• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
themask - специалист
Никой не каза за мултитула какви остриета стават - на бош ли, нечии други ли... Трябва ми острие да отрежа един гранитогрес и никое от лидълските не е подходящо.
Chefo77 - майстор
Да отрежеш грес с мултитуул е като с кръстата отвертка да си режеш пъстърмата ...
Шлайф с подходящ диск е по-разумното.
themask - специалист
Chefo77 написа:
Да отрежеш грес с мултитуул е като с кръстата отвертка да си режеш пъстърмата ...
Шлайф с подходящ диск е по-разумното.
Ахаха, Чефо, много добро сравнение :)
Само да кажа, че плочките са залепени вече. Докъдето можах, рязах с шлайфа естествено. Сега, обаче, трябва да отрежа малко парче в ъгъла между стената и пода. Там с шлайф няма как да стигна. Та затова е цялата мъка.
Chefo77 - майстор
Трябва ти туул с диамантена посипка. На Бош са 70-80 лева и определено не си заслужават. Ефектът е ...
themask - специалист
Е, ако има и друг начин да отрежа тази плочка, ще го пробвам, но аз поне не се сещам... Някакви идеи?
jekasus - майстор
Ако сложиш една снимка на това място/ ама не баш близко/, може и да ми дойдат идеи.
themask - специалист
Извинявам се за офф-топика. Ето снимка на проблема:
Прикачен файл:
20170226_172215.jpg
jekasus - майстор
Държиш диска на ъглошлайфа хоризонтално и запилваш до нужната вертикална линия. После внимателно с остър секач изчукваш излишното.
ESPACE - майстор
С малък ъглошлайф и диск за рязане на бетон тази плочка ще я отрежа и ще остане не повече от 2см за хоризонтално изпилване. Много рано е спряно с вертикалното рязане
jekasus - майстор
ESPACE написа:
и ще остане не повече от 2см
Да допълня - подлага се една ламаринка, да се предпазят подови плочки от нараняването при рязане, парче CD-профил върши идеална работа.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на гранитогрес с мултитул" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: