Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
gandonov - специалист
75кв.м. х 8cm дебелина = 6 куб.м.
Забъркване на 6 куб.м. бетон е мноооого работа!
Имай предвид, че тези 6 куб.м. бетон тежат 15тона (тегловият му коефициент е 2,4-2,5)!
Не знам колко хора ще бъркат 15тона с лопати и ще ги носят в кофи, но ти приготви мнооого каси бира. И кебабчета.

Та мисълта ми беше, че може би ще ти излезе по-евтино ако поръчаш готов бетон и ти го докарат с бетоновоз.
Има бетоновози с вместимост 6куб.м. и са с комбинирана бетон-помпа. Наливат бетона за под 1 час.
Трябва да подготвиш кофраж на пътеките, да си сложил арматурата ... и 2 "майстори" за заглаждат нивото.
Със сигурност ще е по-бързо, лесно - а лично аз мисля - и по-евтино. ... все пак и бирата струва пари ;-)

Успех в начинанието.
mr.stanchev - напреднал
gandonov написа:
75кв.м. х 8cm дебелина = 6 куб.м.
Забъркване на 6 куб.м. бетон е мноооого работа!
Имай предвид, че тези 6 куб.м. бетон тежат 15тона (тегловият му коефициент е 2,4-2,5)!
Не знам колко хора ще бъркат 15тона с лопати и ще ги носят в кофи, но ти приготви мнооого каси бира. И кебабчета.

Та мисълта ми беше, че може би ще ти излезе по-евтино ако поръчаш готов бетон и ти го докарат с бетоновоз.
Има бетоновози с вместимост 6куб.м. и са с комбинирана бетон-помпа. Наливат бетона за под 1 час.
Трябва да подготвиш кофраж на пътеките, да си сложил арматурата ... и 2 "майстори" за заглаждат нивото.
Със сигурност ще е по-бързо, лесно - а лично аз мисля - и по-евтино. ... все пак и бирата струва пари ;-)

Успех в начинанието.
Благодаря! Не сме майстори, но имаме желание. Дано имаме и сили! Няма възможност бетоновоз да излее бетона точно където трябва.
Тук, в Шумен, намерих само един, с дължина на фунията 4 м. На мен ми е нужен поне 10 м. преход... В случай, че го изсипе на куп, обработването било час и половина на готовия бетон...крайно недостатъчно за нас. Транспортните разходи не са малки и ще се напънем сами да положим бетона.
П.П. замириса на кебапчета.
Hoвoceлckи - майстор
Наистина не е сигурно колко по-евтино ще излезе. Поне ще знае какъв бетон полага. Колко рядък. Докараха ми като боза. Докато се усетя и го бяха изсипали. Естествено - платен предварително. Възражението ми остана "глас в пустиня". Колко ли цимент и какъв е имало изобщо няма как да разбера, но още след първата зима стана на юфка.
Някога плочите на къщите се наливаха само на ръка. Горе-долу такава кубатура, но примерно се събирахме 20-тина - 30 човека.
Малко постна ми се струва пропорцията ти :? Хвърли един поглед тук цъкни
шоп - майстор
mr.stanchev написа:
Поръчани са 3 тона пясък, 4 тона баластра и 24 торби цимент. Увериха ни, че това ще бъде готов бетон от порядъка на 7 кубика. Би трябвало да стигнат за 75 квадрата.
Уверението е хубаво нещо:-)

Аз обаче не съм уверен, че със 7 тона ще забъркате 7м3 бетон :-D Направете си отново сметка, защото сте много далеч от реалността, а при бетона трябва да остане та да стигне.
Успехи!

П.П. Лично от над 10 години не бъркам бетон на ръка или с бетонобъркачка. Дори и 1м3 да ми трябва вдигам телефона и поръчвам. Б15, Б20 какавато марка ми трябва поръчвам от големи бет. възли и искам задължително и сертификат.
plamen6703 - майстор
mr.stanchev написа:
gandonov написа:
75кв.м. х 8cm дебелина = 6 куб.м.
Забъркване на 6 куб.м. бетон е мноооого работа!
Имай предвид, че тези 6 куб.м. бетон тежат 15тона (тегловият му коефициент е 2,4-2,5)!
Не знам колко хора ще бъркат 15тона с лопати и ще ги носят в кофи, но ти приготви мнооого каси бира. И кебабчета.

Та мисълта ми беше, че може би ще ти излезе по-евтино ако поръчаш готов бетон и ти го докарат с бетоновоз.
Има бетоновози с вместимост 6куб.м. и са с комбинирана бетон-помпа. Наливат бетона за под 1 час.
Трябва да подготвиш кофраж на пътеките, да си сложил арматурата ... и 2 "майстори" за заглаждат нивото.
Със сигурност ще е по-бързо, лесно - а лично аз мисля - и по-евтино. ... все пак и бирата струва пари ;-)

Успех в начинанието.
Благодаря! Не сме майстори, но имаме желание. Дано имаме и сили! Няма възможност бетоновоз да излее бетона точно където трябва.
Тук, в Шумен, намерих само един, с дължина на фунията 4 м. На мен ми е нужен поне 10 м. преход... В случай, че го изсипе на куп, обработването било час и половина на готовия бетон...крайно недостатъчно за нас. Транспортните разходи не са малки и ще се напънем сами да положим бетона.
П.П. замириса на кебапчета.
На мен ми мирише на лапешка работа, но дано, ако сте слаби в главите, да сте здрави в ръцете и краката и поне да намерите един да знае какво и как се прави :)
Бетоновоз и бетон помпа ще ти стъпят към 300 лв. и ще си спестиш една камара главоболия с бъркане и полагане на толкова много бетон, който дори не знаеш как се бърка :)
Избора е изцяло в твои ръце, а аз не бих отказал да гледам такава комедия, но не всеки ден се случват такива неща :-D
burkov - специалист
С последното съм отчасти съгласен.
300 лева за бетон помпа и 7 кубика б20 до обекта няма как да ти стигнат.
Andri01 - майстор
Preslav е дал най добрия съвет - земно-влажен бетон. Бетонов възел няма начин да не предлага такъв.Щом имате 3 дена на разположение-да ти го докарат на три пъти по 2 куб. Това е най лесното. Пробвано от личен опит :). Успех.
plamen6703 - майстор
burkov написа:
С последното съм отчасти съгласен.
300 лева за бетон помпа и 7 кубика б20 до обекта няма как да ти стигнат.
За някой град може да не стигнат, за друг град може да хартисат.
При мен за около 15 км. разстояние от бетоновият възел цената за транспорт на бетон, може и един кубик да поръчам е 70 лв. бетон помпата идва от същият бетонов възел и за наливане на 5 кубика бетон ми струваше 240 лв. Това е цена без цената на бетона и е от миналото лято, но предполагам е актуална и към момента, а и да има разлика ще е в рамките на 20-30 лв.
il_iliev - напреднал
Andri01 написа:
Preslav е дал най добрия съвет - земно-влажен бетон. Бетонов възел няма начин да не предлага такъв.Щом имате 3 дена на разположение-да ти го докарат на три пъти по 2 куб. Това е най лесното. Пробвано от личен опит :). Успех.
Земно-влажен бетон е оферта, но не и да плаща три пъти за транспорт, ще му излезе златен :-D
Най-лесното е бетоновоз и бетон помпа, но това ще го разберат след като се сблъскат с хамалогията и изплезят езици до земята :partyman:
Andri01 - майстор
"...Тук, в Шумен, намерих само един, с дължина на фунията 4 м. На мен ми е нужен поне 10 м. преход..."
Май няма възможност да влезе бетон-помпа!? Ами ако могат на веднаж или поне на 2 пъти да хвърлят бетона с аверите,превоза ще си го поспести. За Варна превоза е 25лв на курс.Независимо дали е 0,5куб. или 2 кубика.

Тема "полагане на бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: