Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mr.stanchev - напреднал
preslav написа:
Това, че ти не можеш да си служиш с калкулаторите не означава, че те са безполезни - не всеки има твоята интуиция.
Предполагам и някой преди теб е подходил интуитивно в предишното правене на пътеки - спомни си собствените думи "Мислим да положим 7-8 см. максимум в/у старата настилка - оронен цимент, на места ги няма доста големи парчета.".
Моята интуиция ми казва, че след 1-2 зими ще се повтори упражнението, нови 7-8 см. и така до 50-60 см. което си е 4 плочи по 100 квадрата.
Със здраве да си ползвате новата придобивка!
Сигурен съм, че имате голям опит. Не умаловажам съветите на всички изказали се, също и калкулаторите... Бешв адски много работа, но материала стигна. 13 бъркала - 2 торби цимент, 4 малки колички пясък, 4 чакъл и воа на око (около 90-100 литра на бъркало). Времето беше страхотно, единствения ден в който не валя :-D Немга да кача файлове, прекалено са големи. Щом имам възможноср да пиша от ПЦ ще кача. В случай, че има ентусиасти да си правят сами бетон...
preslav - майстор
mr.stanchev написа:
preslav написа:
Това, че ти не можеш да си служиш с калкулаторите не означава, че те са безполезни - не всеки има твоята интуиция.
Предполагам и някой преди теб е подходил интуитивно в предишното правене на пътеки - спомни си собствените думи "Мислим да положим 7-8 см. максимум в/у старата настилка - оронен цимент, на места ги няма доста големи парчета.".
Моята интуиция ми казва, че след 1-2 зими ще се повтори упражнението, нови 7-8 см. и така до 50-60 см. което си е 4 плочи по 100 квадрата.
Със здраве да си ползвате новата придобивка!
Сигурен съм, че имате голям опит. Не умаловажам съветите на всички изказали се, също и калкулаторите... Бешв адски много работа, но материала стигна. 13 бъркала - 2 торби цимент, 4 малки колички пясък, 4 чакъл и воа на око (около 90-100 литра на бъркало). Времето беше страхотно, единствения ден в който не валя :-D Немга да кача файлове, прекалено са големи. Щом имам възможноср да пиша от ПЦ ще кача. В случай, че има ентусиасти да си правят сами бетон...
Недей да бъдеш сигурен в нищо - аз например нямам никакъв опит, в живота си да съм забъркал най-много 2-3-4 кубика бетон, може би и за това вярвам повече на калкулаторите отколкото на интуицията на бабата от пазара! Твоите "малки колички пясък" ми звучат като щипка сол и брашно колкото поеме за бабината рецепта за погача - истината е (моята истина), че някой си е направил труда да пресметне колко брашно, вода, сол, мая се слага в миксера, за да се получи качествен хляб. Дано греша, но догодина ще отвориш нова тема от типа "бетонът ми се люпи, дайте съвет какво да правя".
Svetoslavoff1 - майстор
Станчев, струва ми се, че за да ви е по-лесно бъркането сте добавили повече вода.

Тема "полагане на бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: