваш я отделно и разбираш дали е здрава.
Може да има и проблем със захранването. Тези телевизори са печално известни(шаси Вестел) с ниско качествените си захранвания.
batkotivalio - напреднал
Дам, това с лентата ще проверя, но не ми е ясно къде точно се намират. След разглабянето на дисплея стигнах до неразглобяема според мен конструкция, ще направя снимки и ще пусна за да ме ориентираш къде точно да търся тази лента. И как да тествам лентата с подсветката? Към дисплея тръгва едно лентово кабелче което с микроскоп ще ми трябва да го видя :)
plamen6703 - майстор
batkotivalio написа:
T.e. отиваме на нов дисплей?
Тоест отиваш на варианта телевизионен сервиз!
Ти първо не знаеш какво търсиш, след това като го намериш не знаеш как да тестваш, след това не знаеш как да го разпоиш, като го разпоиш не знаеш как да запоиш новият елемент. За тия неща се иска подготовка, инструменти и опит! Толкова ли е трудно да се разбере, че от тази техника не разбира всеки и не всеки може да извършва ремонт на такава техника!
plamen6703 - майстор
plamen6703 написа:
batkotivalio написа:
T.e. отиваме на нов дисплей?
Тоест отиваш на варианта телевизионен сервиз!
Ти първо не знаеш какво търсиш, след това ако го намериш не знаеш как да тестваш, след това не знаеш как да го разпоиш, като го разпоиш не знаеш как да запоиш новият елемент. За тия неща се иска подготовка, инструменти и опит! Толкова ли е трудно да се разбере, че от тази техника не разбира всеки и не всеки може да извършва ремонт на такава техника!
MamaMy - майстор
Няма проблем колега. Дори телевизора да е подлежал на съвсем дребен и евтин ремонт, след съвети от нета и неговата намеса, най-вероятно ще е за изхвърляне. :-D
  • 1
  • 2

Тема "LED TV SANG пали и гасне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: