Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
zdravcho - специалист
Ето така изглежда въпросната намотка на късо
Прикачен файл:
mator.jpg
mator.jpg (91.84 KиБ) Видяна 2123 пъти
Тука https://www.youtube.com/watch?v=QwXxQWzNroA има нагледно показно с разглобяване и сглобяване на такъв вентилатор и манипулации по него. Не знам какво точно не харесваш в новия - идеята е ако са взаимо заменяеми нещата от новия да вземеш само това което е нужно за да работи стария. Или ти вече сглоби печката и я върна обратно в шкафа :-D
:partyman:
kozl - майстор
На новия вентилатор една част от мотора дето се захваща към корпуса на турбината не е метална като на оригиналния, а е бакелитова. У това не ми хареса.
А в ротора има ли намотки на късо?
preslav - майстор
kozl написа:
На новия вентилатор една част от мотора дето се захваща към корпуса на турбината не е метална като на оригиналния, а е бакелитова. У това не ми хареса.
А в ротора има ли намотки на късо?
Нещо такова трябва да ти е роторчето - https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... 6pfXIorWrM:
Ако ти е любопитно чукни в Гуглето "кафезен ротор".
kozl - майстор
Повече ми е любопитно какво се е случило с оригиналня мотор, че не се върти, а вибрира :? В обичайната ми практика с такива мотори проблемите са в лагеруването или прекъсната бобина.
preslav - майстор
kozl написа:
Повече ми е любопитно какво се е случило с оригиналня мотор, че не се върти, а вибрира :? В обичайната ми практика с такива мотори проблемите са в лагеруването или прекъсната бобина.
Огледай внимателно въпросната дебела жица, някъде трябва да има връзка на единия с другия край. Ако не ме лъже паметта същата тази жица минава през изолация и не трябва да контактува с корпуса на магнитопровода т.е. измери дали има комшулук между жицата и магнитопровода - хубаво е това да стане с мегер, но ако нямаш такъв една пробна лампа на 220 вола ще свърши работа.
iliya_i - майстор
kozl написа:
Повече ми е любопитно какво се е случило с оригиналня мотор, че не се върти, а вибрира :?
Ако няма тази намотка на късо, магнитното поле не е въртящо се, а пулсиращо. Ротора си е изцяло съединен накъсо, но ако той е прекъснал, мотора няма да вибрира.
kozl - майстор
Прикачен файл:
Namotka na kaso_1.jpg
Прикачен файл:
Namotka na kaso_2.jpg
kozl - майстор
Аве открих защо не върти двигателя. Захраних го откачен от турбината. Па бръмчи и не се върти, но като се пробвах да му помогна с ръка - пълна спирачка. Като спрях тока през него - върти се меко и леко. Под напрежение - спирачка, но явно прозрях, че с появата на магнитното поле се включва и спирачката. След по-щателен оглед с опробване с обарване, си пролича голям луфт в задния лагер. И така при поява на магнитното поле ротора опира яко в магнитопровода и пълна спирачка. Когато беше с турбината спирачката не бе толкова осезаема, защото все пак и турбината е спомагала в лагеруването. Въртящо поле си има, заблудил съм се в предните проби. Като с моя помощ центрирах ротора и той се завъртя.
И те така.
radius - майстор
Значи може да си направиш телфер със спирачка от него :lol: :lol:
kozl - майстор
Е с тоя телфер ще дигам хлебарките от пода :lol:
Са друг проблем изгря със същата фурна. От неколко дни съпружката се оплаква, че времеготвенето и се удължава по причини забавено изпичане във фурната.
Изчаках да изстине. Пуснах горен нагревател - загря. Пуснах грил - загря. Пуснах горен и долен - загряха и двата.
Са не помна тая фурна да е имала турбо нагревател към вентилатора, ама ако е имала сега не грее. Всъщност на снимките от към гърба се вижда, че има. Явно е сдал, след има-няма 15-тина години :sad:
Как да премеря температирата във фурната? - Да ве с термомер :roll: Ама от де да го намера таков :?
Довечера ще и диря ТТ данни да търся имал ли е Гюро глава или не :?

Тема "Брум от фурна за вграждане Горение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: