Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Hursa - майстор
iliya_i написа:
За сведение на младото начетено и грамотно ...
Да бяхте си замълчали, щом не ви достига нещо да се извините. Човека добре ви отговори
zdravcho - специалист
Както казваше един даскал, пардон преподавател - крушки в плод и зеленчука, това е лампа. А също и: дупка има на задника ти, това е отвор. А ламБа е също и форумен жаргон.
slavi17 написа:
в конкретна ситуация - начина на монтиране.
slavi17 написа:
Топката беше звъртяна около квадрата и трябваше да се огъне шилда с топка и да се върти, за да се развие и след това да се извади от бравата.
Да наистина интересно как е била сглобена? Сигурно имаш предвид, че квадрата от едната страна завършва с външна резба, която се навива във вътрешна резба, нарязана в отвор в топката. Така сглобен шийлда с квадрата се монтира към вратата, като квадрата се прекарва през бравата. Интересно ми е от другата страна квадрата дали има някакво подсигуряване против излизане от ръкохватката?
Да, имаше подсигуряване. Дръжката и квадрата са едно, запоени едно за друго.
preslav - майстор
Взимам си назад думите за представителите на младото поколение като slavi17 - хубаво отговори на папардаците като мен. Сега се сещам, че преди 30-тина години и аз се борих с една такава брава, но тогава нямаше форуми (не, че сегашният му помогна). В същност имаше си форуми - пред блока на пейката, около вдигнатия капак на Жигулката, в кръчмата.
Нещо ме налегна носталгия!
Благодаря preslav! Извинението се приема!
preslav - майстор
slavi17 написа:
Благодаря preslav! Извинението се приема!
Не знам как е при другите нации, но при нас питането се е превърнало в народен спорт, което ме навежда на спомена за един стар виц "питайте бе господине, питайте - един с питане цензура на моя мъж жена му".
Няма лошо да се попита, но когато си си поблъскал главата, когато си побутнал това-онова, когато си потърсил информация (но не форумна). И аз преди години много питах, после разбрах, че без книжки не става - не те упреквам, опитът идва с времето, важното е, че в случая си се справил сам (ако ще и за спорта да е).
Не се отказвай?
lyubohar - майстор
На същото мнение съм.
В съседна тема пък питат как се свалят тапети!
После ще питат как се слагат!
preslav - майстор
lyubohar написа:
На същото мнение съм.
В съседна тема пък питат как се свалят тапети!
После ще питат как се слагат!
Аз като свалих тапетите и забравих да питам как се слагат защото точно тогава излезе вица за милиционерите сдобили се с нови жилища и перипетиите около тях. Единият казал "остави се, моя апартамент като го опаковали в една амбалажна хартия - голям зор видях да го разопаковам", другият вика "ти нищо не знаеш - на мен като ми наредили дюшемето едното на така, другото напреки - три пъти се изпотих докато го изправя", а третият казва "бели са вашите кахъри - на мен ми сложили една мивка, като дръпнеш синджирчето, докато се наведеш да си измиеш очите и водата свършила" - неволи, неволи, да не говоря за онзи дето му подарили водни ски и сега търсел наклонено езеро да ги ползва.
Последна промяна от preslav на пет мар 31, 2017 2:03 pm, променено общо 1 път.
zdravcho - специалист
Слави нищо лично към теб, моите извинения ако си се почувствал засегнат по някакъв начин. Просто споделям съвпадение на мнението ми с това на Преслав относно днешната младеж. Е всяко нещо си има и изключения, надявам се ти да си от тях. Аз ти дадох съвет
zdravcho написа:
При нашите е доста подобна дръжката. Има щифт но на дръжката, не на топката, който до колкото си спомням отдавна беше изгубен и функцията му се изпълняваше от пиронче със подходяща дебелина и леко подвит от другата страна. От към топката нямам спомен квадрата как е закрепен - дали само влиза или е законтрен някак си
като насока. Доста отдавна беше когато съм я виждал разглобена въпросната ръкохватка. Допускам че въпросното пиронче-щифт може и да е доработка-подсигуряване на бащата, защото без нея и само с тези 3 видички които държат шийлда, не е за монтаж на входна врата. Ако не ти е проблем може ли да качиш някоя друга снимка на твоята дръжка. Стана ми интересно, а и остава като образователен материал във форума, ако след 2-3 месеца, години някой опре до същия проблем.
:partyman:
lyubohar - майстор
И на мен ми е интересно.
Освен това топката не трябва да се върти,или кавадрата към нея става кръгъл и лагерува в топката,
а самата тя е занитена към шлейфа.
Но пак е безмислено,ако там не се блокира по някакъв начи.
Иначе отвиват се винтовете на шлейфа,пада и може с каквото и да е да се завърти квадрата.
Може ли снимки и на топката обратно.

Тема "Подмяна на дръжка на брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: