• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
sinfon - специалист
plamen6703 написа:
Не съм свалял съединител на такава машина, но съм демонтирал и монтирал такъв съединител. Като цяло е проста работа, но не е за прости хора.
Аз знам, че работата изглежда проста, проблемът се състои във факта, че не мога да развия съединителя, който има глава за гаечен ключ и е с обратна резба. А "унцвърцвър" не е дума в българския език!
plamen6703 - майстор
sinfon написа:
plamen6703 написа:
Не съм свалял съединител на такава машина, но съм демонтирал и монтирал такъв съединител. Като цяло е проста работа, но не е за прости хора.
Аз знам, че работата изглежда проста, проблемът се състои във факта, че не мога да развия съединителя, който има глава за гаечен ключ и е с обратна резба. А "унцвърцвър" не е дума в българския език!
Към сервизите има и магазини, думата няма значение дали е от българският език, там знаят за какво става дума. Виж как с едно ходене до магазина ще си решиш проблема с машината... без да ти се налага да пипаш по съединителят.
sinfon - специалист
plamen6703 написа:
Към сервизите има и магазини, думата няма значение дали е от българският език, там знаят за какво става дума. Виж как с едно ходене до магазина ще си решиш проблема с машината... без да ти се налага да пипаш по съединителят.
Следващо мнение и ще те докладвам за спам. Такава дума няма и такъв терми няма. Няма да ми се правиш на много умен с измислени думи. И няма да ми казваш аз къде да ходя, като не съм искал съвет по тоя въпрос. Проблемът ще го реши само почистване на цялата помия от изгорялото масло.
Пробвах да я промия. Обаче не се получи, очевидно. Не бих с лека ръка тръгнал да разглобявам.
plamen6703 - майстор
Ти хубаво си пробвал да я промиваш, но явно ти е запушен сифоня и за това не става :-D Иначе колегата до мен се е отпушил на един смях и спиране няма, а е заразителен :lol: :lol: :lol: Лека и доходна ти желая и дано на баща ти да не му се налага да изправи кривата лопата в гърба ти след "ремонта" на машината :lol:
sinfon - специалист
plamen6703 написа:
...
Аз помолих за помощ. Обясни ми как по-точно ми помогна? С кретенизъм?
Според теб, аз не знам как се държи гаечен ключ, така ли?
sinfon - специалист
Помпата беше задръстена със стружки. Отидох в сервиз да развият съединителя, мъчиха го и най-накрая с пневматика и стопера. Помпата я свалих и я разглобих у нас, защото вариантът за нова помпа 60лв не ми беше много изгоден.
В маслото е имало стружки, което е било налято. С падналия филтър, който трябва да е в маркучето... #-o
Junak - майстор
plamen6703 написа:
...След това си събери машината и ако има пак проблем със смазването на веригата... взимай я под мишница и я носи в сервиз на човек, който знае какво прави и как да го направи...
Ми той човека още в първия си пост ти каза за сервиза, ама нали си умен, даже и доклад щеше да пишеш. Ей за това на такива кат тебе не трябва да се помага...
sinfon - специалист
Junak написа:
Ми той човека още в първия си пост ти каза за сервиза, ама нали си умен..
Не, аз използвах услугата на сервиза, за да използва стопер и да развие болта, като приплъзваше многократно ключа. Ако го счупят, докато го развиват да не съм виновен аз. Същите ми казаха, че помпата е за смяна и трябва да дам още 70лв за нова. Аз обаче, след като веднъж съединителят е бил развит, свалих маслената помпа и я разглобих. Изчистих стружките от горялото масло вътре.
Това го направих аз, не сервизът.
  • 1
  • 2

Тема "Stihl MS290-сваляне на съединител!!!??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: